Adalet Nöbeti’nden seslendiler: Tecrit politikasına son verin

img
İZMİR - Adalet Nöbeti’nin 97’nci gününde Kırıklar F Tipi Cezaevi önünde bir araya gelen tutuklu yakınları, tecrit politikasına son verilmesini istedi. 
 
Hasta ve infazları yakılan tutukluların serbest bırakılması talebiyle ailelerinin başlattığı Adalet Nöbeti 97’nci gününde Kırıklar F Tipi Cezaevi önünde sürdü. "Deng bide zindanan”,"Hasta tutsaklara özgürlük" yazılı önlükleri giyen tutuklu yakınları sık sık, “Biji berxedana zindanan” , “Hak hukuk adalet” sloganları attı. Ailelere, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bayraklı İlçe Örgütü destek verdi. 
 
HDP Bayraklı İlçe Eşbaşkanı Ayşe Sılık, ailelerin yanında olduklarını ve eylemlerini desteklediklerini ifade etti.  Cezaevlerinde hasta tutukluların birçok sorun yaşadığını ifade eden Sılık, "Hasta tutukluların tedavisi sağlanmıyor. Tedavi için gittikleri hastanelerde kelepçeli muayene dayatmasına maruz kalıyorlar. Tutuklular üzerinde bu tecrit politikalarının son bulması gerekiyor” diye konuştu.
 
ADALET TALEBİ 
 
Demans hastası olduğu için darbe suçlamasıyla cezaevinde bulunan Çevik Bir’in tahliye edildiğini ancak Aysel Tuğluk’un serbest bırakılmadığını ifade eden Sılık, yetkililere şöyle seslendi: “İnsani olarak değerlendirmek gerekiyor. Artık buradaki annelerin sesini duyun. Bu annelerin çocukları tecrit altındayken bu anneler nasıl uyuyacak? İnsan hakları savunucuları yetkililer, hukukçular bu sesi duysunlar. Biz herkes için adalet istiyoruz.”