Erdoğan katılacağı törene katılma zorunluluğu

img
BATMAN - AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Batman’da katılacağı toplu açılış töreni için kentteki tüm kamu kurumu çalışanları ve İş-Kur’un TYP’sinde çalışanlara katılma zorunluluğu getirildiği öğrenildi.
 
AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tarihi Hasankeyf kentiniz suları altında kaldığı Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ile birlikte diğer projelerin toplu açılış töreni için Batman'a geldi. Erdoğan’ın kente gelişi öncesinde devletin tüm olanakları açılış töreni için adeta seferber edildi.
 
Alınan yoğun güvenlik önlemlerinin dikkat çektiği kentte, Erdoğan’ın konvoyuyla geçeceği Diyarbakır Caddesi’ne sağlı solu olarak aralıklarla polisler konumlandırıldı. Yüksek binaların çatılarına keskin nişancılar yetiştirilirken, şehrin kalabalık yerlerine de zırhlı araçlar konumlandırıldı. Yine gökyüzünde helikopter hareketliğinin göze çarptığı kentin caddelerindeki direk ve billboardlarla birlikte kamu kurumları ve bazı otellere de Erdoğan’ın büyük ebatlardaki posterleri asıldı.
 
Erdoğan’ın katılacağı açılış töreni AKP Batman İl Örgütü binasının bulunduğu avukat Sedat Özevin Caddesi ayrıldı. Bu caddeye çıkan tüm yollar bariyerlerle kapatıldı, caddenin girişlerine polis ve zırhlı araçlar konumlandırıldı. 
 
KATILMAK ZORUNLU
 
Edinilen bilgilere göre, kentte görev yapan polis, asker ile öğretmen gibi kamu görevlilerine eşleri ile beraber açılış törenine katılma zorunluluğu getirildi. Kamu görevlileri ile birlikte yine İş-Kur’un Toplum Yararına Programlar’ında (TYP) çalışanlara da törene katılma zorunluluğu getirildiği öğrenildi.
 
Ulaşılan kimi farklı bilgilere göre, çevre illerdeki korucu ve askerler de sivil kıyafetleri içerisinde otobüslerle tören alanına taşınacak.
 
Erdoğan’ın toplu açılış töreninin ardından incelemelerde bulunmak üzere Hasankeyf’i sular altında bırakan helikopterle Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı’na gitmesi bekleniyor. 
 
Öte yandan hafta sonları yoğun bir kalabalığa sahne olan kentin cadde ve sokaklarının Erdoğan’ın gelişi öncesi boş kalması ise dikkat çekti.