Şengalli kadınlar şiddeti tartıştı

  • kadın
  • 16:13 24 Kasım 2021
  • |
img
ŞENGAL - Şengal’de 25 Kasım dolayısıyla bir araya gelerek şiddeti tartışan kadınlar, çözümün örgütlü mücadelede olduğu mesajını verdi.  
 
Şengal’de kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir araya geldi. Tevgera Azadiya Jinên Êzîdi (TAJÊ) öncülüğünde gerçekleşen buluşmada, şiddet tartışıldı. Farklı inanç ve ulustan kadınlar, acılarının ve maruz kaldıkları şiddetin aynı olduğunu belirterek, “Birlikte örgütlenip şiddetten kurtulacağız” mesajını verdi.
 
Burada konuşan TAJÊ Koordinasyon üyesi Riham Hesen, "Kadınlarla birlikte şiddeti sona erdireceğiz. Şiddet yeni bir konu değil, kadına yönelik şiddet yüzlerce ve hatta binlerce yıldır kadını yıldırmak için her türlü zorbalıkla uygulanıyor. Kadınlar, aileden başlamak üzere şiddete karşı örgütlenecek ve bunu inanç, ulus farkı dinlemeksizin birlikte yapacak. Dünyanın her yerindeki kadınların özgürlük mücadelemizde bizi örnek alacağı günleri göreceğimizi hayal ediyorum ve şimdiden çok mutlu oluyorum” ifadelerini kullandı.