İntihara sürüklenen 17 yaşındaki L.Ö.’nün tecavüze uğradığı ortaya çıktı

img
HAKKARİ - Kadınları şantaj yoluyla fuhuşa sürükleyen çetenin ifşası sonrası ailesi köyden Hakkari merkeze taşınan 17 yaşındaki L.Ö.'nün, babası, dayısı ve kuzeninin tecavüzü sonrası yaşamına son vermek istediği ortaya çıktı. 
 
Hakkari merkezde 30 Ekim akşamı L.Ö. adında 17 yaşındaki kız çocuğu intihara sürüklendi. Bulunduğu evin dördüncü katından aşağıya atlayan L.Ö., çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı. Daha sonra başka bir kente sevk edilerek, tedavi altına alınan L.Ö., sevk öncesi polislere verdiği ifadede babası, kuzeni ve dayısının tecavüzüne maruz kaldığını, hastaneye gelen aile bireylerinin ifade vermemesi için kendisine baskı yaptığı ve daha fazla dayanamayıp intihar ettiğini söyledi. 
 
Verilen ifade sonrası aile bireyleri, dün sabah saatlerinde polisler tarafından gözaltına alındı. 
 
BABA VE KUZEN TUTUKLANDI
 
Hakkari il Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen şüpheliler emniyetteki ifadelerinin ardından Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Savcılık ifadelerinden sonra tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen baba A.Ö. ve kuzen B.Ö., “Cinsel istismar” ve “İntihara sürükleme” suçlarından tutuklanarak Hakkari Kapalı Cezaevi’ne konuldu. 
 
Diğer fail olan V.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
FUHUŞ ÇETESİ 
 
Hakkari ve Şırnak'ta başını korucu ile askerlerin çektiği çetenin fuhuşa sürüklediği ve görüntüleri 3 ay önce yayınlandıktan sonra katledildiği ortaya çıkan E.Ö.’nün yakını (elti) olduğu belirtilen L.Ö.’nün ailesinin de 2 ay önce köyden çıkarıldığı öğrenildi. L.Ö.’nün akşam saatlerinde ailesi ile tartıştıktan sonra intihar ettiği belirtildi. 
 
L.Ö.’nün kendisine tecavüz ettiğini belirttiği B.Ö. ifadesinde, “Yaşanan fuhuş çetesi olayının ardından köyden taşınmak zorunda kaldık. Ben o gece L.Ö.’nün evindeydim. L.Ö. çatı katına çıktı, bir süre inmeyince yukarı çıktım. Orada ağladığına tanık oldum. Onu aşağıya inmeye ikna etmeye çalıştım. Zorla aşağıya indirdim. Odaya geçti ve küfürler etti. Daha sonra pencereden aşağıya atladı" diyerek, tecavüzü inkar etti. 
 
L.Ö.’nün hastanedeki tedavisi devam ediyor.