Savaşa gerekçe yapılan Ceylanpınar cinayetleri 'faili meçhul' bırakıldı

img
URFA - Yeniden savaş gerekçesi yapılan Ceylanpınar'da 2 polis cinayeti, “faili meçhul” bırakıldı. Avukat Eyyüp Sabri Tinaş, hükümetin binlerce insanın ölmesini dikkate almadığını söyledi.
 
Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde, 22 Temmuz 2015 günü Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar isimli iki polisin evlerinde şüpheli şekilde öldürülmeleri ile “çözüm” olarak adlandırılan sürecin noktalanması ve yeniden çatışmalı sürecin fitilinin ateşlenmesinden bu yana 6 yıl geçti. Kobanêli çocuklara oyuncak götürmek isteyenlerin Suruç’taki Amara Kültür Merkezi’nde DAİŞ tarafından gerçekleştirilen canlı bomba saldırıyla, 33 insanın yaşamını yitirmesinden iki gün sonra işlenen bu cinayetler, imzalanan Dolmabahçe Mutabakatı’na rağmen AKP tarafından savaşı yeniden başlatma gerekçesi yapıldı. Süreci fiilen bitiren adım ise 24 Temmuz’da Kandil’e yönelik düzenlenen hava saldırısı oldu.
 
İşlenen cinayetlerden hemen sonra polise yapılan şüpheli iki ihbar telefonuna dayanılarak 10 kişi gözaltına alındı. Dönemin Urfa Valisi ile İl Emniyet Müdürü tarafından olayla ilgili yapılan ilk açıklamalarda, FETÖ’nün kentteki gücüne dikkat çekilerek işlenen cinayetlerle ilgili üçüncü bir polise işaret edildi.
 
Gözaltına alınanlardan 7’si işkence altında yapılan sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Cinayetlerle ilgili yürütülen soruşturmanın diğer safhaları da karartmalara sahne oldu. Şüphelilerin cep telefonlarına ait HTS dökümlerinin kopyasını almadan imha eden savcılık, ihbarı yapan ankesörlü telefondaki kişileri araştırmadı. Yine olayın gerçekleştiği dairede çıkan polislere ait parmak izlerinin peşine düşülmediği gibi ifadelerine başvurulan polislerin çelişkili beyanlarını da görmezden gelindi.
 
Savcı Mehmet Kıvanç Kılsızoğlu tarafından 7’si tutuklu 9 sanık hakkında hazırlanan iddianame, Urfa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmesiyle dava açıldı. İddianameyi hazırlayan savcı Kılsızoğlu, Adalet Bakanlığı tarafından terfi ettirildi. Yargılamaya geçilmesiyle birlikte yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminin akabinde, aynı savcı hakkında FETÖ’den arama kararı çıkarıldı. Şüpheliler hakkında tutuklama kararı veren hakim Nurettin Bulut ile tutukluların ihbar edildiği telefonun sahibi T.B.'nin kardeşi Ramazan B., Urfa'da yürütülen "FETÖ soruşturması" kapsamında tutuklandı. Diğer kardeş Mithat B. ise "FETÖ Urfa koordinatörü" olarak aranıyor. 
 
Açığa çıkan bu FETÖ çemberine rağmen AKP iktidarı süreci sonlandırmak için cinayetlerin arkasında PKK’nin olduğunu öne sürmekte ısrar etti. Dava sanıklarından 3'ünün dördüncü ara duruşmada tahliye edildiği yargılamanın 1 Mart 2018 tarihinde görülen son duruşmasında, tüm sanıkların hakkında beraat kararı verilmesiyle, ülkede 6 yıldır süren çatışma ortamına gerekçe yapılan polislerin ölümü “faili meçhul” olarak kaldı. 
 
Dava avukatlarından Eyüp Sabri Tinaş, soruşturma başlangıcından bu yana takipçisi olduğu dosya ve yargılama sürecini değerlendirdi. Ceylanpınar cinayetlerinin “çözüm” sürecini bitiren olay olması nedeniyle son dere önemli bir dosya olduğunu dile getiren Av. Tinaş, gerçek failleri bir türlü ortaya çıkarılmayan dosyanın faili meçhule doğru giden bir dosyaya dönüştüğünü söyledi.
 
