Gazeteci Ağgöz ev hapsi şartıyla serbest bırakıldı

img

ANKARA - Emniyet ifadesi 3 saati aşkın süren gazeteci Zemo Ağgöz, çıkarıldığı savcılık tarafından ev hapsi şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara merkezli soruşturma kapsamında 25 Ekim'de evine yapılan baskınla gözaltına alınan ve 45 günlük bebeği olan Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Zemo Ağgöz, Ankara Emniyeti’nde 3 saati aşkın bir süre devam eden ifade işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi’ne getirildi.

İfadesinde yaptığı haberler ve meslektaşlarının kim olduğu sorulan Ağgöz, Sulh Ceza Hakimliği tarafından ev hapsi ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Adliye çıkışında ailesi ve meslektaşları tarafından karşılanan Ağgöz, şunları söyledi: “Çıktığım için mutluyum ama bütün arkadaşlarımız halen gözaltında, o yüzen mutluluğum yarım kaldı. Umarım onlar da bir an önce bırakılırlar. Hepimiz gazeteciyiz, içeride tutulan bütün arkadaşlar da gazeteci. Bir kez daha gazeteciliğin suç olmadığını ifade ettik. Bir an önce arkadaşlarımızın da bırakılmasını istiyoruz. Hepinize de dayanışma için teşekkürler.”