Gazeteci Demir, saldırgan avukattan şikayetçi oldu

img
DİYARBAKIR - Gazeteci Yakup Demir, Sur’da haciz işlemleri sırasında çıkan gerginliği çektiği sırada kendisine fiziki saldırıda bulunan avukat Fevziye Karaer hakkında şikayetçi oldu.
 
Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Yakup Demir, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde dün haciz işlemleri sırasında esnaf ile polisler arasında yaşanan gerginliği çektiği sırada Antep Barosu’na kayıtlı avukat Fevziye Karaer’in fiziki saldırısına uğradı. Karaer’in saldırısı nedeniyle Demir’in kaşı yarıldı. Polis ve çevredeki esnafların müdahalesiyle Karaer’in saldırısından kurtarılan Demir, bunun üzerine Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. 
 
SALDIRI SONRASI TEHDİT
 
Demir, darp raporu aldıktan sonra şikayetçi olmak için Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü Çarşı Polis Merkez Amirliği’ne gitti. Av. Karaer, yaranın yeni olup olmadığı raporda yer almadığı için rapora itiraz etti. Demir, itiraz üzerine ikinci defa aynı hastaneden yaranın yeni olduğuna dair rapor aldı.
 
Karaer’in devreye soktuğu avukatlar ile polisler, şikayete engel olmak için Demir’i uzlaşıya ikna etmeye çalıştı. Uzlaşmayı kabul etmeyen Demir, avukat Karaer’in sözlü saldırısı ve tehditlerine maruz kaldı. Karaer, “Sen kimsin görüntümüzü alıyorsun. Görürsün sen?” şeklinde tehdit etti. Karaer, ayrıca kaşı kanayan Demir’e, “Başını bir yere bilerek vurmuşsun” dedi. 
 
GÖRGÜ TANIKLARI: AVUKAT SALDIRDI 
 
Demir, Karaer hakkında şikayetçi oldu. Karaer de “izin almadan görüntü çekmek” ve “tehdit” iddialarıyla Demir hakkında şikayetçi oldu. Taraflar hakkında adli işlem başlatılırken, avukat şiddetine tanıklık yapan 3 esnafın da beyanlarına başvuruldu. Esnaflar, avukatın gazeteci Demir’e tokat atarak, saldırdığını kaydetti.