Tetikçi Altun katliamdan önce ‘moral kampı’na alındı

img

ANKARA - Konya Katliamı tetikçisi Mehmet Altun’un olay öncesi 17 gün boyunca lüks otellerde “moral kampına” alındığını söyleyen avukat Atilla Kart, “Altun’un profesyonel bir tetikçi olarak hazırlandığını görüyoruz” dedi.

Konya’nın Meram İlçesi’nde Dedeoğulları ailesinden 7 kişiyi katleden Mehmet Altun’un olay öncesi 17 gün boyunca otellerde kaldığı ortaya çıktı. Altun’un katliam tarihinden geriye dönük üç aylık süre içerisinde Bursa, İzmir, İstanbul ve Eskişehir’de kaldığı otellere dair bilgiler dosyaya girdi. Ankara’da kaldığı otellere dair bilgiler ise henüz gönderilmedi.
 
İZMİR’DE KİMİNLE KALDI? 
 
Gelen bilgilere göre Altun, İzmir Gaziemir Swalin Otel’e Mayıs, Haziran ve Temmuz ayında toplam üç defa kaldı. Altun, 24-26 Mayıs 2021, 24-26 Haziran 2021 ve 10-13 Temmuz 2021’de aynı otelde kaldı. Altun’un 24 Haziran’da kaldığı odaya 25 Haziran’da Selmin Kuruş isimli birinin de gittiği ve ikisinin 26 Haziran’da 13.05’te otelden çıkış yaptıkları görülüyor.
 
İSTANBUL’DA KALDIĞI OTELLER! 
 
Altun’un İstanbul’da iki ayrı otelde kaldığı kaydedildi. Altun, 27-31 Mayıs 2021’de Avcılar’da bulunan Doubletreee By Hilton otelde kaldı. Altun, 7 -9 Temmuz 2021’de Bakırköy’de bulunan Hyatt Regency İstanbul Ataköy Otel’de kaldı. Altun’nun 9 Temmuz saat 16.58’de çıkış yaptığı Hyatt Regency İstanbul Ataköy Otel’e sabah 06. 17’de aynı odaya Doğan Söylemez isimli doğum yeri Almanya olan başka birinin giriş yaptığı görülüyor. Söylemez’in Altun’dan 2 gün sonra otelden çıkış yaptığı görülüyor.
 
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’nden gelen bilgilerde de Altun’un Mudanya ilçesinde bulunan Green Hause Butik Otel’de 26-27 Mayıs tarihlerinde tek başına, Nilüfer ilçesinde bulunan Trio Suites Hotel’de 26-28 Haziran 2021 tarihleri arasında tek başına kaldığı belirtildi. Eskişehir Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü de gönderdiği yazıda Altun’un Eskişehir’in Sivrihisar İlçesi’nde Çini Otel ve Odunpazarı İlçesi’nde Tasigo Hotel’de tek başına kaldığını belirtti.
 
OTEL ÜCRETLERİNİ NAKİT ÖDEDİ
 
Altun’un kaldığı otellerden istenilen kamera görüntüleri “15-30 gün arayla siliniyor” gerekçesiyle gönderilmezken tüm otellerin ücretini nakit ödediği belirtildi.
 
KONYA-İSTANBUL ARASI UÇUŞLAR
 
Altun’a dair Konya- İstanbul arası yaptığı uçuşlara dair bilgiler de geldi. Buna göre Altun, 17 Haziran 2021’de Konya’dan uçakla İstanbul’a gittiği ve ertesi gün yine uçakla İstanbul’dan Konya’ya dönüş yaptığı görülüyor. Altun, 7 Temmuz 2021’de tekrar uçakla Konya’dan İstanbul’a gidiyor ve ertesi gün yine uçakla Konya’ya dönüyor. Gönderilen evrakta kamera kayıtlarının zaman aşımından dolayı ulaşılmadığı notu da düşüldü.
 
Dosyadaki gelişmelere dair dava avukatlarından Atilla Kart, Mezopotamya Ajansı’na (MA) değerlendirmelerde bulundu.
 
