KOMAW cenazelerin teslim edilmesi çağrısı yaptı

img

HABER MERKEZİ - KOMAW, Xelîfan'da öldürülen HPG'lilerin cenazelerinin ailelerine teslim edilmesi çağrısı yaptı.  

Şehit ve Kayıp Aileleri Derneği (KOMAW), KDP güçleri tarafından Xelîfan’da kurulan pusuda öldürülen HPG'lilerin cenazelerinin Sêmalka’da bekleyen ailelerine teslim edilmesi için çağrı yaptı. 
 
Federe Kürdistan Bölgesi Hükümeti'ne hitaben mektup yazan KOMAW, Barış Anneleri'nin yaklaşık 1 aydır eylemde olduğuna dikkat çekti. 
 
Mektupta şu ifadelere yer verildi: "Şimdi size, en başta da Başûr yönetiminin başı olan KDP başkanlarına, Şehit Aileleri Kurumu KOMAW olarak çağrımız şudur: Bu Barış Analarımız ile onlarla birlikte aynı talepte bulunan yurtsever Kürdistan halkının ve çok sayıda Kurdistanî örgüt, kurum ve şahsiyetin çağrılarına doğru cevap verin ve onların şehit evlatlarının cenazelerini teslim edin! Şu soruyla karşı karşıya olduğunuzu da hatırlatmak istiyoruz: Barış Analarımızın ve Kürdistan halkının irade ve isteğine kulak verip onurlu yol olan doğruyu mu seçeceksiniz, yoksa sömürgeci ve soykırımcı TC’nin istekleri doğrultusunda hareket edip, onursuz yolu seçip, ortak katliamlarınızı devam mı ettireceksiniz?"