Medeni Kanunu hedef alan tarikatçı doktor görevine döndü

  • kadın
  • 10:57 9 Aralık 2021
  • |
img
HABER MERKEZİ -  Medeni Kanunu hedef alıp, çok eşliliği savunan eski GATA Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, görev yerine geri döndü.
 
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekim yardımcılığı görevini yürütürken sanal medya hesaplarından Medeni Kanunu ve tek eşliliği hedef alan paylaşımları nedeniyle Güdül İlçe Devlet Hastanesi'ne gönderilen Menzil tarikatı üyesi Dr. Ali Edizer, eski görev yerine geri döndü. Edizer, kararın iptali için idari mahkemeye dava açmıştı. Ankara 15. İdare Mahkemesi kararını verdi. Sözcü’nün haberine göre, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Edizer'in, Güdül'de görevlendirme işleminin hukuka aykırı buldu ve yeniden eski hastanesinde görev yapması kararlaştırıldı.
 
Karar sonrası Edizer, sanal medya hesabından "Güdül'e veda zamanı. Bir hukuksuzluk daha izole edildi. İnşallah sırada GATA'ya dönüş var. Birikim ve gayretleriyle mücadelemizde büyük payı olan avukat arkadaşlarımı tebrik ediyorum" açıklaması yaptı. 
 
NE OLMUŞTU?
 
Ali Edizer, GATA’da başhekim yardımcısı olarak görev yaparken, sanal medya hesabından erkeklere, “İkinci eşi de alın” çağrısında bulunmuş ve “Sorsan, ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı. Resmiyette tekeşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliğidir” gibi mesajlar paylaşmıştı. Bu paylaşımları üzerine 5 Ekim 2020’de görevden alınan Edizer’in, 9 Mart 2021’de Ankara Güdül Devlet Hastanesi’nde yeniden göreve başladığı ortaya çıkmıştı.