17 GÜN LÜKS OTELLERDE KONAKLADI
 
Kart, 12 Mayıs saldırısından 12 gün sonra yani 24 Mayıs’tan itibaren Altun’un İzmir, İstanbul, Eskişehir ve Bursa’da lüks otellerde konaklamaya başladığını belirterek, “Otellerdeki konaklamalarında hep nakit ödeme gerçekleştirmiş. İz bırakmamak amacıyla özellikle kredi kartı kullanmadığını görüyoruz. Şu anki bulgulara göre Altun 17 gün boyunca lüks otellerde konaklamış. Kanaatimce bu süre 30-40 güne kadar çıkıyor. Çünkü henüz tüm belgeler elimize ulaşmadı. Umarım Ankara Emniyeti de sorumlu bir şekilde kayıtları geciktirmeden dosyaya intikal ettirirler” dedi.
 
‘MORAL KAMPINA ALINDI’
 
Gelen bilgi ve belgelerden yola çıkarak Altun’un “moral kampına” alındığını vurgulayan Kart, “Öyle anlaşılıyor ki Altun’a ‘ailene de biz bakarız’ denildi. Şu anki bulgulara göre Altun’un profesyonel bir tetikçi olarak hazırlandığını görüyoruz. Öylesine bir organizasyon var ki Altun, Dedeoğulları’nın evine ilk girişinde Barış evde yok. Barış’ın dönüşünü takip ediyor. Tam 10-12 dakikalık süre içerisinde başka kişilerle iletişim içinde olduğuna dair kayıtlar var. Ancak o HTS kayıtları emniyet tarafından iyice incelenmedi. Orada Güven ve Keleş aileleriyle Altun arasındaki görüşmeler var. Muazzam bir plan program var. Altun, Barış eve geldiğinde tüm aile fertlerinin evde olduğuna emin oluyor. Bir diğer husus da Çetin’in Konya’dan ayrıldığını da biliyor. Özellikle Çetin’in ayrılmasını da bekliyor çünkü Çetin olsaydı katliamı bu kadar rahatlıkla gerçekleştiremeyeceğini biliyor kendisi” ifadelerini kullandı.
 
ÇEKTİĞİ KREDİLERİ ÖDEYEMEMİŞ
 
Lüks otellerde konaklayan Altun’un çalışmadığını da belirten Kart, son bir yıl içinde iki ayrı bankadan 100-120 bin TL civarında kredi çektiğini söyledi. Kart, Altun’un çektiği kredileri ödeyemediğini de belirtti.  
 
‘IRKÇI SAİKİYLE İŞLENEN KATLİAM’
 
Altun’un eşinin ifadelerine de dikkati çeken Kart, “Eşi, Altun’un Dedeoğulları ailesiyle bir husumeti olmadığını söylüyor. Ortada hiçbir şey yokken yapılan katliamın nefret söylemi ve ırkçılık saikiyle işlendiğini söyleyebiliriz. Bu saik, ırkçılığı tetikleyen sosyo-kültürel iklimdir. Bu saik sosyo-kültürel iklimi bilip önleyici tedbirleri almayan kamu otoritesidir. Biz şu gayretin içerisindeyiz; zaten tetikçi cezasını alacak ancak onu maddi ve manevi anlamda azmettirenlerin, onu himaye edenlerin ve elbette o yapıyı himaye eden kamu otoritelerinin hak ettikleri cezaları almaları için çaba veriyoruz. Topluma da bir mesaj vermek gerekiyor; bu ülkenin barışına göz dikenlere fırsat vermeyin. Provokasyonlara itibar etmeyin. Bu anlayışla görevimize devam edeceğiz” diye belirtti.
 
14 KEZ POLİS VE 112’Yİ ARAMIŞ
 
Katliam öncesi Dedeoğulları ailesine yönelik 12 Mayıs saldırısından da bahseden Kart, şöyle devam etti: “Keleş, Çalık ve her ne kadar dosyada adı geçmese de Güven ailesi mensuplarının iştiraklarıyla bir saldırı oluyor. Bu saldırı, saldırganların ifade ettiği gibi evlerinin arasında olan boş alanda değil, Dedeoğulları ailesinin bahçesinde meydana geliyor. O saldırıdan sonra kartuşlar, kan izleri, odun parçaları vs. gibi suç aletlerinin neredeyse hepsi de Dedeoğulları’nın bahçesinde tutanağa bağlanıyor. Vahim olan şu ki, o gün saat 22:03’ten itibaren Serpil Dedeoğulları’nın ‘yetişin koşun, bizi öldürüyorlar. Odunla kafamıza vuruyorlar’ diyerek 22 dakika içinde 13-14 kez polisi, 112’yi arıyor. Ama polisin olay yerine intikal etmesi 2 saat sonra oluyor. Burası Konya merkeze 5 km mesafede.” 
 
