Edirne'de Yeşil Sol standına saldırı: 3 partili yaralı

img

EDİRNE - Yeşil Sol Parti’nin Saraçlar Caddesi’nde kurulan standına gerçekleştirilen saldırıda aralarında milletvekili adayının da olduğu 2 kişinin kolu kırıldı, 1 partili de yaralandı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 14 Mayıs seçimlerine günler kala çalışmalarını sürdürüyor. Kentlerde çalışma yürüten partililere, birçok kentte ırkçı saldırılar da gerçekleştiriliyor. Saldırılardan biri de Edirne'nin en işlek caddelerinden biri olan Saraçlar Caddesi üzerinde kurulan Yeşil Sol Parti standı oldu.

KOLLARI KIRILDI

Stantta kimlikleri bilinmeyen bir grup tarafından saldırıya uğrayanlardan Yeşil Sol Parti üyesi Eskişehir 2’nci sıra milletvekili adayı Serdal Zımba ile Sara Ay’ın kolu kırıldı, bir partili de yaralandı.

 5 GÖZALTI

Saldırının ardından olay yerine gelen polislerin 5 kişiyi gözaltına aldığı paylaşıldı. Partiler, saldırı sonrası sağlık kontrolünden geçirilip ifade işlemleri için Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Saldırıyla ilgili ise soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

‘GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ’

Yeşil Sol Parti Edirne İl Örgütü, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Edirne seçim çalışması gerçekleştiren, Saraçlardaki standımızda polislerin yanı başımızda olmasına rağmen faşist grup tarafından saldırıya uğradık. 5 kişi olmak üzere gözaltına alınmıştır. İçlerinde milletvekili adayımız ve bir 60 yaşında kadın arkadaşımızın kolları iki yerden kırılmıştır. Arkadaşlarımızın ifade süreci devam etmektedir. Takipteyiz, baskılara karşı asla duruşumuzdan geri adım atmayacağız” ifadelerine yer verildi.