Cem Yılmaz'dan Demirtaş ve Kavala açıklaması

img
İSTANBUL - Komedyen Cem Yılmaz, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğuna ilişkin, "Evrensel standartlarda, bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum" dedi. 
 
Komedyen Cem Yılmaz, "Rustem Batum Sohbetleri" adlı programa katıldı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğu soruldu. Yılmaz, ikilinin gizemli bir suçu varmış gibi gösterildiğini belirterek, "Evrensel standartlarda, bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Başka ne düşüneyim. Çünkü elimde gerçekten dediğin gibi en yalın hali ile, evinde oturan bir vatandaş olarak, kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini biz oturduğumuz evden anlayamıyoruz" dedi.
 
Yılmaz, "vatandaşın bu insanlara neden düşman olduğu" sorusuna ise, "'Bu, Cem Yılmaz İlluminaticiymiş' gibi bir şey oluyor. Bu onun komik olmayan versiyonu. Çok trajik. Bu iş geldi, bir sınıra dayandı gibi. Bir netice çıkacak gibi" yanıtını verdi.