‘DEVRİYE OLSAYDI KATLİAM ÖNLENİRDİ’
 
Dedeoğulları ailesine bir buçuk ayın ardından çağrı üzerine koruma verildiğini hatırlatan Kart, “Yakın korumayı bir kenara bırakalım, orada yaya veya ekiplerin devriye yapması da olabilirdi. Eminim orada bir devriye olsaydı 30 Temmuz katliamı önlenirdi. Bir tarafta etkili ve yasal soruşturma yapılmadığı, deliller karartıldığı gibi bir taraftan da etkili ve yasal koruma da yapılmıyor. Bütün bu süreç adım adım 30 Temmuz katliamının aşamalarını oluşturuyor. O dehşet görüntüler artık herkesin hafızasında” dedi. 
 
‘BİRİLERİNİN ORGANİZASYONUYLA YAPTI’
 
Dedeoğulları ailesine yönelik 12 Mayıs 2021’de gerçekleşen saldırı ve katliama giden süreçte devletin sorumluluklarına da değinen Kart, şunları söyledi: “Savcılık 30 Mayıs’tan sonra polis karakoluna delilleri niye toplamadıklarını soruyor. 40 yılı aşkın meslek hayatımda bir savcının, kolluk güçlerine bu kadar ağır bir yazı yazdığını görmedim ama aynı savcı o yazdığı evrakın takibini yapmıyor.” Tüm olguların Altun’un gerçekleştirdiği katliamın tek bir kişinin intikam duygularından ibaret olmadığını gösterdiğini işaret eden Kart, şunları dile getirdi: “Birilerinin organizasyonu ve azmettirmesiyle bu eylemi gerçekleştirdiğini çok net olarak ortaya koyuyor. Mahkemeleri uyarıyorum, bu davaları geçiştirmeye çalışmayın. Bu iki dosya birleşmeyecek de hangi dosya birleşecek? Bu dosyalar birleşecek ve kolluğun yapmadığı, savcının yapmadığı soruşturmayı siz yapacaksınız. Devlet niçin var? Devlet, bunları ortaya çıkarmak için var. Biz de o devleti, mekanizmayı hareketlendirmek için varız.”
 
‘BARIŞINA KATKI SAĞLAMAK İÇİN…’
 
Hrant Dink’i ölüm yıldönümü vesilesiyle cinayeti yeniden hatırlatan Kart, şunları ifade etti: “Profesyonel katil Mehmet Altun da ırkçılığı tetikleyen sosyo-kültürel iklim ve devlet içindeki bazı yasa dışı güç odaklarının himayesinde yaratılan ‘yeni Ogün Samast’ karakteristiğidir. Bunları yaratanlar bu ülkeyi yönetenlerdir. Irkçılık söylemleri üzerinden siyasette yer edinenlerdir. Toplumu ve kamuoyunu tam da bu noktada yüzleşme yapmaya davet ediyorum.” Konya’da farklı kimliklere mensup olan çok fazla yurttaşın yaşadığını sözlerine ekleyen Kart, “O birlikte yaşamdan rahatsız olan kesimler var. Çatışma ortamı yaratmak isteyen birtakım güçler var. Zaman zaman bunu avukat olarak da yaşadık. 88-89’larda görev yapan avukatlar hakkında Konya Emniyeti’nin bildiri dağıttığına tanık olduk. İllegal bir biçimde meslek odalarına ‘bakın bunlar Konya’nın ekmeğini yiyorlar ama kötü insanlar’ diye bizler hakkında bildiri dağıttığına tanık olduk” bilgisini paylaştı.
 
Türkiye’nin demokrasisine, barışına katkı sağlamak, dava üzerinden ırkçı ve nefret söylemlerinin yaratacağı vahim sonuçları topluma anlatmak amacıyla tamamen fahri olarak mesleki faaliyet yürüttüğünü bilinmesini isteyen Kart, görevini bu anlayışla sürdürdüğünün altını çizdi.
 
