Amed'de yaşamını yitirenlerin sayısı 49’a yükseldi

img
AMED - Depremin ardından bilanço açıklayan kamu hastanelerinin verilerine göre; Amed’de 49 kişinin yaşamını yitirdi, 562 kişi yaralandı. 
 
Merkez üssü Mareş'in Bazarcix ilçesinde meydana gelen artarda depremlerin derinden etkilediği Amed'de, kamu hastaneleri verilerine göre 49 kişi yaşamını yitirdi, en az 562 kişi yaralandı. Yaralıların tedavileri sürerken, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde enkaz altından çıkarılan 16 cenaze kaldırıldı, 177 kişi ise hastanede tedavi altına alındı. 
 
Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde 20 kişinin cenazesi bulunurken, bu hastanede 164 yaralı tedavi altına alındı. Dağkapı Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 5 kişi yaşamını yitirdi, 45 kişi de tedavi altına alındı. 
 
Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan 8 kişi yaşamını yitirdi, 51 kişinin tedavisi sürüyor.
 
Ergani Devlet Hastanesi'nde 100, Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde 5, Çermik Devlet Hastanesi'nde 9, Çınar Devlet Hastanesi'nde 9, Dicle Devlet Hastanesi'nde 2 yaralı kaldırıldı. 
 
Kentteki hastaneler kaldırılan yarılardan bir kısmı tedavilerinin ardından taburcu edilirken, durumu ağır olanları ise tedavisi sürüyor.