Yeşil Sol'un çalışmaları dört bir yandan sürüyor

img
HABER MERKEZİ - İzmir'den Amed'e birçok yerde birden fazla seçim bürosu açılışını gerçekleştiren Yeşil Sol Parti, halk tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı, "Kazacanağız" mesajı öne çıktı. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti),  Türkiye ve Kurdistan kentlerinde seçim büro açılışlarını gerçekleştirmeye ve esnafı ziyaret etmeye devam ediyor. 
 
MÊRDÎN
 
Mêrdîn’in Midyat ilçesinde seçim seçim bürosu açılışı gerçekleşti. Yeşil Sol Parti Mêrdîn adayları George Aslan ve Kamuran Tanhan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mêrdîn İl Eşbaşkanı Berivan Bahçesi ve beraberindeki heyet, Midyat girişinde partililer ve halk tarafından zılgıtlarla karşılandı. Kitle ardından şehir merkezinde yüzlerce araçlık konvoyla turlarken, çevredeki yurttaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Akçakaya Mahallesi’nde bulunan büronun önüne gelen kitle, burada da yurttaşlar tarafından zılgıt ve alkışlarla karşılandı. 
 
‘14 MAYIS’TA ONLAR GİDECEK’ 
 
Açılış öncesi Mêrdîn adayları kısa bir konuşma yaptı. İlk olarak konuşan Kamuran Tanhan, 14 Mayıs’ta önemli bir seçimin olacağını söyleyerek, “Bu seçim cezaevinde tutsak olan tutuklulara özgürlük ve Efrin’in kurtuluşu olacak. Birileri ‘Kobanê düştü, düşecek’ demişti. Ama iyi bilsinler ki 14 Mayıs’ta onlar düşecek ve yenilecek. Bizler kazanacağız. Bizler 6-0 yapacağız ve o arkasına bakmadan koşacak” dedi. 
 
‘MİDYAT ÖRNEĞİNİ MECLİS’E TAŞIYABİLİRİZ’
 
Ardından konuşan George Aslan da Kürtçe ve Süryanice halka “hoş geldiniz” diyerek, “Midyat’ta 4 dilde halklar konuşuyor ve yaşıyor. Türkiye için bir örnektir. Yüz yıllardır bu ülkede beraber yaşıyoruz. Midyat örneğini Ankara meclisine de taşıyabiliriz. Bizler Meclis’te tüm halkların sesi olacağız” diye konuştu. 
 
Konuşma “Bijî Berxwedana zindanan” sloganı ile son bulurken, ardından Barış anneler öncülüğünde büronun kurdelesi zılgıtlar eşliğinde kesildi. Program çekilen halaylarla son buldu.
 
İZMİR 
 
Yeşil Sol Parti, İzmir'in Torbalı, Bornova ve Çiğli ilçelerinde seçim bürolarını büyük bir coşku ile açtı. Torbalı ilçesi Atatürk Mahallesi'ndeki açılışa yurttaşlar yoğun ilgi gösterirken, kadınlar yöresel kıyafetleriyle katıldı. Kitle davul-zurna eşliğinde coşkuyla halaya durdu.
 
Torbalı'daki büro açılışında konuşan İzmir 1’inci bölge 2’inci sıra adayı Abdülmecit Yıldırım, seçim büro açılışlarındaki heyecanın kendilerine moral verdiğini, bu heyecanla demokrasi ve özgürlüğe ulaşacaklarını söyledi. Yıldırım, "Başta İmralı’da başlatılan ve bütün cezaevlerine yayılan tecrit politikalarına son vereceğiz. Bunu birlikte başaracağız. Çok az bir zaman kaldı. Ev ev, sokak sokak gezeceğiz. Mücadelemizi meclise taşıyacağız” dedi.
 
Çiğli ile Bornova ilçelerinde de seçim büroları halkın kitlesel katılımıyla açıldı. Bornova'daki açılışa katılan Yeşil Sol Parti İzmir adayı Burcugül Çubuk, AKP-MHP iktiranın politikalarını eleştirerek, 14 Mayıs’ta güçlü bir temsiliyet ile Meclis’e gideceklerini söyledi. 
 