MA / Zemo Ağgöz - Fırat Can Arslan

Diğer başlıklar

09:23 Gazeteci Keser'in avukatı: Tutuklama kararı ifade özgürlüğüne saldırıdır
09:19 128 gün oldu: Süleyman Ahmet’ten haber yok!
09:18 Tutsaklar 95 gündür açlık grevinde
09:18 Dêrsim'de asimilasyon ve kültürel yozlaştırmaya karşı duracaklar
09:16 Hezex’e Süryani eşbaşkan adayı
09:15 DEM Parti Sözcüsü Doğan: Adalet kurumları adaletsizliğin simgesi oldu
09:14 Agirî’de ibre DEM Parti’den yana
09:13 İstanbul’da tecrit konferansı düzenlenecek
09:13 Avukata ‘avukatlık yaptın’ suçlaması
09:11 Av. Acun: Abdullah Öcalan'ın özgürlüğünün alt yapısı oluştu
09:10 CİSST avukatı Akyüz: Cezaevleri ataerkilliğin derinleştiği yerlerdir
09:09 Filistin’de ‘kadın’ olmanın kendisi bir mücadele
09:08 Kayyımın ‘vurgun’ planları yargıya taşındı
09:07 Colemêrg’de seçimin nabzı: AKP'li Ölmez bugüne kadar neredeydi?
09:06 Barış Anneleri: CPT, İmralı'daki hukuksuzluğun baş aktörü
09:05 Akdeniz adayları: Çalışmalar şeffaf ve katılımcı olacak
09:04 Şirnexliler: Bu seçimde hırsızlara geçit yok!
09:00 29 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ
28/02/2024
23:35 KNK’den Lozan Belediyesine teşekkür ziyareti
22:37 Özerk Yönetim: Saldırıların amacı karışıklık çıkarmak
21:57 Ağır hasta tutsak Çardak, tekerlekli sandalye ile cezaevinden çıktı
21:09 TJA’lı kadınlardan 8 Mart yürüyüşü
21:03 Êlih’teki halk buluşması mitinge dönüştü
20:56 Dêrsim’de satışa sunulan parseller için yürütmenin durdurulması kararı
20:54 Elektrik akımına kapılan çocuk ağır yaralandı
20:27 Nergis Muhammedi’den İran seçimlerine boykot çağrısı
20:17 Xelîl Xemgîn’den AKP’ye ‘çalıntı’ şarkı tepkisi: Onursuzlar!
20:15 ABD'nin Dêrazor’daki üssüne roketli saldırı
20:05 Îdir halkı Güneş ve Kartal’a dair kararı halayla kutladı
19:25 KHK eylemi 283'üncü haftasında: Vazgeçmedik
19:24 DEM Parti usulsüz seçmenler için suç duyurusunda bulundu
18:54 Îdir Eşbaşkan adaylarına dair itiraz kabul edildi
18:27 Tecride Karşı Uluslararası Hukukçular'dan Adalet Nöbeti ve DBP'ye ziyaret
18:15 İkizköylülerin delil tespiti talepleri reddedildi
17:54 Açlık grevini sürdüren 3 tutsak sürgün edildi
17:44 3 komşusunu katleden faile 'haksız tahrik' indirimi uygulandı
17:38 Ekoloji örgütleri DEM Parti’yi ziyaret etti
17:34 Şirnex’te ‘Di Helbestê De Rengên Botanî’ paneli
17:29 Basın-İş, Ekol Ofset önünde: Mücadelenin sonunda biz kazanacağız
17:18 Mor Cumartesi Hareketi’nden Afganistanlı Seddiqi için çağrı
16:56 Oy ve Ötesi Derneği 50 bin gönüllü ile veri akışı sağlayacak
16:45 Kent kent coşkulu seçim büro açılışları yapıldı
16:44 'Eşim beni öldürecek' diyen kadının cenazesi bulundu
16:36 Adalet Nöbeti: Sonuç alınıncaya kadar sürecek
16:36 MİT TIR'ları Davası’nda gazeteci Gül’e hapis cezası
16:27 Erdoğan emekliye seyyanen zamma kapıyı kapattı
15:53 ‘Roboskî Katliamı faşist politikaların başlangıç eşiğidir’
15:29 8 Mart eylemleri: Kadınlar erkek-devlet şiddetine boyun eğmeyecek
15:18 Hatimoğulları: Bugün bir demokrasi sorunu varsa sebebi Kürt sorununun çözümsüzlüğüdür
