Pınar Damar’ın katili adliyeye sevk edildi

  • kadın
  • 17:49 21 Temmuz 2022
  • |
img

İSTANBUL – Bağcılar ilçesinde kayıp olarak aranan ve ardından ormanlık bir alanda cansız bedeni bulunan Pınar Damar’ın katili Metin A. adliyeye sevk edildi.

İstanbul’da ailesi tarafından kayıp ihbarı verilen ve Salı günü akşam saatlerinde Bağcılar ilçesinde bağlı Mahmutbey Mahallesi’nde bir ormanlık alanda cansız bendeni bulunan Pınar Damar’ın (29) katilinin kuzeninin eşi olan Metin A. (35) olduğu öğrenildi. Katil zanlısı Metin A., Pınar Damar’ın cansız bedeni bulunduktan sonra Adli Tıp Kurumu önünde polislerce gözaltına alınmıştı. Emniyet sorgusunda ifade veren katil Metin A, Damar’ı göl kenarında katlettikten sonra ağaçlık alanda bıraktığını itiraf etti. Emniyet sorgusunda suçunu itiraf eden katil Metin A. adliyeye sevk edildi.

‘KADIN CİNAYETLERİ SON BULSUN'

Kızının katledilmesinden sonra kadın cinayetlerinin son bulması için yetkililere çağrıda bulunan baba Mustafa Damar, "Bu canileri ortadan kaldırın. Bu katiller arka kapıdan girip ön kapıdan çıkıyorlar. Ben iki gündür buradayım, çok fazla kadın cenazesi geldi buraya" dedi. Kızının bugüne kadar hiçbir sorununun olmadığını aktaran baba Damar, bu olayın peşini bırakmayacaklarını belirtti.

‘CAYDIRICI KANUNLAR ÇIKARILSIN’

Pınar Damar'ın teyzesinin eşi Nevzat Taşin ise, "Bir çocuk büyütmek kolay değil. Bir cani gelip kıyıyor ve cezasız kalıyor. Müebbet cezası alsa bile, bir şekilde dışarı çıkıyor. Artık caydırıcı kanunlar çıksın" dedi.