Savaşa gerekçe yapılan Ceylanpınar cinayetleri 'faili meçhul' bırakıldı

img
URFA - Yeniden savaş gerekçesi yapılan Ceylanpınar'da 2 polis cinayeti, “faili meçhul” bırakıldı. Avukat Eyyüp Sabri Tinaş, hükümetin binlerce insanın ölmesini dikkate almadığını söyledi.
 
Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde, 22 Temmuz 2015 günü Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar isimli iki polisin evlerinde şüpheli şekilde öldürülmeleri ile “çözüm” olarak adlandırılan sürecin noktalanması ve yeniden çatışmalı sürecin fitilinin ateşlenmesinden bu yana 6 yıl geçti. Kobanêli çocuklara oyuncak götürmek isteyenlerin Suruç’taki Amara Kültür Merkezi’nde DAİŞ tarafından gerçekleştirilen canlı bomba saldırıyla, 33 insanın yaşamını yitirmesinden iki gün sonra işlenen bu cinayetler, imzalanan Dolmabahçe Mutabakatı’na rağmen AKP tarafından savaşı yeniden başlatma gerekçesi yapıldı. Süreci fiilen bitiren adım ise 24 Temmuz’da Kandil’e yönelik düzenlenen hava saldırısı oldu.
 
İşlenen cinayetlerden hemen sonra polise yapılan şüpheli iki ihbar telefonuna dayanılarak 10 kişi gözaltına alındı. Dönemin Urfa Valisi ile İl Emniyet Müdürü tarafından olayla ilgili yapılan ilk açıklamalarda, FETÖ’nün kentteki gücüne dikkat çekilerek işlenen cinayetlerle ilgili üçüncü bir polise işaret edildi.
 
Gözaltına alınanlardan 7’si işkence altında yapılan sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Cinayetlerle ilgili yürütülen soruşturmanın diğer safhaları da karartmalara sahne oldu. Şüphelilerin cep telefonlarına ait HTS dökümlerinin kopyasını almadan imha eden savcılık, ihbarı yapan ankesörlü telefondaki kişileri araştırmadı. Yine olayın gerçekleştiği dairede çıkan polislere ait parmak izlerinin peşine düşülmediği gibi ifadelerine başvurulan polislerin çelişkili beyanlarını da görmezden gelindi.
 
Savcı Mehmet Kıvanç Kılsızoğlu tarafından 7’si tutuklu 9 sanık hakkında hazırlanan iddianame, Urfa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmesiyle dava açıldı. İddianameyi hazırlayan savcı Kılsızoğlu, Adalet Bakanlığı tarafından terfi ettirildi. Yargılamaya geçilmesiyle birlikte yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminin akabinde, aynı savcı hakkında FETÖ’den arama kararı çıkarıldı. Şüpheliler hakkında tutuklama kararı veren hakim Nurettin Bulut ile tutukluların ihbar edildiği telefonun sahibi T.B.'nin kardeşi Ramazan B., Urfa'da yürütülen "FETÖ soruşturması" kapsamında tutuklandı. Diğer kardeş Mithat B. ise "FETÖ Urfa koordinatörü" olarak aranıyor. 
 
Açığa çıkan bu FETÖ çemberine rağmen AKP iktidarı süreci sonlandırmak için cinayetlerin arkasında PKK’nin olduğunu öne sürmekte ısrar etti. Dava sanıklarından 3'ünün dördüncü ara duruşmada tahliye edildiği yargılamanın 1 Mart 2018 tarihinde görülen son duruşmasında, tüm sanıkların hakkında beraat kararı verilmesiyle, ülkede 6 yıldır süren çatışma ortamına gerekçe yapılan polislerin ölümü “faili meçhul” olarak kaldı. 
 
Dava avukatlarından Eyüp Sabri Tinaş, soruşturma başlangıcından bu yana takipçisi olduğu dosya ve yargılama sürecini değerlendirdi. Ceylanpınar cinayetlerinin “çözüm” sürecini bitiren olay olması nedeniyle son dere önemli bir dosya olduğunu dile getiren Av. Tinaş, gerçek failleri bir türlü ortaya çıkarılmayan dosyanın faili meçhule doğru giden bir dosyaya dönüştüğünü söyledi.
 