15:02 ASM çalışanlarından ‘vergide adalet’ talebi
14:43 İHD Amed Şubesi: Bölgede en az 7 bin 229 hak ihlali yaşandı
14:39 Qoser'de şüpheli kadın ölümü
14:36 PİRHA muhabiri Keser’in tutuklanmasına tepki
14:35 Bagok’ta askeri operasyon
14:34 İzmir'de 4 kişi tutuklandı
14:29 Uluslararası hukukçular tecrit gündemiyle ziyaretlerine başladı
14:28 ESP: Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın
14:06 Hatimoğulları Kercews’te: Nereye kaçacaklarını şaşıracaklar
13:31 AKP şimdi de Xelîl Xemgîn'in şarkısını çaldı!
12:58 Kadın kırımı: 1 günde 8 kadın katledildi
12:18 Sendikalılar 'ev hapsi' kararını tanımadı
12:07 İran bir Kürt kolberi daha katletti
11:31 Dêrik'e art arda hava saldırısı
10:48 Gazeteci Ahmet'ten 127 gündür haber yok
10:45 Cezaevlerindeki açlık grevi 94'üncü gününde
10:27 İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği durduruldu
10:26 Kadıköy'de gözaltına alınan kadınlar serbest
09:25 12 kadın tutsağın yaşadığı sağlık ihlalleri
09:23 DFG ve TGS'den Müftüoğlu için çağrı: Toplumun haber alma hakkını savundu
09:18 Barışa ve topluma adanan bir ömür: Yaşar Kemal
09:16 DEM Parti adayları: Ayrım yapmaksızın hizmet edeceğiz
09:15 Av. Öztürk: 8'inci Yargı Paketi ile AYM kararları yok sayılıyor
09:14 Fransız siyasetçi Amiot: Abdullah Öcalan'ın direnişi çok etkileyici
09:13 Siyanür havuzları her gün toprağı, suyu ve havayı zehirliyor
09:12 Kadınlardan 8 Mart çağrısı: Sokaklarda olalım
09:12 AKP'ye üye olmadığı için işten çıkarıldı iddiası
09:11 'Sanat huzurlu bir şehir yaratır'
09:10 DEM Parti Mûş’u almada kararlı
09:09 Amed halk meclislerine emanet
09:05 Kadınlar kimliğini Kuzey ve Doğu Suriye'de buldu
09:00 28 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ
07:33 PİRHA muhabiri Keser tutuklandı
27/02/2024
23:46 Nureddin Nebati, Genel Kurul'da olmadığı halde oy kullandı
21:58 Eleni Vasilopulou: Dünya halklarının Öcalan’a özgürlük borcu var
21:13 DEM Parti’nin Tetwan’daki halk toplantısına yoğun ilgi
20:58 Gazze’de 705 bin bulaşıcı hastalık vakası kaydedildi
20:28 Gözaltıları protesto eden kadınlara polis müdahalesi
19:12 DEM Parti'nin İBB adayları esnaflarla buluştu: İstanbul’u emeğin kenti yapacağız
18:48 İHD: Hak savunucuları soruşturmalarla susturulamaz
18:39 ‘Çocuğa cinsel taciz’ suçundan yargılanan sanıktan 'iftira' savunması
18:27 Adalet Nöbeti’nde ‘çözümün adresi İmralı’ vurgusu
18:18 Barış Akademisyenleri Yeşilyurt ve Sağlam yeniden ihraç edildi
17:59 Cizîr’de tacizci Burak Ercan’a ödül gibi ceza!
17:37 17 yaşındaki F.Ç çalıştığı tamirhanede ölü bulundu
17:24 Hatimoğulları Xana Axpar’da: Abdullah Öcalan özgürlüğüne derhal kavuşmalı
17:17 DFG gözaltına alınan gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi
17:11 DEM Parti, Îdir adaylarını başvurularının reddedilmesine itiraz etti
17:02 İzmir ve Denizli’de kadın katliamı
17:01 DEM Partili adaylardan sorunlarını dinledikleri halka çözüm sözü
17:00 DEM Parti'nin Bedlîs adayı değişti
16:30 Cumartesi Anneleri’nin davası görüldü: Mahkeme AYM kararına uysun
