Arkeolog Çiğdem Schmidt saldırıya uğradı

  • kadın
  • 18:02 6 Kasım 2021
  • |
img
URFA - Göbeklitepe'de yürüttüğü kazı çalışmalarıyla tanınan Çiğdem Köksal Schmidt, Urfa'da saldırıya uğradı.
 
Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) Dünya Mirası Listesi'nde yer alan  Göbeklitepe’de yürüttüğü kazı çalışmalarıyla tanınan Klaus Schmidt'un kendisi gibi arkeolog eşi Çiğdem Köksal Schmidt, Urfa'da komşusunun saldırısına uğradı. 
 
Sanal medya hesabından fotoğrafını paylaşan Schmidt, komşusunun sahiplendiği köpek nedeniyle kendisine sözlü tacizde bulunduğunu belirtti. Dün gece komşusunun fiziki saldırısına uğradığını ifade eden Schmidt, olaya dair şunları yazdı, "Bir buçuk metre uzunluğunda demir bir sopayı pusu kurmuş gibi birdenbire ortaya çıkarıp beni yerde hareketsiz hale getirdi. Başımı defalarca kaldırım taşlarına vurdu. İki defa bayılır gibi oldum, kendime geldiğimde sesim çıktığı kadar çığlık attım. Bu sırada ‘bak kimse sesini duymuyor, kimsenin umurunda değilsin, köpeğin bile duymuyor, öldüreceğim seni’ diyordu. Yine güçsüzleştiğimde, demir sopası ile birlikte sırıtarak kapısını hırsla çarptı, kapattı."
 
SUÇ DUYURUSU 
 
Saldırı sonrası hastaneye gidip darp raporu aldığını belirten Schmidt, kendisini darp ettiğini ileri sürdüğü Ö.D. hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.