ŞİKAYETLERİ CEZA OLARAK DÖNDÜ
 
İşkence altında ifade vermeye zorlanmalarına rağmen müvekkillerinin söz konusu olayla hiçbir ilgilerinin olmadığını hem savcılık aşamasında hem de mahkemede beyan ettiğini belirten Tinaş, ancak suçlamaları kabul etmedikleri için daha fazla işkence gördüklerini aktardı. Müvekkillerine işkence yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduklarında ise bu kez müvekkillere şikâyetlerinden vazgeçmeleri için baskı yapıldığını ifade eden Tinaş, “Vazgeçmedikleri için haklarında başka dosyalar oluşturmaya başladılar. Özellikle Hasan Aydın ve Hüseyin Aydın hakkında ayrı bir dosya açıldı. Alakalarının olmadığı bir olayla ilgili iki gence ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Asıl neden bu müvekkillerin işkence gördükleri için şikâyetçi olmalarıydı. Özellikle Hasan, Filistin askısı işkencesinden dolayı 6 ay boyunca ellerini kullanamadı. Cezaevindeyken avukat görüşü adı altında müvekkillerimiz şikayetlerinden vazgeçirilmeye çalışıldı. Hasan’a ‘Şikâyetinden vazgeç seni de kardeşini de bu dosyadan beraat ettirelim’ denilmişti. Hasan ve Hüseyin kardeşler, polislerin öldürülmesi olayından beraat etseler de oluşturulan diğer dosyalarla cezalar aldı” dedi.
 
MEZAR KAZDIRILDI 
 
Avukat Tinaş, Naci Yılmaz adlı bir diğer müvekkilinin ise götürüldüğü boş bir arazide kendisine mezar kazdırıldığını, kulağının dibinde silah patlatıldığını ve yine kaba dayaktan elektriğe kadar her türlü işkenceye maruz kaldığını beyan ettiğini paylaştı. Bu beyanlar savcılık tutanaklarına geçmesine rağmen sorumlu polislerin işkenceyi normal bir prosedürmüş gibi gösterdiğini söyleyen Tinaş, “Müvekkillerimiz işkence ile iki polis cinayetinin failleri yapılmaya çalışıldı. Bu işkencelere rağmen müvekkillerimiz olayı kabul etmediler. Müvekkillerin bu suçu işledikleri iddiası ise, olay günü Sedat ile Naci’nin telefonlarının aynı anda kapatılmış olmasına dayandırıldı ve bu şekilde suç birliği içinde oldukları ileri sürüldü” diye belirtti
 
SAHTE TUTANAKLA İMHA 
 
Dosyada böyle bir tespit olmamasına nedeniyle TEM Şube’de müvekkilleri hakkında sahte delil üretilmeye çalışıldığı söyleyip, bunun tespit edilmesi imkansız bir durum olduğu itirazında bulunduğunu anlatan Tinaş, soruşturma savcısının ise ‘tespit edilebilir’ dediğini söyledi. Tinaş, devamında şunları kaydetti: “Ben de araştırma yaptım. Yani bunun tespit edilmesi için süper bir teknoloji ve bunu 15 gün ya da daha fazla bir süreçte tespit edilebilir olabileceğini öğrendim. Daha sonra savcılığa TEM Şube’de sahte delil üretiliyor diye suç duyurusunda bulunulmasını istedim. Yaklaşık 1 buçuk yıl boyunca dosyada gizlilik kararı olduğu için dosya içeriğine ulaşamıyorduk. Dosya açıldığında ise işte aynı anda telefonlarının kapatıldığı iddiasıyla düzenlenen tutanakları, başka bir tutanak ile yok ettiklerine dair tutanak tutmuşlar. Yani sahte bir delili, sahte bir tutanak ile imha ettiklerine dair tutanak tutmuşlar. Bu dosya açısından çok ilginçti.” 
 
4 POLİSİN PARMAK İZİ 
 
Dosyadaki gizlilik kararından dolayı hangi delillerin toplanıp hangilerinin toplanmadığı konusunda bilgi sahibi olmadan iddianame hazırlandığını ifade eden Tibaş, dosyada sanıklara ait HTS kayıtlarının dahi bulunmadığını söyledi.  HTS kayıtlarının ancak mahkemenin talebiyle dosyaya gönderildiğini belirten Tinaş, dikkat çekici bir başka detayın ise iki polisin öldürüldüğü evde çıkan 4 polise ait parmak izleri olduğunu vurguladı. 
 
