Şenyaşar ailesi: Suçu açığa çıkarmayı istemek suç oldu

img
URFA - Adalet mücadelesini kesintisiz sürdüren Şenyaşar ailesi, “Suçu açığa çıkarmayı istemek suç oldu. Anne sanık sandalyesinde” mesajı paylaştı. 
 
Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 576’ncı gününde sürdürüyor. Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından kaynaklı nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürürken; Ferit Şenyaşar, sabahın erken saatlerinde Urfa Adliyesi önüne geldi. 
 
Ferit Şenyaşar, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbet başlatarak beton bloklara “Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet” yazılı pankart astı. 
 
Aile sanal medya hesaplarından, dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP’li İbrahim Halil Yıldız’a hakaret ettiği gerekçesi ile hakim karşısına çıkan Emine Şenyaşar’ın “sanık” kürsüsünde çekilen bir fotoğrafını “1.Talep: Dört yıldır tek hücrede bulunan tutuklu oğlu için adil bir yargılama istiyorum. 2.Talep: Hastane katliamının kamera kayıtlarını istiyorum. Sonuç: Suçu açığa çıkarmayı istemek suç oldu. Anne sanık sandalyesinde" mesajı ile paylaştı.