ŞİKAYETLERİ CEZA OLARAK DÖNDÜ
 
İşkence altında ifade vermeye zorlanmalarına rağmen müvekkillerinin söz konusu olayla hiçbir ilgilerinin olmadığını hem savcılık aşamasında hem de mahkemede beyan ettiğini belirten Tinaş, ancak suçlamaları kabul etmedikleri için daha fazla işkence gördüklerini aktardı. Müvekkillerine işkence yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduklarında ise bu kez müvekkillere şikâyetlerinden vazgeçmeleri için baskı yapıldığını ifade eden Tinaş, “Vazgeçmedikleri için haklarında başka dosyalar oluşturmaya başladılar. Özellikle Hasan Aydın ve Hüseyin Aydın hakkında ayrı bir dosya açıldı. Alakalarının olmadığı bir olayla ilgili iki gence ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Asıl neden bu müvekkillerin işkence gördükleri için şikâyetçi olmalarıydı. Özellikle Hasan, Filistin askısı işkencesinden dolayı 6 ay boyunca ellerini kullanamadı. Cezaevindeyken avukat görüşü adı altında müvekkillerimiz şikayetlerinden vazgeçirilmeye çalışıldı. Hasan’a ‘Şikâyetinden vazgeç seni de kardeşini de bu dosyadan beraat ettirelim’ denilmişti. Hasan ve Hüseyin kardeşler, polislerin öldürülmesi olayından beraat etseler de oluşturulan diğer dosyalarla cezalar aldı” dedi.
 
MEZAR KAZDIRILDI 
 
Avukat Tinaş, Naci Yılmaz adlı bir diğer müvekkilinin ise götürüldüğü boş bir arazide kendisine mezar kazdırıldığını, kulağının dibinde silah patlatıldığını ve yine kaba dayaktan elektriğe kadar her türlü işkenceye maruz kaldığını beyan ettiğini paylaştı. Bu beyanlar savcılık tutanaklarına geçmesine rağmen sorumlu polislerin işkenceyi normal bir prosedürmüş gibi gösterdiğini söyleyen Tinaş, “Müvekkillerimiz işkence ile iki polis cinayetinin failleri yapılmaya çalışıldı. Bu işkencelere rağmen müvekkillerimiz olayı kabul etmediler. Müvekkillerin bu suçu işledikleri iddiası ise, olay günü Sedat ile Naci’nin telefonlarının aynı anda kapatılmış olmasına dayandırıldı ve bu şekilde suç birliği içinde oldukları ileri sürüldü” diye belirtti
 
SAHTE TUTANAKLA İMHA 
 
Dosyada böyle bir tespit olmamasına nedeniyle TEM Şube’de müvekkilleri hakkında sahte delil üretilmeye çalışıldığı söyleyip, bunun tespit edilmesi imkansız bir durum olduğu itirazında bulunduğunu anlatan Tinaş, soruşturma savcısının ise ‘tespit edilebilir’ dediğini söyledi. Tinaş, devamında şunları kaydetti: “Ben de araştırma yaptım. Yani bunun tespit edilmesi için süper bir teknoloji ve bunu 15 gün ya da daha fazla bir süreçte tespit edilebilir olabileceğini öğrendim. Daha sonra savcılığa TEM Şube’de sahte delil üretiliyor diye suç duyurusunda bulunulmasını istedim. Yaklaşık 1 buçuk yıl boyunca dosyada gizlilik kararı olduğu için dosya içeriğine ulaşamıyorduk. Dosya açıldığında ise işte aynı anda telefonlarının kapatıldığı iddiasıyla düzenlenen tutanakları, başka bir tutanak ile yok ettiklerine dair tutanak tutmuşlar. Yani sahte bir delili, sahte bir tutanak ile imha ettiklerine dair tutanak tutmuşlar. Bu dosya açısından çok ilginçti.” 
 
4 POLİSİN PARMAK İZİ 
 
Dosyadaki gizlilik kararından dolayı hangi delillerin toplanıp hangilerinin toplanmadığı konusunda bilgi sahibi olmadan iddianame hazırlandığını ifade eden Tibaş, dosyada sanıklara ait HTS kayıtlarının dahi bulunmadığını söyledi.  HTS kayıtlarının ancak mahkemenin talebiyle dosyaya gönderildiğini belirten Tinaş, dikkat çekici bir başka detayın ise iki polisin öldürüldüğü evde çıkan 4 polise ait parmak izleri olduğunu vurguladı. 
 
