Taciz faili ‘Temas yok’ denilerek serbest bırakıldı

img

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da bir çocuğa cinsel tacizde bulunan F.B., çıkarıldığı nöbetçi mahkemede “temas yok” denilerek serbest bırakıldı.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde 11 Ekim’de 15 yaşındaki lise öğrencisi bir çocuk, okuldan döndüğü sırada F.B. tarafından takip edildi ve evinin bulunduğu apartmanda cinsel tacize uğradı. Çocuğun apartman yöneticisi olan babası, çocuğunun cinsel tacize uğradığı anlara ait görüntüyü evinde bulunan kamera sisteminden farketti. Baba K.B., çocuğunu kurtarmak için aşağı indi, bu sırada F.B., kaçarak oradan uzaklaştı. K.B., daha sonra F.B.’yi yakalayarak oturdukları binanın önüne getirdi.
 
SERBEST BIRAKILDI
 
Olayı duyan mahalleli tarafından darp edilen fail, polisler tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü. Fail “çocuğa karşı cinsel taciz” suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi. Hakimlik tarafından ifadesi alınan F.B., çocuğa “teması olmadığı” gerekçesiyle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
TUTUKLANMASINI İSTEDİ 
 
Failin serbest bırakıldığını duyan çocuk,“Psikolojim bozuldu. Her gün acaba gelir mi? Gelse bir şey yapar mı? Ne yapacağımı bilmiyorum. O yüzden tutuklanmasını istiyorum” derken, çocuğun babası K.B., “Benim çocuğum şu an okula gidemiyor ama adam evinde oturuyor. 2 gün de olsa tutuklu olarak yargılansın. Dokunma olmamış diyorlar. Ölsün mü? Dokunsun mu?” sözleriyle tepki gösterdi.