HDP’li 10 siyasetçiye ceza yağdı

img
İSTANBUL – HDP İstanbul eski il eşbaşkanlarının da olduğu 11 siyasetçinin “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla ceza verildi. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul eski eşbaşkanları Doğan Erbaş ve Aysel Güzel’in de aralarında bulunduğu il yönetiminden 11 kişinin “örgüte üye olmak” ve “örgüt propagandası yapmak” iddialarıyla yargılandığı davanın 24’üncü duruşması İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.  
 
CEZA YAĞDI
 
Görülen duruşmada karar veren mahkeme heyeti, o dönem eşbaşkan olan Erbaş’a üyelikten 12 yıl, propagandadan ise 1 yıl 21 ay 22 gün ceza verirken diğer eşbaşkan Güzel’e ise, üyelikten 7 yıl 6 ay ceza verdi. İl Yönetim Kurulu üyelerinden Ali İpekli’ye üyelikten 6 yıl 3 ay, propagandadan 1 yıl 6 ay 22 gün, Ayşe Karadağ’a üyelikten 10 yıl 6 ay, Feremez Erkan’a üyelikten 9 yıl, Muhittin Arslanboğa’ya üyelikten 6 yıl 3 ay, Süleyman Başer’e üyelikten 6 yıl 3 ay, Süleyman Özcan’a üyelikten 9 yıl 9 ay ve son olarak Kasım Oba’ya da yine üyelikten 12 yıl hapis cezası verildi. Mehmet Tayyip Aslan ise davadan beraat etti.