Boşanma duruşması öncesi katledildi

  • kadın
  • 16:55 1 Temmuz 2022
  • |
img
ANKARA - Mamak’ta, Tunç Erdem boşanma aşamasında olduğu Tülay Erdem’i duruşma öncesi katletti. Kardeşi İbrahim Gökekin'i de ağır yaraladı. 
 
Ankara’nın Mamak ilçesinde Tülay Erdem (38), evli olduğu Tunç Erdem'den (41) boşanma kararı aldı. Tülay Erdem, Tunç Erdem’e boşanma davası açtı. Bugün görülecek duruşma için Ankara'ya gelen Tunç Erdem, Tülay Erdem’in ailesiyle yaşadığı, Mamak ilçesindeki evinin önüne pusu kurdu. 
 
Apartmanın garaj girişinde bekleyen Erdem, dışarı çıkan Tülay Erdem ve kardeşi İbrahim Gökekin'e ateşli silahla saldırdı. Saldırgan olayın ardından otomobiline binerek kaçtı. Tunç Erdem, yaklaşık 1 kilometre sonra seyir halindeyken aynı silahla intihar etti. Kontrolden çıkan otomobil, bahçe duvarına çarparak durdu. Çevredekilerin ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri, olay yerine sevk edildi. Tunç Erdem'in hayatını kaybettiği belirlendi. 
 
Tülay Erdem ile kardeşi İbrahim Gökekin ise sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tülay Erdem, hastanede yaşamını yitirdi. İbrahim Gökekin'in ise tedavisi devam ediyor.