AMED 
 
Partinin Amed İl Örgütü, seçim çalışmalarına devam ediyor. Yeşil Sol Parti Amed İl Eşsözcüsü Abbas Şahin, HDP Amed İl Eşbaşkanı Gülistan Atasoy, DBP İlçe Eşbaşkanı Hayrettin Altun ve Yeşil Sol Parti Amed milletvekili adayları Halide Türkoğlu, Adalet Kaya, Mehmet Emin Aktar, Mehmet Kamaç, Azad Barış’tan oluşan heyet Yenişehir İlçesine bağlı Ofis semtinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnafın yoğun ilgisiyle karşılaşan heyet, esnafın sorunlarını dinledi. 
 
Esnaf ziyaretinin ardından Yenişehir’e bağlı Lise Caddesi’nde coşkulu bir şekilde büro açılışı gerçekleştirildi. Parti bayraklarıyla süslenen alanda seçim şarkıları eşliğinde halaylar çekildi. “Jin, jiyan, azadî” sloganları eşliğinde çekilen halaylarda çocuklar da renk kattı. 
 
Sonrasında Barış Annelerinin katılımıyla ve “Jin, jiyan, azadî” sloganlarıyla büro açıldı. Seçim bürosu cezaevlerindeki tutukluların özgürlüğüne adadı.
 
ESNAF ZİYARETİ 
 
Seçim çalışmaları kapsamda Sur’da da seçim bürosu açıldı ardından Peyas (Kayapınar) ilçesinde esnafları ziyaret edildi. Esnaf ziyaretine kentin milletvekilleri Ceylan Akça, Sorgül Aytek, Cengiz Çandar, Serhat Eren’in yanı sıra Yeşil Sol Parti Amed İl Eşsözcüsü pınar Sakık Tekin ve HDP İl Eşbaşkanı Zeyyat Ceylan katıldı. Esnaflar vekil adaylarına gençlerin  yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti. Yol güzergahı boyunca vekillerin dolaştığını fark eden araç sahipleri korna çalarak, zafer işaretiyle vekilleri selamdı. Vekil adayları da zafer işaretiyle karşılık verdi. Esnaflar, “vekillerimiz geldi. Amed’e firesiz bir şekilde vekil çıkartmalıyız eğer fire verirsek bu bizim eksikliğimizdir” dedi. Vekil adayları,  halktan seçimlerde oy vermenin yanında o gün hepimiz birlikte sandıklarımıza sahip bu zalim iktidarı göndereceklerini söyledi.
 
DİLOK
 
Parti Dîlok’ta da seçim çalışmalarını sürdürdü.  HDP Dîlok milletvekili Mahmut Toğrul’un da yer aldığı açılışlarda yoğun katılım ve coşku ön plana çıktı. İlk olarak Düztepe Mahallesi Titiz Caddesi’ndeki seçim bürosunun açılışını gerçekleştiren Yeşil Sol Parti, ardından Göllüce Mahallesi’nde bir büro açılışı daha gerçekleştirdi. Sık sık, “Direne direne kazanacağız” sloganlarının atıldığı açılışlarda milletvekili adayları da kısa konuşmalar yaptı. 
 
DERNEK ZİYARETİ
 
Yeşil Sol Parti Dîlok milletvekili adayları, Çepnliler Derneği’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi. Adaylar burada, “Farklı kültürleri ve inançları yok sayan anlayışa karşı birlikte değiştirmek için Yeşil Sol Parti’yi büyütelim vurgusu yaptı. 
 
HATAY

Hatay'da seçim çalışmalarını hummalı sürdüren Yeşil Sol Parti Samandağ ilçesinde halkı ziyaret etti. Ziyarete HDP ve bileşenleri de destek verirken esnaf ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yeşil Sol Parti milletvekili adayı Kerem Nalbant, seçimlere neden Yeşil Sol Parti ile girdiklerini yurttaşlara anlattı.

 
Ziyaretlerin ilk durağı Küçük Sanayi Sitesi esnafı oldu. Burada sanayi esnafının sorunlarını dinleyen partililer, Yeşil Sol'a oy istedi. Yine yol esnasında bir yurttaşın "Daha iyi bir Samandağ için sizlerleyiz (Yeşil Sol Parti)" dedi.  Heyet, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), Samandağ Gazetesi ve Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği'ni de ziyaret eti. 
 