16:17 Köpekle işkence davalarında aynı tanık polis aynı ifadeler
16:16 Danıştay çimento şirketinin itirazını reddetti
16:14 8 Mart'a doğru: Kadınların sesi her yerden duyulacak
15:56 Dêrsim dağlarını Belezere süslemeye başladı
15:34 DEM Parti’den İzmit açıklaması
15:21 Çevre değil talan bakanlığı: Bir günde 15 'ÇED gerekli değil' kararı
15:20 Îdir’de protesto: Sokakları boş bırakmayacağız
15:05 Kadınlar katledilen Bulunmaz'ı andı
14:40 DEM Parti İBB eşbaşkan adaylarından Agos Gazetesi’ne ziyaret
14:33 Koçyiğit'ten Îdir tepkisi: YSK bu hakkı nereden buluyor?
14:24 Îdirliler karara tepkili: Gereken cevabı vereceğiz
13:47 Wan’da gözaltına alınan 3 gazetecinin dosyasına gizlilik kararı getirildi
13:43 Hatimoğulları: 31 Mart’ta süpüre süpüre geleceğiz
12:48 Adaylığı reddedilen Güneş: Karar Valinin talimatı ile alındı
12:30 AKP'li isimden DEM Parti adaylarının başvurusunun reddedilmesine tepki
12:27 Yapımına 11 yıl önce başlanan tünel hala bitirilemedi
12:07 Gever’de okul servis şoförleri ikinci kez kontak kapattı
12:05 Tutsak yazarın Öcalan'a gönderdiği mektuba el konuldu
11:54 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:52 Cumartesi İnsanı Eren’den mahkemeye: Siz olsaydınız ne yapardınız?
11:47 Seçim meydanlarından notlar: Halkın derdi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü
11:40 ETHA editörü Gürbüz beraat etti
11:29 Hatimoğulları'ndan 'kirli ittifak' uyarısı
11:12 Amedspor oyuncularından kent sakinlerine maç daveti
10:53 Semsûr'da erkek şiddeti: 1'ü çocuk 3 ölü
10:52 Milletvekili Çiçek Otlu’nun evine polis baskını
10:05 Gazeteci Süleyman Ahmet kayıp, KDP yönetimi suskun!
10:00 Cezaevlerindeki açlık grevi eylemi 93'üncü gününde
09:57 SMF, ESP ve Partizan üyeleri gözaltına alındı
09:55 Türkdoğan: Türkiye krizden çıkmak istiyorsa Kürtlerle barışmak zorunda
09:45 'Çözüm' bildirgesi imzacıları: Abdullah Öcalan'ın önündeki engeller kaldırılmalı
09:13 Müzisyen Kurdî'den DEM Parti için seçim müziği
09:12 Panos eşbaşkan adayları: Tüm kararlar halkla beraber alınacak
09:11 Cumartesi Anneleri yargı kıskacında: Bizi mağdur edenler yargılanmalı
09:10 Kadınlar umudu büyütmek için 8 Mart’ta alanlarda olacak
09:10 Abdullah Öcalan’ın 55 yıllık maratonu: Dolmabahçe Mutabakatı
09:08 Semsûrlular değişimden yana
09:01 Kürt kadınlarının var olma mücadelesi: Örgütlülük değiştiriyor
09:00 27 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ
08:13 Wan’da gazeteciler gözaltına alındı
26/02/2024
23:18 Kayseri Melikgazi Kız Yurdu’nda şüpheli ölüm
23:04 YSK kararına karşı yürüyüş: Îdir uyuma iradene sahip çık
22:21 Adana’da ağır yaralanan kadın yaşamını yitirdi
21:33 Îdir İlçe Seçim Kurulu, DEM Parti Eşbaşkan adaylarının başvurusunu reddetti
21:19 Adana’da halk adayları bağrına bastı: Hepinize biz kaybettireceğiz
20:34 Colemêrg yolunda çığ düştü: 1 ölü, 14 yaralı
19:24 Amed’de ‘Yerel demokrasi ile Özgür Kentlere’ toplantısı
19:20 Macaristan’dan İsveç'in NATO'ya katılımına onay
18:45 DİSK Basın-İş’ten İsrail'in savaş suçlarına karşı suç duyurusu