Av. Tinaş,  bu parmak izlerine dair süreci, “Dosya açılmadan önce bu parmak izlerine sahip polislerin ifadeleri alınmış. Yani bu dosya ilkin bu polisler üzerinden gidiliyor. Polisler ifadelerinde 6 aydır o eve gitmediklerini söylüyor. Yani bu parmak izi tespitinden önce söyleniyor. Ama olay zamanı bu 4 polisin parmak izi çıkıyor. Soruşturma evresinde karşı komşunun da bulunan bir parmak izi ile hakkında soruşturma başlatıp dosyada sanık olarak yargılanıyor. Bu kişi Ömer Kılıç. Olayın yaşandığı evde 4 polisin parmak izi bulunmasına rağmen, soruşturma polisler açısından yürütülmedi. İfadelerini de ‘bilgi sahibi’ olarak almışlar. Yani ifadeleri sanık olarak alınmamış” şeklinde anlattı. 
 
BAKKALIN BEYANLARI 
 
Dava dosyanın bir diğer kilit isminin polislerin bulunduğu binanın altındaki bakkal Şeyhmuz Sağlam olduğuna dikkati çeken Tinaş, bu şahsın alınan beyanında öldürülen polislerin yanında 2 kişinin daha olduğunu ve hepsinin eve birlikte çıktığını söylediğini aktardı.
 
Bakkalın ve evde parmak izi bulunan polislerin mahkeme huzurunda doğrudan dinlenmesini talep etseler de talimatla ifadelerinin alınmasına karar verildiğini belirten Tinaş, “Bunun üzerine Ceylanpınar Asliye Ceza Mahkemesi kanalıyla ifadeleri alındı. Biz bu polislerin olay günü ne yaptıkları yönünden beyan vermelerini talep ederken, bunlar polislerin ölümünden sonraki zaman diliminde ne yaptıklarını anlattılar. Bir nevi dalga geçtiler. Bunu mahkemede de dile getirdim. Mesela bir tane polis şunu söylüyor: ‘Olay günü cenaze ile birlikte memlekete gittik’ diyor. Bu şekilde beyan veriyor. Yani olay zamanında ne yaptığına dair bir şey söylemiyor. Biz mahkemede olay faillerinin müvekkillerimiz olmadığını ısrarla tekrarladık. Faillerin parmak izi bulunan polisler olduğunu söyledik. Bu dosyanın polisler üzerinden yürütülmesi gerektiğini söyledik. Suç duyurusunda bulunulması için talepte bulunduk ama mahkeme herhangi bir karar almadan dosyayı savcıya tevdi etti ve mütalaa vermesini istedi” dedi.
 
ŞÜPHELİLER NASIL GÖZALTINA ALINDI?
 
Mütalaadan sonraki duruşmada müvekkillerinin tamamının beraat ettiğini ifade eden Tinaş, şöyle devam etti: “Biz gerçekte bu suçun kimin işlediğinin ortaya çıkmasını istedik. Müvekkillerimizin yakalanma şekilleri bile olay ile ilgilerinin olmadığını gösteriyor. Tamamen tesadüfi bir durumdan kaynaklı. Bu müvekkiller Ceylanpınar’ın Kepez mevkiinde çerez alıp bir parkta sohbet ediyorlar. Daha sonra Sedat’ın abisinin aracına biniyorlar. Yol kontrolünde aracın sigortasının olmadığı tespit ediliyor. Bu durumdan kaynaklı araç emniyete çekiliyor. Bunlarda arkadaşlarını yalnız bırakmamak için aracın peşinden emniyete gitmişler. Müvekkillerimiz o saatte emniyetteler. Aynı bu saatlerde Ceylanpınar olayı yaşanmış zaten. Müvekkiller için tek gerekçe ise, HDP Ceylanpınar gençlik çalışmalarında yer almaları. Müvekkiller emniyette iken saat 24.00’ten sonra güya ankesörlü bir telefon ile birileri bu polislerin ölümünde bu şahısların sorumlu olduğunu söylüyor. Tabi bu ara müvekkiller emniyettedir. Bu telefon Ceylanpınar PTT şubesi önünde gerçekleşiyor. Yine bir başka ihbar telefonu daha ediliyor. Bu numara sonradan tespit edildi. Bu numara FETÖ yapılanmasından daha sonra aranacak olan ve hala aranan bir kişi olan birinin numarası ile aranmış. Bu şekilde müvekkiller gözaltına alınıyor.”   
 