Av. Tinaş,  bu parmak izlerine dair süreci, “Dosya açılmadan önce bu parmak izlerine sahip polislerin ifadeleri alınmış. Yani bu dosya ilkin bu polisler üzerinden gidiliyor. Polisler ifadelerinde 6 aydır o eve gitmediklerini söylüyor. Yani bu parmak izi tespitinden önce söyleniyor. Ama olay zamanı bu 4 polisin parmak izi çıkıyor. Soruşturma evresinde karşı komşunun da bulunan bir parmak izi ile hakkında soruşturma başlatıp dosyada sanık olarak yargılanıyor. Bu kişi Ömer Kılıç. Olayın yaşandığı evde 4 polisin parmak izi bulunmasına rağmen, soruşturma polisler açısından yürütülmedi. İfadelerini de ‘bilgi sahibi’ olarak almışlar. Yani ifadeleri sanık olarak alınmamış” şeklinde anlattı. 
 
BAKKALIN BEYANLARI 
 
Dava dosyanın bir diğer kilit isminin polislerin bulunduğu binanın altındaki bakkal Şeyhmuz Sağlam olduğuna dikkati çeken Tinaş, bu şahsın alınan beyanında öldürülen polislerin yanında 2 kişinin daha olduğunu ve hepsinin eve birlikte çıktığını söylediğini aktardı.
 
Bakkalın ve evde parmak izi bulunan polislerin mahkeme huzurunda doğrudan dinlenmesini talep etseler de talimatla ifadelerinin alınmasına karar verildiğini belirten Tinaş, “Bunun üzerine Ceylanpınar Asliye Ceza Mahkemesi kanalıyla ifadeleri alındı. Biz bu polislerin olay günü ne yaptıkları yönünden beyan vermelerini talep ederken, bunlar polislerin ölümünden sonraki zaman diliminde ne yaptıklarını anlattılar. Bir nevi dalga geçtiler. Bunu mahkemede de dile getirdim. Mesela bir tane polis şunu söylüyor: ‘Olay günü cenaze ile birlikte memlekete gittik’ diyor. Bu şekilde beyan veriyor. Yani olay zamanında ne yaptığına dair bir şey söylemiyor. Biz mahkemede olay faillerinin müvekkillerimiz olmadığını ısrarla tekrarladık. Faillerin parmak izi bulunan polisler olduğunu söyledik. Bu dosyanın polisler üzerinden yürütülmesi gerektiğini söyledik. Suç duyurusunda bulunulması için talepte bulunduk ama mahkeme herhangi bir karar almadan dosyayı savcıya tevdi etti ve mütalaa vermesini istedi” dedi.
 
ŞÜPHELİLER NASIL GÖZALTINA ALINDI?
 
Mütalaadan sonraki duruşmada müvekkillerinin tamamının beraat ettiğini ifade eden Tinaş, şöyle devam etti: “Biz gerçekte bu suçun kimin işlediğinin ortaya çıkmasını istedik. Müvekkillerimizin yakalanma şekilleri bile olay ile ilgilerinin olmadığını gösteriyor. Tamamen tesadüfi bir durumdan kaynaklı. Bu müvekkiller Ceylanpınar’ın Kepez mevkiinde çerez alıp bir parkta sohbet ediyorlar. Daha sonra Sedat’ın abisinin aracına biniyorlar. Yol kontrolünde aracın sigortasının olmadığı tespit ediliyor. Bu durumdan kaynaklı araç emniyete çekiliyor. Bunlarda arkadaşlarını yalnız bırakmamak için aracın peşinden emniyete gitmişler. Müvekkillerimiz o saatte emniyetteler. Aynı bu saatlerde Ceylanpınar olayı yaşanmış zaten. Müvekkiller için tek gerekçe ise, HDP Ceylanpınar gençlik çalışmalarında yer almaları. Müvekkiller emniyette iken saat 24.00’ten sonra güya ankesörlü bir telefon ile birileri bu polislerin ölümünde bu şahısların sorumlu olduğunu söylüyor. Tabi bu ara müvekkiller emniyettedir. Bu telefon Ceylanpınar PTT şubesi önünde gerçekleşiyor. Yine bir başka ihbar telefonu daha ediliyor. Bu numara sonradan tespit edildi. Bu numara FETÖ yapılanmasından daha sonra aranacak olan ve hala aranan bir kişi olan birinin numarası ile aranmış. Bu şekilde müvekkiller gözaltına alınıyor.”   
 
