HEDEP'ten Keçiören’de halk toplantısı: Yeni bir yaşamı birlikte kuralım

img
ANKARA – HEDEP PM Üyesi İhsan Seylan, “Yeni bir inşa süreci başlattık. Halkımızla birlikte mevcut antidemokratik uygulamaları yıkacağız. Yeni bir yaşamı hep birlikte kuralım” dedi. 
 
Hakların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Keçiören İlçe Örgütü, gerçekleştirecekleri ilçe kongersi öncesi halk toplantısı düzenledi. İlçe binasında yapılan toplantıya, Barış Anneleri, HEDEP Colemêrg Milletvekili Vezir Coşkun Parlak, HEDEP Parti Meclisi (PM) üyelerinin yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Toplantı salonunda, “Deniz Poyraz ölümsüzdür” yazılı pankart asıldı.  
 
‘YENİDEN İNŞA VE YAPILANMA SÜRECİNİ BAŞLATTIK’
 
Toplantıda ilk olarak konuşan HEDEP PM Üyesi İhsan Seylan, yeniden yapılanma ve inşa sürecinin halkla birlikte gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Kürtlerin diline, kültürüne ve geleneklerine yönelik sistematik saldırlar olduğunu söyleyen Seylan, “Biz bu faşist zihniyeti kırmak istiyoruz. İnsanlık mücadelesi veriyoruz. Genel seçimlerden sonra 100 bin kişiden eleştiri ve öneri aldık ve HEDEP kongresine gittik. Eksiklerimizi halkla birlikte tartıştık ve yol yönetimini bulduk. Yeni bir inşa süreci başlattık. Halkımızla birlikte mevcut antidemokratik uygulamaları yıkacağız. Yeni bir yaşamı hep birlikte kuralım” dedi. 
 
‘27 YILDIR BARIŞ İÇİN MÜCADELESİ EDİYORUM’
 
Ardından konuşan Barış Annesi Nurhayat Emire, “27 yıldır barış annesiyim, barış için mücadele veriyorum. Artık barış istiyorum. Bu mücadele emekle buraya kadar gelmiştir. Bu emeğe sahip çıkalım. Düşmanımıza karşı her alanda dik durmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. 
 
‘CEZAEVİNDE ARKADAŞLARIMIZ DİRENİYOR’
 
HEDEP Colemêrg Milletvekili Vezir Coşkun Parlak da Kürt halkına yönelik 8 yıldır çok yönlü bir savaş politikasının devreye konulduğunu belirterek, bütün saldırılara karşı direndiklerini söyledi. Parlak “7 Haziran 2015 seçimlerinden bu yana 8 yıl süren ve devam eden bir savaş söz konusudur. Bugün bütün faşist zihniyetlerini her yere yaymaya çalışıyorlar. Bütün bunlara karşı halkımız hiçbir zaman pes etmedi. Bugün cezaevlerinde binlerce arkadaşımız direniyor. Sayın Öcalan üzerindeki tecrit politikası bugün ülkenin geldiği sonucudur” ifadelerini kullandı.
 
‘TECRİDİ KIRACAĞIZ’
 
Yerel seçimler için her yerde güçlü çalışmalar yürütecekleri söyleyen Parlak, “ Her koşulda oylarımızı koruyacağız ve halkımızın yanında olacağız. Kurdistan’daki gelişen süreci iyi takip etmemiz lazım. Bugün iyi bir gelişme yaşıyoruz. İmralı’da sürdürülen tecridi kıracağız. Bu şekilde devam eden tutumumuz müzakere yollarını açacaktır. Bu nedenden gerçekleştireceğimiz il ilçe kongrelerimizde yönetimleri sağlam bir şekilde kurup çalışmalıyız” dedi. 
 Toplantı, halkın öneri ve eleştirileriyle devam etti.