Bedlîs’teki köylerin kırsalı bombalanıyor

img
BEDLÎS - Xîzan ilçesine bağlı 10 köy ve mezrada ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası başlayan operasyon iki gündür devam ediyor. Köylerin kırsalının gece boyunca bombalandığı bildirildi. 
 
Bedlîs’in Xîzan (Hizan) ilçesine bağlı, Hûzeran, Akûnis, Govan, Lanîlan, Xûlepûr, Kekulan, Sûreh, Pertawan, Kuran, Mezra Pisyan köy ve mezralarında ilan edilen sokak yasağı ikinci gününde devam ediyor. Önceki gece saat 21.00 sıralarında ilan edilen süresiz sokağa çıkma yasağı sonrası köylerin bulunduğu bölgelerde başlatılan askeri operasyon ise sürüyor. Operasyonlar sırasında köylerin kırsal alanları gece boyunca bombalanırken, yer yer silah sesleri de duyuldu. Sabah saatlerine kadar süren bombardımanın ardından havanın aydınlanması ile birlikte bu kez de karadan operasyon devam etti.  
 
YURTTAŞLAR EVLERİNDEN ÇIKAMIYOR
 
Yerleşim yerlerine giriş-çıkış yasağı devam ederken, birçok bölgede köylülerin evlerinden çıkmasına izin verilmiyor. Bu arada dün sabah saatlerinde Xûlepûr köyündeki ev baskınlarından gözaltına alınan Sakin, Muzaffer ve Bedrettin Altın adlı yurttaşlar bugün ilçeden Bedlîs’e götürüldü. Altın ailesinin bugün savcılığa çıkarılmaları bekleniyor.