DÖRTYOL'DA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
 
Yeşiller ve Sol Parti, Dörtyol ilçesinde de giydikleri parti önlükleriyle broşürlerini dağıttı. Seçimlerde halklardan AKP-MHP iktidarından hesap sormak için oy isteyen partililer, yarın Mezbahane mahallesi'nde yapacakları ilçe seçim bürosunun açılışına da katılım çağrısında bulundu.
 
DERSİM
 
Yeşil Sol Parti Dersim Milletvekili adayı Ayten Kordu, HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü, Halkların Demokratik Partisi(HDP)il ve ilçe yöneticileri Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleriyle, birlikte Dersim merkezde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. 
 
Ayten Kordu esnaflarla yaptığı sohbetlerde, “Hep birlikte başaracağız, seçimlerden sonra daha güzel şeyler yapacağız” dedi.
 
MERSİN

Parti, Mersin'in Akdeniz ilçesinde seçim irtibat bürosu açtı. Çilek Mahallesi'nde gerçekleştirilen açılışa Yeşil Sol Parti Mersin milletvekili adayları, HDP, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Yeşil Sol Parti flamalarıyla donatılan mahallede yurttaşlar açılış etkinliğine yoğun ilgi gösterdi.  Açılış öncesi ellerinde Yeşil Sol Parti bayrakları ile halaya duran kadınlar, zılgıtlar ile alanda coşku havası yaratırken çocuklar da renkli görüntüler oluşturdu. Alanda sık sık "Jin, jiyan, azadi" ve "Biji Serok Apo" sloganları atıldı

‘SÖZÜMÜZ VAR’
 
Açılıştan konuşan Yeşil Sol Parti Mersin milletvekili adayı Ali Bozan, 14 Mayıs seçimlerinin tarihi bir öneme sahip olduğunu ve AKP iktidarını göndereceklerini söyledi. Seçimde zafer elde edeceklerinin sözünü veren Bozan, “Sadece halkımıza verdiğimiz sözümüz yok. Düşüncelerinden ötürü cezaevlerinde tecrit altında bulunan yoldaşlarımıza da sözümüz var. Yine cezaevlerindeki tecridi kırmaya dair sözümüz var. Biz sözümüzde duracağız ve bunları sizin desteğiniz sayesinde başaracağız” dedi.
 
‘EDİ BESE’
 
Milletvekili adayı Esra Ergüzeloğlu Kilim ise AKP iktidarının yönetime geldiği günden itibaren ülkedeki tüm kaynakların üzerine "çöktüğünü", temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldırdığını belirterek şöyle devam etti: “Edi bese’ diyoruz. Önce bunları göndereceğiz sonra da hep birlikte değiştireceğiz. Çocuklarımız, gençlerimiz barış, huzur içerisinde büyüyecekler. Yolumuz daha uzun ama gücümüz ve direncimizde büyük. Bu süreçte hepimize serkeftin.”
 
Adayların konuşmasının ardından seçim bürosunun kurdelesi Barış Anneleri ile adaylar tarafından kesildi.
 
İSTANBUL 
 
Yeşil Sol Parti İstanbul Avcılar İlçesi’nin Parseller Mahallesi’nde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Dün açılış için hazırlanan ve parti bayraklarıyla donatılan büroya, akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırı gerçekleştirildi. Bürodaki bayrakları söken kişi ya da kişiler daha sonra bölgeden ayrıldı. Görgü tanıkları saldırıyı gerçekleştirenlerin ayrıca tekbir getirdiğini belirtti. 
 
Saldırıya rağmen Yeşil Sol Parti’nin milletvekilli adaylarının katılımıyla büronun açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan milletvekili adayı Celal Fırat, saldırıyı kınayarak, “Düşünün ki tek bir bayrağa dahi tahammül edemiyorlar, biz bu coğrafyaya sevgiyi, kardeşliği ve barışı herkes için getireceğiz. Bu topraklar Mevlana’nın, Yunus Emrelerin, Hacı Bektaş’ların ve Pir Sultan’ların toprakları” ifadelerini kullandı.
 
Örgütlü mücadelenin önemine dikkat çeken Fırat, “Etrafımızdaki herkesi örgütleyeceğiz. Herkesi Yeşil Sol’a oy vermeleri için ikna edeceğiz ve AKP-MHP Faşist bloğuna güle güle diyeceğiz” diye belirtti.
 
