Özgürlük Gemisi Napoli’de kitlesel karşılanacak

  • dünya
  • 08:08 12 Kasım 2021
  • |
img
HABER MERKEZİ - PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın özgürlüğünün sağlanması talebiyle Atina’dan yola çıkan Özgürlük Gemisi, bugün İtalya’nın Napoli kentinde kitlesel olarak karşılanacak. 
 
Öcalan’a Özgürlük İnisiyatifi’nin çağrısıyla dünyanın farklı yerlerinden aydın, yazar, gazeteci, siyasetçi ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan 37 isim, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin sonlandırılması ve özgürlüğünün sağlanması talebiyle Yunanistan’ın Atina kentinde bulunan Lavrio’dan 9 Kasım’da Özgürlük Gemisi ile İtalya’ya doğru demir aldı. PKK Lideri Öcalan’ın İtalya’ya gelişinin 23’üncü yıldönümü olan 12 Kasım’da Napoli’ye varacak. Özgürlük Gemisi, burada Kürtler ve dostları tarafından kitlesel karşılanacak. 
 
Özgürlük Gemisi’nin öğlen saatlerinde Napoli limanında olması bekleniyor. Eylemciler, Pisacane geçidinde açıklama yapacağı belirtildi. Daha sonra saat 16.00’da Cisterna dell’Olio’daki Modernissimo Sineması’nda farklı aktivistlerin de katılımıyla halka açık bir konferans gerçekleştirilecek. 
 
Avrupa saatiyle saat 21.00’de ise Ex Asilo Filangieri’de (vico Maffei) bir konser verilecek. Bu konserde gemi eylemcisi sanatçılar Yelda Abbasi, Fatemeh Esmaelian Zare, Ferqin Azad, Ciccio Merolla, Carmine d'Aniello, 'E Zezi, Davide della Monica ve Suonno d'Ajere eşlik edecek.