Fuhuş çetesi davasında yeni kanıtlar sunuldu

  • kadın
  • 17:59 30 Aralık 2021
  • |
img

MUĞLA- Milas’ta S.F.Y. isimli kadına tecavüz eden ve fuhuşa sürükleyen Mutlu Erbey ve üç sanığın yargılandığı davada, mahkemeye yeni deliller sunulurken, dava ertelendi.

Muğla’nın Milas ilçesinde sahte iş ilanı üzerinden kadınlara ulaşarak fuhuşa sürükleyen çete üyeleri Ayşe Gündüz, Pınar Gündüz, Ali Lofçalı ve aynı zamanda tecavüz faili Mutlu Erbey hakkında S.F.Y.’nin açtığı davanın 5’inci duruşması Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya taraf avukatları hazır bulunurken, Muğla Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mutlu Erbey ise Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemi ile katıldı.

BERAAT EDEN KİŞİ TANIK OLARAK DİNLENDİ

Duruşma sanık müdafi ve tanıkların dinlenmesiyle başladı.  Tanıklardan biri, S.F.Y’nin kendisini daha önce tecavüz ile suçladığını iddia etti. S.F.Y’nin avukatı Evrim İnan ise iddialara ilişkin suç duyurusu talebinde bulunarak, tanık sıfatındaki kişinin zaten dosya kapsamında şüpheli sıfatıyla yargılanarak beraat ettiğini, dolayısıyla tanık olarak dinlenmesinin sağlıklı olmadığını ifade etti.

SANIK AVUKATINDAN S.F.Y’E SÖZLÜ SALDIRI

Duruşmada sanık Mutlu Erbey’in avukatı ise S.F.Y’nin özel hayatına ilişkin iddialarda bulunarak, yeniden rapor alınmasını istedi.

S.F.Y’nin avukatı ise müvekkilinin itibarına ilişkin saldırıda bulunulduğunu belirtti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi’nden 3 Adli Tıp uzmanı ve 1 psikoloğun imzasıyla yer alan raporda tecavüz ve darbın sabit olduğunu, ATK’den gelen DNA örneklerinin faille uyuştuğunu ifade ederek, taleplerin reddedilmesini istedi. Ayrıca sanığın önceki ifadelerinde müvekkiline tecavüzde bulunmadığı sonrasında ise rızasının bulunduğu şeklindeki beyanlarını hatırlatarak, sanığın çelişkili ifade verdiğini söyledi.

TECAVÜZ VE ŞANTAJ DELİLLERİ MAHKEMEYE SUNULDU

Duruşma, Pınar Gündüz ve Ali Lofçalı’nın telefonda görüşmelerinin kaydedildiği bir CD’nin mahkemeye sunulmasıyla devam etti. Ses kaydında sanık Mutlu Erbey hakkında konuşan Gündüz ve Lofçalı’nın, Erbey’in S.F.Y’e tecavüz ederken, videoların tehdit unsuru olarak kullanıldığına dair verilerin bulunduğu belirtildi ve ses kaydında sanıkların suçu itiraf ettikleri kaydedildi.

Mahkeme heyeti, sanıkların iddialarını ve taleplerini reddederken, bir sonraki duruşmayı 12 Ocak 2022’ye erteledi.

SONRAKİ DURUŞMADA KARAR ÇIKACAK

Dava avukatlarından Evrim İnan duruşma sonrası yaptığı açıklamada, müvekkilinin itibarının zedelenmeye çalışıldığını belirterek, tanıkların avukatların kurmacalarını kanıtlamak için yalan ifade verdiğini ifade etti. İnan, “Sanıklar delillerde cinsel saldırı ve şantaj suçunu beyan etmiş oluyor. Müdafilerinin savunmaları tamamen kurgu ve müvekkilimin itibarına yönelik saldırı niteliğinde. Müvekkilimin diğer sanıklar hakkında bir tanışıklığı yok, neden iftira atmış olsun? Sanık avukatların hiçbir hukuka ve usule uygun olmayan talepleri, mahkeme heyeti tarafından müvekkilimin de tutarlı ifadeleri belirtilerek reddedildi. Bir sonraki duruşmada karar verilecek” diye belirtti.