KESK’liler: Mağduriyetlerin sorumluları hesap versin

img

ADANA - Adana'da bir araya gelen kamu emekçileri, ihraç edilenlerin işlerine iade edilmesini isteyerek, "Yaratılan tüm mağduriyetlerin sorumlusu olanların hesap vermesini istiyoruz" dedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Adana Şubeler Platformu, Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) işten çıkarılan KESK üyelerinin işlerine iade edilmesi talebiyle Heykelli Park'ta açıklama yaptı. Çok sayıda kişinin katıldığı açıklamada basın metnini KESK Adana Şubeler Platformu adına Büro Emekçileri Sendikası (BES) Adana Şubesi  Eğitim ve Örgütlenme Sekreteri Mustafa Değirmendaş okudu.

'MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK'

KHK’lere değinen Değirmendaş, "KESK olarak sendikal hak ve özgürlüklere yönelik ihlallerin artmasına karşı ve KESK’li ihraç üyelerimizin görevlerine iade edilmeleri için hukuki, fiili ve meşru mücadelemiz kesintisiz devam etmektedir. Darbelerin panzehri olan demokrasinin tüm kural ve kurumlarıyla hayata geçirilmesini, parlamenter sistemin kurum ve kurallarıyla işletilmesini, sorunların barışçıl yöntemlerle çözümünü, farklı düşünce ve inançların kendilerini özgürce ifade edebilmelerini istiyoruz. Adalet istiyoruz. Yaratılan tüm mağduriyetlerin sorumlusu olanların hesap vermesini istiyoruz. Israrla demokrasi, ısrarla hak hukuk adalet diyoruz" dedi.