KAMERA SİSTEMİ KAPATILDI 
 
Av. Tinaş, olayın yaşandığı gün Ceylanpınar’da plaka tanıma sistemi ve kamera sisteminin kapalı olduğuna da dikkati çekti. Böyle bir şey imkânsız olsa da her iki sistemin müvekkilleri tarafından kapatıldığının öne sürüldüğünü söyleyen Tinaş, “Urfa Emniyet Müdürü basına yaptığı açıklamalarda Ceylanpınar’da her iki sistemin birileri tarafından kilitlendiğini söylüyor, güya bu olayı gerçekleştirmek için. Müvekkillerin tape kayıtları profesyonelce bir şekilde kesik kesik alınmış. Örneğin olaydan 10 gün önceki bir tape kayıtlarında bir kesit alınıp dosyaya eklenmiş. Sanki aynı gün konuşmuşlar gibi bir izlenim yaratmaya çalışmışlar. Biz bunların hepsini mahkemede dile getirdik. Açıkçası kurgu oluşturmuştular. Savcı buna mütalaasında değiniyor zaten. Müvekkiller hakkında küçük bir şüphe olsaydı bile ceza vereceklerdi” dedi.
 
BERAAT KARARI DİKKATE ALINMADI
 
Bu cinayetler gerekçe yapılarak barış sürecinin sonlandırıldığını ve 6 yılın boşu boşuna harap edilmesine neden olduğunu vurgulayan Tinaş, “Bu süreçten sonra binlerce insan öldü. Büyük bir talihsizlikti. Hükümet bu mahkemenin beraat kararını hiç dikkate almadı” diye konuştu. 
 
