Erdoğan Hüseyin Gazi Cemevi'ni ziyaret etti

img

ANKARA- AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Dernek Yönetim Kurulu’nun ‘bilgimiz dışında’ dediği Hüseyin Gazi Cemevi'ne ziyaret gerçekleştirdi.

Aleviler için kutsal Muharrem ayının birinci günü Ankara’da bazı Cemevi ve derneklere yönelik saldırı gerçekleşmişti. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Muharrem orucunun son günü olan Aşure gününde Mamak’taki Hüseyin Gazi Türbesi ve Cemevi’ni ziyaret etti.

Ziyaret öncesi Erdoğan, sanal medya hesabından, “Birlik ve beraberliğin simgesi olan #AşureGünü’nün ve muharrem ayının İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şehadetinin seneidevriyesinde şehitlerin efendisi, Peygamber Efendimizin torunu Hazreti Hüseyin Efendimizi ve Kerbela şehitlerini rahmetle yâd ediyorum” mesajı yayımladı.

Basın kapalı gerçekleşen ziyarette Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da eşlik etti.

DERNEK YÖNETİM KURULU: BİLGİMİZ DIŞINDA 

Ziyaret öncesi Hüseyin Gazi Derneği yönetimi ile bazı Alevi örgütleri tepki gösterdi. Hüseyin Gazi Derneği Yönetim Kurulu, yaptıkları yazılı açıklamada söz konusu ziyareti medyadan öğrendiklerini belirterek, “Bu ziyaretin bilgimiz dışında gerçekleştiğini ve bireysel kararla dergâhımızı siyaset oyununa alet eden Vakıf Başkanı’nı protesto ettiğimizi kamuoyuna saygılarımızla duyururuz” demişti.