RIHA
Yeşil Sol Parti Riha İl Örgütü, milletvekili adayları ile Bîracik (Birecik), Curnê Reş (Hilvan), Wêranşar (Viranşehir), Serê Kanîyê (Ceylanpınar) ve Eyyubiye ilçelerinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Halktan yoğun ilgi gören milletvekili adayları, 14 Mayıs’ta iktidarı değiştireceklerini söyledi. Esnaf ziyaretinde yurttaşlar, yaşanan ekonomik krizden yakınırken, “Bu iktidardan kurtulmamız lazım” diyen Türkmen bir yurttaş ise, “Eşim Kürt, arkadaşlarım Kürt ama ben Türkmen’im. Adana sınırını geçince direk, ‘terörist’ yaftası yapıştırılıyor. Halbuki bir kelime Kürtçe bile bilmiyorum. Buna karşıyım. Bu algının değiştirilmesi gerekiyor” dedi. Bir başka yurttaş ise artık değişim zamanı olduğunu vurgulayarak, Riha’da Yeşil Sol Parti’nin birinci parti olacağını söyledi. 
 
'OYLAR YEŞİL SOL PARTİ'YE'
 
Yurttaşlardan olumlu tepkiler alan Yeşil Sol Parti milletvekili adayları, birlikte hareket etmenin yaratacağı güce dikkati çekerek, Demokratik Cumhuriyet temelinde yeniden inşa için herkesin el ele vermesi gerektiğini belirtti. AKP-MHP’nin ülke genelinde yarattığı adaletsizliği bitirmek, huzuru ve barışı tesis etmek için herkesi 14 Mayıs’ta Yeşil Sol Parti’ye oy vermeye çağırana milletvekili adayları, 15 Maysı’ta yeni bir başlangıca uyanacaklarını söyledi. 

