DEM Parti Curnê Reş’te seçim çalışmalarını hızlandırdı

img
RIHA - DEM Parti, seçimlerin yenileneceği Riha'nın Curnê Reş ilçesinde mahalle ziyaretlerini hızlandırarak halktan oy istedi. 
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Riha'nın Curnê Reş (Hilvan) ilçesinde 2 Haziran'da yenilenecek olan yerel seçim çalışmalarını sürdürüyor. DEM Parti milletvekilleri Zülküf Uçar ve Sinan Çiftyürek ile Bêrecûk Belediyesi Eşbaşkanı Berivan İlkaya Manas, Xelfetî Belediye eşbaşkanları Saniye Bayram ve Mehmet Karayılan'ında aralarında olduğu çok sayıda kişi, seçim çalışmaları kapsamında ilçe merkezi ve kırsal mahalle ziyaretleri gerçekleştirdi.
 
PROJELERİ ANLATTILAR
 
DEM Parti Wan Milletvekili Zülküf Uçar ve Curnê Reş Belediye Eşbaşkan adayı Serhan Paydaş’ın içinde yer aldığı heyet, kırsal Hoşîn (Uluyazı)  mahallesinde kapı kapı gezerek yurttaşlarla bir araya geldi. Gittikleri evlerde belediye yönetiminin DEM Parti’ye geçmesinden sonra hayata geçirilecek projelerin yer aldığı el bildirileri dağıtıldı. 31 Mart’ta DEM Parti’nin kazandığı seçimin iptal edilmesine tepki gösteren yurttaşlar ise daha yüksek bir oy farkı ile tekrar DEM Parti’nin kazanacağını kaydetti. 
 
DESTEK ZİYARETLERİ
 
Wan Milletvekili Sinan Çiftyürek ve Curnê Reş Belediye Eşbaşkanı Garip Yeşil’in içinde yer aldığı heyet ise, kırsal Qûlaplî (Kulaplı) ve Goktepe (Göktepe) mahallelerinde çalışmaları sürdürdü. Ev ziyaretleri yapan heyet, yurttaşların yaşadıkları sorunları dinledi. DEM Parti ilçe eşbaşkanları ve belediye meclis üyesi adaylarının içinde yer aldığı diğer heyet de ilçe merkezinde el bildirisi dağıtarak, 2 Haziran’da tekrarlanacak seçim için destek istedi.