Pakistan’da şiddetli yağış can aldı: 5 ölü

  • dünya
  • 12:39 12 Temmuz 2022
  • |
img
HABER MERKEZİ - Pakistan’ın Karaçi şehrinde şiddetli yağış ve fırtına sebebiyle 5 kişi yaşamını yitirdi. Haziran ayından bu yana yağışlar nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 115’e ulaştı. 
 
Pakistan’da devam eden etkili yağış ve fırtına can almaya devam ediyor. Ülkenin Karaçi şehrinde devam eden yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. 
 
Şiddetli yağış ve fırtınanın yol açtığı kazalarda elektrik akımına kapılan 4 kişi hayatını kaybetti, bir kişi de duvarın üzerine çökmesi sonucu öldü. Kentin birçok bölgesinde yağış sebebiyle sel meydana gelirken yollar sular altında kaldı.
 
Petrol Satıcıları Birliğinden yapılan açıklamada, tüm petrol şirketlerinin yolların sular altında kalması ve kötü şartlar sebebiyle benzin istasyonlarına petrol tedarikini durdurduğu belirtildi. Karaçi’de devam eden kurtarma çalışmalarına ordu da destek veriyor.
 
Çevre ve İklim Değişikliği Bakanlığının verilerine göre, Pakistan’da bu sene muson yağmurları geçen yıla göre yüzde 87 artış gösterdi. 1 Haziran’dan bu yana aralıklarla devam eden şiddetli yağışlar sebebiyle 115 kişi hayatını kaybetti.