Belediye başkanın korumaları 2 Meclis üyesini yaraladı

img
AĞRI - HDP’den ihraç edilen Doğubayazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar’ın korumalarının Meclis üyelerine saldırması sonucunda 2 kişi yaralandı. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) 11 Temmuz 2020 tarihinde “parti programlarına ters düştüğü ve halktan gelen şikayetler üzerine” ihraç ettiği Doğubayazıt Belediyesi Başkanı Yıldız Acar’ın korumaları belediye binası içerisinde HDP’li Meclis üyelerine silah ve bıçaklarla saldırdı. Edinilen bilgilere göre; Meclis toplantısında tartışılan bütçe görüşmelerinde Acar’ın 15 milyonluk bütçe açığını kapatmak için Meclis’e baskı uygulamasına HDP’li Meclis Grubu duruma tepki göstermesi üzerine tartışma çıktı. 
 
Yaşanan tartışmanın ardından Acar’ın toplantıyı terk ettiği belirtildi. Acar’ın korumaları ve yakın akrabası olan 2 kişi, silah ve bıçakla, HDP’li Meclis üyelerine saldırdı. Saldırı sonucunda, 2 kişi yaralandı. HDP’li Meclis üyeleri Mehmet Ergül kafasından, Sipan Karadağ ise çenesine aldığı bıçak darbeleriyle yaralandı. 
 
Doğubayazıt Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralıların durumunun iyi olduğu belirtildi. Saldırıyı yapan Acar’ın 2 koruması ise polisler tarafından gözaltına alındığı ifade edildi. 
 
27 Ekim’de de Yıldız Acar ve eniştesinin adı yolsuzluk ve rüşvetle anılmıştı. İlçede müteahhit olan Mehmet Rahim Konyar, belediye tarafından kendisinden rüşvet istendiğini belirterek savcılığa başvurmuştu. Başvuru üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Yıldız’ın yakın koruması ve aynı zamanda eniştesi olan Ahmet Beyter, “Görev başında rüşvet almak” suçlamasıyla tutuklanmıştı.