HDP Genel Merkezi'ne dayanışma ziyareti

img

ANKARA - Siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcileri, HDP Genel Merkez binası önündeki provokasyona karşı partiye dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.  

 
Emekçi Hareket Partisi (EHP), Devrimci Anarşist Federasyonu, Kürdistan Komünist Partisi (KKP) ve Devrimci Parti’nin de aralarında bulunduğu siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri, HDP Genel Merkezi binası önünde dün yaşanan provokasyon girişimine karşı partiyi ziyaret etti. HDP Eş Genel Başkan yardımcıları Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları ile Parti Sözcüsü Ebru Günay heyeti karşıladı. 
 
Ziyarette konuşan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, “Bu tür saldırılar Ankara’da daha önce de yaşandı. Genel Merkezin seçilmesi tesadüf değildi. Gelen kişi de tesadüf değildi. 11 yıl önce çocuğunun gittiğini söylüyor, o zaman daha HDP dahi yok. HDP’yi özellikle hedef seçip İzmir İl Örgütü binamızın önünde oturup, gelen gideni izliyor. Belki de görüntülüyor, isimlerini devlete veriyor. Deniz Poyraz yoldaş vurulduğunda da aşağıda izliyormuş. ‘Camlar, kapılar kırıldı, Deniz içeride tek başınaydı, biz de izledik’ diyor kendisi. Belli ki orada da gözcülük yapmış” diye konuştu. 
 
‘DAYANIŞMAYI BÜYÜTMELİYİZ’
 
Ortaya konulan tepki üzerine planın boşa çıkarıldığını ifade eden Bakırhan, şunları söyledi: “Önümüzdeki dönem bu ve benzeri olayların olmayacağı anlamına gelmiyor bu. Tam kaybedecekleri bu dönemde dayanışmayacaksak, baskılar karşısında direnmeyeceksek başarılı olma şansımız yok. Genel Merkezimiz önündeki örnek çok kıymetlidir. Güçlü, birleşik bir örgütlülük, dayanışma ve direniş bu baskıları boşa çıkaracaktır. Örneğini çok net gördük. Direnişten dolayı oturamadı. Hep birlikte mücadele edeceğiz. Bu kadar baskıya rağmen büyüyebiliyorsak, sonuç tayin edebilecek bir güç haline geldiysek bu dayanışma sayesindedir. Daha güzel bir ülke için bu dayanışmayı büyütmeliyiz."