MA / Barış Polat
 

Diğer başlıklar

21:01 Binarê Qendîl'de bombardıman sonrası yangın
20:20 Feminist kadınlar kayyım tahribatlarını açıkladı
19:57 Kadınlar irade gaspına karşı nöbette
19:21 Sanatçı Erincin: Kayyım seçme ve seçilme hakkına darbedir
18:55 Aksakal mezarı başında anıldı
18:13 Çanakale’de yangın
18:09 Bakırhan: Mûş hak ettiği hizmete kavuşacak
17:34 Hatimoğulları: AKP’nin 'normalleşme' mumu Hakkari’de söndü
17:08 Fabrikadaki yangın ormanlık alana sıçradı
17:00 6 ayda en az 833 saldırı
16:37 Nergis Muhammedi’ye hapis cezası
16:31 Mezranın ceşmesi kamerayla izleniyor: Yaşam alanımız taciz ediliyor
16:06 İstanbul'da barajların doluluk oranında düşüş
16:02 Erdexan'de dolu yağışı trafiği olumsuz etkiledi
15:59 Batman Çay’ına giren genç yaşamını yitirdi
15:37 Giresun'da maden tepkisi: İliç olmak istemiyoruz
14:53 Oyuncu Kazak'tan İmamoğlu'na 'Adalar' mektubu
14:34 Kayıp Gamze Akar bulundu
14:16 Tuzla’da fabrikada yangın
14:09 Agirî eski Belediye Eşbaşkanı Kubilay tahliye edildi
13:35 RES türbinleri için 36 bin ağaç kesilecek
13:32 'Bir şeyin yok' denilerek koğuşa gönderilen adli tutuklu yaşamını yitirdi
12:51 115 aydından kayyıma ortak tepki: Seçme ve seçilme hakkı dokunulmazdır
12:09 Musa Anter Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı
10:33 İtalya açıklarında iki tekne battı: 11 ölü, 60'tan fazla kayıp
10:11 Berlin'de 'Abdullah Öcalan ile diyalog günleri' etkinliği
09:54 Paramiliter gruplar Efrîn'de bir yurttaşı daha kaçırdı
09:23 Yangında mahsur kalan kadın ve çocuğu yaşamını yitirdi
09:21 24 saatte 824 kaza: 6 kişi yaşamını yitirdi
09:05 'Çifte standart' uygulama sürüyor: Tutsakların yaşamı tehlikede
09:05 ÖHD'li Işık'tan tecrit tepkisi: Mesleki faaliyetlerimiz engelleniyor
09:03 Tutsak Altınörs: Demokratik cumhuriyet işçi sınıfıyla Kürtlerin ortak paydası
09:03 Cezaevlerinde 'Abdullah Öcalan'a özgürlük' eylemi
09:01 'Hububat fiyatları revize edilsin' talebi
09:00 18 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
08:15 Cinsel taciz faili öğretmen tutuklandı
08:10 Ordu'da gıda zehirlenmesi: 75 kişi hastaneye başvurdu
07:58 İsrail'den Nusayrat Mülteci Kampı'na saldırı: 7 kişi yaşamını yitirdi
17/06/2024
22:07 İstanbul'daki kayyım protestosunda İmralı tecridine tepki
21:45 Kayyıma karşı nöbetlerde Poyraz anması
20:45 İzmir'deki yangınlar kontrol altına alındı
19:53 Bigadiç ve Ayvacık'ta orman yangını
18:46 Erdoğan'dan ittifak ve erken seçime dair açıklama
17:59 Efrîn'de 2 kardeş kaçırıldı
17:16 Ekvador'da heyelan: 6 ölü, çok sayıda kayıp
17:07 Belediye ziyaretlerinde 'halkçı belediyecilik' vurgusu
16:29 Türkiye’de en az güvenilen medya kuruluşları
15:53 İzmir'de orman yangını
15:25 CHP İl Başkan Yardımcısı: Zulmü birlikte mücadeleyle aşabiliriz
15:24 Oyuncu Esen’den kayyım tepkisi
14:55 Bayram ziyaretinde Deniz Poyraz unutulmadı
14:32 Riha ve Semsûr'da şüpheli çocuk ölümleri
12:53 CHP ve Gelecek Partisi'nden DEM Parti'ye bayram ziyareti: Gündem kayyım
12:37 Deniz Poyraz mezarı başında anıldı
12:01 Türkiye İnsan Hakları Vakfı'na 2023 yılında 781 başvuru
11:58 Reuters: Netanyahu savaş kabinesini feshetti
10:26 Polis evli olduğu kadını ve çocuğunu katletti
10:00 Gazeteci Aykol bilgisi dışında AKP'ye üye yapıldı
09:59 Bayram tatilinin ikinci günü: 11 ölü, bin 295 yaralı
09:11 Tutsaklar Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için eylemde
09:09 Yürekli: BM’nin ‘İmralı’da işkence var’ demesine AK, CPT ve AİHM tarafsız kalamaz
09:07 Avrupa'da sağ neden yükselişte?
09:05 Verimli topraklarda tarım riskte
09:03 DNA sonucu aileye bildirilmedi: 4 yıldır oğlunun cenazesini istiyor
09:00 Kadınların gündemi saldırılara karşı ortak mücadele
09:00 17 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
08:43 Küresel rapor: Haber okuyanların sayısı azalıyor
16/06/2024
22:53 Bayramın ilk gününde 16 bin kişi kesim sırasında yaralandı
21:58 İrade gaspına karşı nöbette konser etkinliği
21:27 Hayvanlar için nöbet eylemi 24’üncü gününde
20:42 Meletî'de 4.4 büyüklüğünde deprem
20:30 Öğretmenlerin nöbeti bayramda da devam etti
19:52 Metîna'ya hava saldırısı
19:39 Gürcistan'da art arda deprem
18:18 Elbak'ta uçuruma atlayan 28 koyun öldü