KAMERA SİSTEMİ KAPATILDI 
 
Av. Tinaş, olayın yaşandığı gün Ceylanpınar’da plaka tanıma sistemi ve kamera sisteminin kapalı olduğuna da dikkati çekti. Böyle bir şey imkânsız olsa da her iki sistemin müvekkilleri tarafından kapatıldığının öne sürüldüğünü söyleyen Tinaş, “Urfa Emniyet Müdürü basına yaptığı açıklamalarda Ceylanpınar’da her iki sistemin birileri tarafından kilitlendiğini söylüyor, güya bu olayı gerçekleştirmek için. Müvekkillerin tape kayıtları profesyonelce bir şekilde kesik kesik alınmış. Örneğin olaydan 10 gün önceki bir tape kayıtlarında bir kesit alınıp dosyaya eklenmiş. Sanki aynı gün konuşmuşlar gibi bir izlenim yaratmaya çalışmışlar. Biz bunların hepsini mahkemede dile getirdik. Açıkçası kurgu oluşturmuştular. Savcı buna mütalaasında değiniyor zaten. Müvekkiller hakkında küçük bir şüphe olsaydı bile ceza vereceklerdi” dedi.
 
BERAAT KARARI DİKKATE ALINMADI
 
Bu cinayetler gerekçe yapılarak barış sürecinin sonlandırıldığını ve 6 yılın boşu boşuna harap edilmesine neden olduğunu vurgulayan Tinaş, “Bu süreçten sonra binlerce insan öldü. Büyük bir talihsizlikti. Hükümet bu mahkemenin beraat kararını hiç dikkate almadı” diye konuştu. 
 
