Amed’te askerler bir yurttaşı katletti

img

AMED – Çermûk ilçesine bağlı Bistin kırsal mahallesinde askerler, 28 yaşındaki 3 çocuk babası Mikail Ekinci’yi katletti.

Amed’in Çermûk (Çınar) ilçesine bağlı Bistin (Aynalı) kırsal mahallesinin Gulabaxça mezrasına baskın düzenleyen askerler, 28 yaşındaki 3 çocuk babası Mikail Ekinci’yi katletti. Edinilen bilgilere göre, çok sayıda asker, hakkında yakalama kararı bulunduğu belirtilen Ekinci için ailesinin yaşadığı mezraya baskın düzenledi. Askerler, Ekinci ailesinin evinin kapısını kırarak, aile fertlerine şiddet uyguladı. Baskın sırasında “dur” ihtarına uymadığı iddia edilen Ekinci katledildi. Ekinci, otopsi işlemlerinin ardından mezradaki mezarlıkta defnedildi.

Ekinci hakkındaki yakalama kararının, 12 Mart 2021 tarihinde Ekinci ve Aydın aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle yaşanan ve bir kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan kavgadan kaynaklı olduğu belirtildi. Kavgada, Kamil Ekinci’nin yaşamını yitirdiği, Aydın ailesinden ise 3 kişinin tutuklandığı kaydedildi. Kavgadan iki ay sonra ise Cemal Aydın’ın bir saldırıda yaşamını yitirdiği ifade edildi.