Tecavüz faili korucu AKP’li belediye başkanının koruması çıktı

img

ŞIRNAK-  Uludere’de S.A. isimli 15 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan iki korucudan biri olan Cengiz Aydemir'in, AKP’li Uzungeçit Belediyesi Başkanı Cemil Yıldız’ın yakın koruması olduğu ortaya çıktı.

Şırnak’ın Uludere ilçesinde üvey annesiyle yaşayan 15 yaşındaki S.A.’nın uzun süredir cinsel istismara maruz bırakıldığı ortaya çıktı. Olay S.A.'nın Ekim ayında cinsel istismar sonucu gebe kalmasıyla ortaya çıkarak, adli mercilere yansıdı. Cinsel istismarın faillerinden Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız'ın korucu oldukları öğrenildi. Cengiz Aydemir'in aynı zamanda AKP’li Uzungeçit Belediyesi Başkanı Cemil Yıldız’ın yakın koruması olduğu ortaya çıktı. 
 
 
İSTİSMAR EDENLER KORUCU ÇIKTI!
 
Üvey anne tarafından cinsel istismara maruz bırakılan S.A., karakolda verdiği ifadede, “Yaklaşık 7-8 senedir üvey annem olan B.A. ve babam A.A. ile birlikte (...) yaşıyorum. B.A., dışarıya çıkmama izin vermiyor ve şiddet uyguluyordu. Cengiz Aydemir, Ekim’in sonlarına doğru Semyan Yıldız ile birlikte bizim eve gelerek misafir odasında oturuyorlardı. Üvey anneme niçin geldiklerini sorduğumda bana, ’kes sesini’ dedi ve daha sonra, ‘İçeriye gir senle konuşacağım’ dedi. Cengiz Aydemir güvenlik korucusu Semyan Yıldız'ın korucu olup olmadığını bilmiyorum. Ancak silahı vardır. Bu olaya tanıklık eden hiç kimse yoktur. Kardeşlerim okula gittiği için bu olayları görmemiştir babam memur olduğu için bu olaylara şahit olmamıştır. Diğer kardeşlerimde küçük olduğu için olayın farkında değiller” dedi. 
 
KAÇMASIN DİYE BAŞINA DEMİR İLE VURULDU
 
Cengiz Yıldız ve Semyan Aydemir adlı korucuların son olarak 27 Kasım’da eve geldiği, üvey anne B.A.'ya 500 TL para verdiği bunun üzerine S.A.’nın evden kaçmaya çalıştığı öğrenildi. S.A.’nın evden kaçmaya çalıştığı sırada üvey annesi tarafından başına vurularak durdurulmaya çalışıldığı belirtildi. Aldığı darbeden sonra yurttaşlar tarafından sağlık ocağına ulaştırılan S.A., durumun ciddi olması nedeniyle önce Uludere Devlet Hastanesi daha sonra ise Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından başka bir ilçede bulunan yakınlarının yanına giden S.A., ilk olarak üvey annesinin kendisini darp etmesi nedeniyle şikayette bulundu. Bir süre sonra cinsel istismar sonucu gebe olduğunu öğrenen S.A., üvey annesi B.A. ile Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız hakkında 14 Mart’ta şikayette bulundu. 
 
ÜVEY ANNE VE İKİ KORUCU TUTUKLANDI
 
S.A.’nın şikâyette bulunması üzerine üvey anne B.A. ile birlikte Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız gözaltına alındı. Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen B.A., Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız, Sulh Ceza Hâkimliği tarafından serbest bırakıldı. Yapılan itirazların ardından üvey anne B.A. "Fuhuş yaptırma", Cengiz Aydemir ve Semyan Yıldız ise “Nitelikli cinsel istismar” suçlamalarıyla tutuklanarak, Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. 
 
Savcılık, dosyaya kısıtlılık kararı getirdi.