MA / Barış Polat
 

Diğer başlıklar

29/05/2023
22:39 AKPM: Cumhurbaşkanlığı seçimi adil olmayan koşullarda yapıldı
20:35 HDP İnegöl İlçe Örgütü’ne taşlı saldırı
19:17 HDP'den Demirtaş’ı hedef alan Erdoğan'a: Bizi yolumuzdan alıkoyamaz
19:08 Dört ülkede açlık krizi en üst seviyede
18:19 HDK ve DTK yeni dönem yol haritasını belirleyecek
18:00 İlerici Kadınlar: Karanlığa karşı umut örgütlü mücadelemizde
17:47 Ankara’da bir kadın katledildi
17:40 Eski Buca Cezaevi projesi kamu yararına aykırı bulundu
17:39 İran’da kadın öğrenciler üniversiteden çıkarıldı
17:25 ÖHD, Colemêrg’teki işkenceye dair hukuki süreç başlattı
16:58 Dedeoğulları Katliamı ve saldırı dosyalarının birleştirilme talebine red
16:48 İHD’den seçim sonuçlarına ilişkin açıklama
16:40 Siyasi partilerden evi kurşunlanan DBP’li yöneticiye ziyaret
16:12 Şenyaşar ailesi: Mücadelemiz kararlılıkla devam edecek
16:00 İkinci tur kesin sonuçları 1 Haziran'da açıklanacak
15:00 Polis şiddetinin fotoğrafı: Doktor ‘baş ağrısı’ raporu verdi
14:25 Xwebûn ‘Kurdan Erdogan red kir’ manşetiyle çıktı
14:01 Benzine zam yolda
13:46 Hizbullah noktaları vuruldu
13:11 Oy ve Ötesi’nin tutanak sorgulama sistemi açıldı
12:57 6 il için sağanak yağış uyarısı
12:44 Türkiye uyuşturucu kullanımında ilk beşte
12:13 Morgan Stanley: Dolar 28 lirayı görebilir
11:06 Ekonomist Önder: Yüzde 52 zafer değil, yenilgidir
10:48 İmamoğlu: Her şey yeniden başlıyor
10:19 TIR ile minibüs çarpıştı: 4 ölü
10:17 Odaya kilitleyerek işkence ettiler: Oğlunu öldürmeye geldik
10:03 YSK’den milletvekili kesin sonuçlarına dair açıklama
09:51 Gazeteci Hekimoğlu: Kürtler üzerine düşeni yaptı
09:40 Mexmûr'da direniş sürüyor
09:38 Gever’de ev baskınları: Gençler dövüle dövüle gözaltına alındı
09:31 Piyasalara seçim etkisi
09:00 Seçimlerin ikinci turuna usulsüzlükler damga vurdu
09:00 Adalet Bakanlığı hasta tutuklu verilerini paylaşmıyor
09:00 29 MAYIS 2023 GÜNDEMİ
08:34 'Seçim bitti, şimdi muhasebe zamanı'
01:49 Erdoğan destekçileri bir yurttaşı vurdu
01:13 Alanya’da AKP’lilerden provokasyon
00:48 Erdoğan balkondan ‘yargıya müdahale’ mesajı verdi
28/05/2023
23:55 Millet İttifakı, CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi
23:21 AKP’lilerin saldırdığı yurttaş ağır yaralandı
23:17 İYİ Parti: Üyemiz Erhan Kurt öldürüldü
23:00 Kürtler yine Erdoğan’a ‘hayır’ dedi
22:39 YSK: Geçici sonuçlara göre Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi
22:38 HDP ve Yeşil Sol Parti: Demokratik siyaseti büyüteceğiz
22:29 Akşener’den Erdoğan’a: Sonuçlardan çıkarması gereken dersler var
22:26 Demirtaş: Teslim olmak yok, mücadeleye devam
22:19 Düzkan: Cumhuriyet tarihinin en sağcı ve faşist bileşimi oluştu
22:05 Kaftancıoğlu: Islak imzalı tutanaklar elimizde, itirazlar yapılıyor
21:42 Kılıçdaroğlu: Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız
21:36 HDP ve Yeşil Sol Parti 22.30’da açıklama yapacak
21:23 Efrîn’de Erdoğan kutlaması: Bir çocuk katledildi
21:07 CHP Genel Merkezi önünde provokasyon
21:03 Gazeteci Uçar: Milliyetçilik muhalefete iyi gelmedi
21:01 Erdoğan ilk açıklamasında tehdit etti
20:59 Wan’da bir korucu DBP’li yöneticinin evine ateş açtı
20:51 Diyarbakır Cezaevi’nden seçim sonuçları
20:43 Colemêrg’te şüpheli kadın ölümü
20:05 YSK son verileri açıkladı
19:28 YSK: Oyların yüzde 54,60'ı sayıldı
19:22 Roboskî'de Kılıçdaroğlu fark attı
19:13 CHP Sözcüsü Öztrak: Nefes nefese bir yarış var
18:49 YSK: Yüzde 25 oranında veri akışı oldu
18:37 Uçar’ın oy kullandığı sandıkta Kılıçdaroğlu büyük fark attı
18:26 Akşener: Sandık başından ayrılmayın
18:23 AA şaşırtmadı: Açılışı Erdoğan’ın önde olduğu kentlerden yaptı
18:18 Şırnak ve Mardin cezaevlerinde Kılıçdaroğlu'na rekor oy
18:17 Sîsê’de Erdoğan’a oy yok!
18:13 Seçim yasakları kaldırıldı
17:51 AKP’ye oy isteyen İsmailağa Cemaati’nden kadınlara tehdit: Bize alışacaksınız
17:35 Öztrak: Sandıkların başından ayrılmayın
17:23 AKP’liler sandığa gitmeyenler yerine toplu oy kullandı
17:22 AKP'liler gazeteciyi darp etti, polis izledi
17:19 YSK Başkanı'ndan ilk açıklama: Olumsuz bir durum yok
17:10 Kaftancıoğlu’ndan ‘Verdiğiniz oyu koruma zamanı’ çağrısı
17:04 AKP’li belediye başkanının korumaları müşahide saldırdı