18:05 Eğitim Sen'den Tekin'e tepki
17:12 DAİŞ saldırısında 4 asker hayatını kaybetti
16:59 Hatimoğulları: Şikayet etmeden hizmet üreteceğiz
16:35 Bakırhan Agirî'de belediyeleri ziyaret etti
14:26 Sanatçı Demircioğlu ve Aydın’dan kayyım tepkisi: Faşizmdir
13:41 Şirnexliler kayyım nöbetinde bayramlaştı
13:24 İstanbul'daki mezarlık ziyaretinde mücadeleyi yükseltme sözü
12:50 Karabük Cezaevi’nde polis baskını: Koğuşlar 10 saat arandı
12:36 Deniz Poyraz mezarı başında anılacak
11:28 Cezaevi görevlilerini rehin alan DAİŞ'liler öldürüldü
09:57 Vedat Aydın mezarı başında anıldı
09:55 Bayram tatilinin birinci günü: 852 kaza, 5 ölü
09:26 Eskişehir'de erkek şiddeti: 1 kadın, 1 çocuk katledildi
09:21 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi sürüyor
09:18 Ağır hasta tutsak Ayık'a dair talepler kabul edilmiyor
09:15 Jin dergi 'Doğa-kadın sömürüsüne ekolojik yaklaşım' başlığıyla yayında
09:10 ‘Kadının soyadı’ düzenlemesine tepki: Kazanılmış haklar hedefte
09:04 Gazeteci Mervan: Tecrit sonu uçurum olan bir sokaktır
09:03 Aktar: Mahkeme üzerine düşen rolü oynadı
Batı: Politik cinayetlerde cezasızlık gelenek haline geldi
09:00 Bıraktığı miras kadınların mücadelesine ışık tutuyor
09:00 16 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
00:00 Özerk Yönetim’den Kurban Bayramı mesajı
15/06/2024
23:56 İzmir'de yangın: Bir mahalle tahliye edildi
22:38 İlahiyatçı İhsan Eliaçık: Kayyım atamaları en büyük zulümdür
21:39 Kayyım nöbeti: Halk sorunlarını anlattı
18:55 Öğretmenler 21 gündür eylemde
18:51 Birçok kentte mezarlık ziyaretleri
18:19 30 yıllık tutsak Özhan tahliye edildi
18:13 İran-İsveç arasında tutuklu takası
18:01 Hatimoğulları Riha'da belediyeleri ziyaret etti
17:37 Arazi kavgasında bir kişi yaşamını yitirdi
17:02 Bakırhan’dan Îdîr ve Halfeli belediyelerine ziyaret
15:40 Tahliyesi engellenen 32 yıllık hasta tutsak için özgürlük talebi
15:12 Erdoğan: İade-i ziyaretimizi hazmedemediler
14:56 Tahrip edilen mezarlığa bayram ziyareti
14:55 Katledilen Şenyaşarlar anıldı: Emine ananın feryadını duyun
14:48 ‘F oturumu’nda Wernicke Korsakoff hastası Özelmalı için çağrı
14:32 DEM Parti'den Awîskê açıklaması: Halka ihanet etti
14:05 Kayıp Gamze Akar’dan 6 gündür haber alınamıyor
13:29 Cumartesi Anneleri: Bu suçun sorumluları kim?
12:46 Saldırıya uğrayan parti binasına ziyaret
12:19 Qoser’de kaza: 5 kişi yaralandı
12:18 Wan'da bayram alışverişi: Çocuklara elbise alamıyoruz
12:17 BES-AR: Yoksulluk sınırı 70 bini geçti
12:04 30 yıl önce katledilen Avcıl'ın failleri soruldu
11:52 DEM Parti'den Seyfo Katliamı ile yüzleşme çağrısı
11:12 MRAP'tan BM oturumları öncesi Türkiye raporu
10:25 Kayyım nöbetini kadınlar devralacak
09:45 Savcıyla tartışan şoför ve muavin 'darp' iddiasıyla tutuklandı
09:35 Bayram alışverişi sönük geçiyor
09:32 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi sürüyor
09:08 Deniz'ler büyüyor!
09:08 Çiftçi taban fiyata tepkili: Gelir masrafa gidiyor
09:07 Hüda Kaya’nın duruşması öncesi kızından çağrı
09:06 Giresunlular maden protestosuna hazırlanıyor
09:05 Tuncel: AKP, Kürtsüz ve demokrasisiz bir cumhuriyet inşa etmek istiyor
09:01 15 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
14/06/2024
23:47 Şengal Dağı’nda yangın
22:50 Nöbetler 11’inci gününde: Kayyım defol
22:36 İstanbul’da halk toplantıları: Tecridi kırma ve örgütlülüğümüzü yükseltme zamanı
22:08 İstanbul Nöbeti 7’nci gününde: Mücadelemiz ortak
20:29 Ev işçileri eylemde
20:20 Tahliye edilen 30 yıllık tutsağa görkemli karşılama
20:13 Hatimoğulları: Halklar kazanacak
Bayındır: İrademize sahip çıkıyoruz
19:08 Hayvanlar için eylem 22’nci gününde
17:46 Eğitim Nöbeti 20 gündür devam ediyor
17:36 Ege'de orman yangınları: Uçak Bafa Gölüne düştü
16:42 Hatimoğulları'ndan Akdeniz Belediyesi'ne ziyaret
16:34 Wan ve Adana'da ‘Özgürlüğe ses ver’ eylemi
16:23 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle tutuklananlara disiplin soruşturması
16:21 Eğitim Sen Bakan Tekin’e yılsonu notu ‘sıfır’ verdi
15:21 Depremzede Kaya’nın eylemi 7’nci haftasında
15:10 Belediye çalışanları ‘düşük tazminata’ karşı eylemde
14:53 İmralı'ya aile ve avukatlardan bayram başvurusu
14:48 Gazeteci Serdar Karakoç’a şartlı tahliye