Çöken binada 13 yaralı kurtarıldı

img

MALATYA - Malatya'nın Yeşilyurt ilçesindeki 3 katlı binada yaşanan çökmede ilk belirlemelere göre 13 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesindeki Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi'nde bulunan 3 katlı binada bilinmeyen bir nedenle göçük meydana geldi. Yaklaşık 20 kişinin içerisinde olduğu tahmin edilen binada şimdiye kadar 13 kişi yararlı olarak kurtarıldı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ederken bölgedeki görgü tanıkları, söz konusu binadaki bir işyerinde gün boyunca tadilat yapıldığını ve bir kolonun da kesildiğini iddia etti.

AFAD'TAN AÇIKLAMA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada "Malatya'da çöken bina enkazından şu ana kadar 13 vatandaşımız yaralı olarak çıkarılarak hastaneye sevk edilmiştir. Arama kurtarma ekipleri ile birlikte arama köpekleri ve AFAD mobil koordinasyon merkezi bölgeye ulaşmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.

BAKAN KOCA: YARALILARIN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sanal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Malatya merkezde bir binanın çökmesi sebebiyle 13 kişi yaralandı. Yaralıların tedavisi hastanelerimizde devam ediyor. Olay yerinde 28 ambulans ve 2 UMKE ekibi görevlendirilmiştir. Geçmiş olsun Malatya. Yanınızdayız" ifadelerini kullandı.