17:03 Riha’da gün boyu ihlal
17:00 İkinci tur oy verme işlemleri tamamlandı
16:15 Ferit Şenyaşar'ın aralarında olduğu heyete saldırı
16:00 AKP'li belediye seçim yasaklarına uymadı
15:59 Cizîr’de polis okul bahçesindeki yurttaşları darp etti
15:52 Seçmene verilen zarfta Erdoğan mühürlü pusula çıktı
15:36 Vezire Ertürk’ü katleden erkek tutuklandı
15:20 Polisler 142 belgesini vermeden oy kullandı
15:17 İhlaller sürüyor: MHP'li başkan mükerrer oy kullanırken yakalandı
15:05 Türkiye, Sefalet Endeksi'nde 10’uncu sırada
15:00 Amed’te sahte oy pusulası
14:56 Sınır köyünde toplu oy iddiası: Avukat ve vekile saldırı
14:51 Irak Petrol Bakanı: Türkiye, bölge petrolünü baskı aracı olarak kullanıyor
14:50 Hezex'te kaza
14:42 Hewlêr’de silahlı saldırı: 1 kişi yaşamını yitirdi
14:32 Jin’in yeni sayısı ‘faili meçhuller’
14:31 Şiddet gören kadınlar kapalı adres bilgileriyle oy kullandı
14:29 Seyhan'da bir okulda polis oy verme işlemini durdurdu
14:23 CHP usulsüzlüklere karşı seçim kuruluna başvurdu
14:08 Zarftan Erdoğan mühürlü pusula çıktı
13:54 AKP'lilerden CHP’li belediye başkanına saldırı
13:52 Hatay'da müşahitler darp edildi
13:48 Avrupa'dakilerin yerine oy kullanıldı, asker 'müdahale edemem' dedi
13:46 HDP ve Yeşil Sol’dan ‘Oyunuzu mutlaka kullanın’ çağrısı
13:36 İstanbul’da 28 bin 96 kişi oy kullanamayacak
13:31 İhlaller arttı: Açık oy baskısı, toplu oy kullanımı, AKP’lilerden tehdit
13:04 ‘Süreç buzdolabına kaldırıldı’ sözlerinden sonra ilk kez sandığa gitti
12:58 AKP'lilerden muhtar ve koruculara: Oylarınızı çekip atın
12:54 Korucu ve AKP'liler sandık görevlilerine saldırdı
12:47 Erdoğan posterleri seçim gününde de kaldırılmadı
12:47 YSK Başkanı: Seçim erken sonuçlanır
12:41 Babacan'dan çağrı: Mutlaka sandığa gidin
12:33 Erdoğan oy kullandı: Çok seri bir şekilde bitecek
12:32 Kılıçdaroğlu: Demokrasi için sandığa
12:26 Sırrı Süreyya Önder: Az kaldı, inat da bir murattır
12:23 Roboskî Katliamı 137'nci ayında
12:16 Almanya Sol Parti vekili Amed’te: İnsan hakları için herkes sandık başına
12:14 Sancar: Herkes sandığa gitsin
12:10 İmamoğlu: Helalleşeceğimiz çok şey var, yarından sonra konuşacağız
11:59 İstanbul’da silinebilir YSK imza çizelgesi
11:57 Cizîr’de okul bahçesinde plakasız araç!
11:37 Akşener oy kullandı
11:24 Hür Dava Partisi bir çocuğu müşahit yaptı
11:04 Kadınların yerine oy kullanmak isteyen erkeklere karşı çıkan CHP'li vekil saldırıya uğradı
11:01 Mêrdîn'de polis AKP'ye müşahit topluyor: Toplu oy kullanıyor
10:57 Buldan: Bir oy çok şeyi değiştirir
10:42 Emine Şenyaşar oy kullandı: Değişim olacak
10:26 Yalova’da dışarıdan getirilen zarflar tespit edildi
10:22 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tur: İhlallerle başladı, ihlallerle bitti
10:17 Demirtaş'tan fotoğraflı paylaşım: Oy verme hakkınızı kullanın lütfen
09:39 Depremzedeler konteynerlerde oy kullanmaya başladı
09:36 Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri oy kullandı: Sandıklara sahip çıkalım
09:03 Av. Ekinci: Ankara JİTEM Davası kararı siyasidir
09:01 ‘İmralı’da tecrit sürdükçe ekonomi düzelmez’
09:00 28 MAYIS 2023 GÜNDEMİ
08:52 YNK’li Gelali: KDP Mexmur’u boşaltmak istiyor
08:00 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için oy verme işlemi başladı
27/05/2023
23:55 İkinci tur seçimlerine saatler kaldı
22:41 Cannes’da en iyi kadın oyuncu ödülü Merve Dizdar’ın oldu
21:51 Tutuklamalara havai fişeklerle protesto
21:21 Binlerce kişi Habur’da bekletiliyor
21:15 Lozan ve Marsilya’da Mexmûr ablukası protesto edildi
19:55 Wan'da Şükrü Koçak bir kadını katletti
18:50 Irak ordusunun Mexmûr ablukası sürüyor
18:02 Galatasaray Meydanı'nda gözaltına alınan 18 kişi serbest bırakıldı
18:00 Seçim yasakları başladı
17:46 Yurt dışı oyların tamamı Türkiye'ye getirildi
17:36 Akın’dan sandık çağrısı: Değiştirmek zorundayız
17:12 Bayındır: Erdoğan’ı gönderme konusunda kararlıyız
16:22 Temelli: Şimdi değiştirme zamanı
16:13 Şenyaşar ailesi: Devran hep zalimden yana olmayacak!
16:12 Adana’da tutuklama protestosu
16:02 Bakırhan: Tek adam rejimini devirmek için sandığa gidelim
15:54 Cumartesi Anneleri: Adalet arayışından vazgeçmeyeceğiz