Diğer başlıklar

00:12 Süleymaniye'de silahlı saldırı: 1 kişi yaşamını yitirdi
00:03 AKP'li eski ilçe başkanının öldürdüğü Birik defnedildi
28/09/2023
23:36 Riha’da şüpheli asker ölümü
23:25 ÖHD’li Özalp gözaltına alındı
23:06 Mücella Yapıcı tahliye oldu: Bu nasıl bir adalet
22:49 Deprem yardımlarını çalan polis tahliye edildi
22:09 İzmir’de coşkulu dengbêj konseri
22:03 ‘Mücadelemiz Abdullah Öcalan özgür olana dek devam edecek’
20:21 Kavala ve Atalay'a verilen hapis cezası onandı
20:06 Mor Dayanışma Adana’da yeni komisyonlar kuruyor
19:59 AKP eski ilçe başkanı komşularının evini taradı: Bir kişi hayatını kaybetti
19:41 Qoser’de ‘önceden hazırlanan ifadeler’ imzalatılan 3 genç tutuklandı
19:26 BEKSAV Eşbaşkanı Uçar gözaltına alındı
18:29 Alevi örgütlerinden gözaltılara tepki: Geri durmayacağız
18:16 Kobanê Davası heyetine: Maaşınızı ödeyen kurumlar davada taraf
17:52 Köpekli işkence uygulayan polisin yargılandığı dava ertelendi
17:23 İstanbul’da yağmur sele neden oldu
17:17 Kürtaj hakkı için küresel eylem: Güvenli erişimi sağlansın
16:34 MED TUHAD-FED’den kongreye katılım çağrısı
15:59 Zhala Baghırova’yı katleden polis tutuklandı
15:57 İstanbul’da doğalgaz patlaması: 1 ölü, 2 yaralı
15:10 Kadını katleden erkeğe ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
15:02 Siyasetçilere 1 yıl 6’şar ay hapis
15:00 'Gece Yürüyüşü'ne katıldıkları için yargılanan kadınlar beraat etti
14:31 Alevi kurumlarından polisin gözaltı işlemine tepki
14:12 Bireysel Silahsızlanma Günü: Dokuz ayda bin 616 kişi öldü
13:47 Dîlok’ta bir kadın katledildi
13:39 Tahliyesi 6 ay engellenen tutuklu cezaevinden çıktı
12:54 Kobanê Davası: Tutuklama için ‘makul şüphe’ yeterli değil
12:51 AYM tutuklu vekil Atalay’ın başvurusunu inceleyecek
12:50 Yeşil Sol Parti, Meclis açılışında açıklama yapacak
11:49 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:44 Komplonun yıl dönümünde 74 ülkede eylem
11:35 10 yılda bin 803 tarım işçisi öldü
11:14 Fail polise iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi
11:00 Fas'ta depremde ölenlerin sayısı 3 bine yaklaştı
10:43 Asker ablukasındaki Bana’da evlere baskın
10:23 Basketbol sahasında tutulan mültecilerin yemek menüsü: Bisküvi
10:10 Manisa'da 16 jeotermal saha için ihale yapılacak
10:09 Sansür kalktı, bakanlık festivalden çekildi
09:41 8 il için kuvvetli yağış uyarısı
09:05 İzmirliler uyuşturucu artışından kaygılı: Denetim yetersiz
09:03 ARÎ-DER’de bu yıl 30 öğretmen yetişecek
09:03 Ceylan’dan sonra en az 228 çocuk katledildi
09:02 Tutukluların eserlerinden oluşan sergi: Karanlıkta Kahkaha
09:02 Bülbün’ü anlattılar: Kurdistan aşığıydı
09:02 TJA’nın kampanyası: Sokak sokak örgütleneceğiz
09:02 Aydoğan: İmralı kapısı açılırsa yeni bir dönemin kapısı açılır
09:01 Ağır hasta tutuklu Tanboğa eriyor!
09:01 Salih Müslim: Komplo Abdullah Öcalan'ın özgürlüğüyle son bulur
09:00 28 EYLÜL 2023 GÜNDEMİ
08:55 Bafil Talabani yeniden YNK başkanı
08:55 ‘Kanun Hükmü’ Altın Portakal’a geri alındı
27/09/2023
23:47 Amasra maden katliamında TTK yüzde 100 kusurlu bulundu
20:54 FilmAmed Festivali başladı: Özgür sinema kazanacak
20:48 Colemêrg vekilleri: Kent valisi AKP yöneticisi gibi çalışıyor
20:25 Mersin’de 10 kişi tutuklandı
20:22 Fas’taki depremde 2 bin 960 kişi yaşamını yitirdi
20:15 10 ay sonra cenazesi alınan Akman son yolculuğuna uğurlandı
19:51 Firdevs Babat’ı katleden faile ceza talebi
19:45 261’inci haftasına giren KHK eyleminde mücadele kararlılığı
19:35 Eyn İsa’daki saldırıda bir kişi katledildi
19:09 Yeşil Sol Parti Wan’da STÖ’lerle buluştu
18:54 Kobanê Davası: ‘Kardeş kanı akmasın’ demek örgütsel eylem mi?
18:34 Efrîn'de işlenen suçları BM’ye aktardı: Acil soruşturma başlatılsın
17:44 Hasret Tutal’ı katleden Gülel’e haksız tahrik indirimi!
17:37 Vartinis Davası’nda JİTEM, Musa Anter ve Madımak kararları hatırlatıldı
17:18 Rapor: Türkiye organize suç endeksinde Avrupa birincisi
16:54 Yönetmenler sansüre karşı Altın Portakal'dan çekildi
16:48 Emelianova dosyasında gizlilik kararı
15:51 Bozan’dan valiye: Çalışmalarımızı tartışmak haddine değil
15:47 Yeşil Sol Parti’den 400 isme kongre davetiyesi
15:27 Gever’de askeri hareketlilik
15:11 Artı Medya Vakfı: Yenileniyoruz
14:55 Yeşil Sol Parti'den esnaf ziyareti
14:50 Evran’ın taziyesine kitlesel ziyaret
14:38 Şırnak Valiliği'nden 14 bölge için yasak kararı
14:36 Binarê Qendîl’e SİHA saldırısı: 1 kişi katledildi
14:34 Polisin açtığı ateş kazaya neden oldu
14:14 Barolardan avukat Erdal Çam’ın katledilmesine ortak tepki
13:57 Selma Irmak’a 4 yıl 2 ay hapis cezası
13:17 Efrîn’de biri kadın 3 kişi kaçırıldı
13:12 Çocuğun beyanlarına rağmen cinsel taciz faili beraat etti
12:56 ÖHD'den eş zamanlı açıklama: İmralı tecridine son verin
12:45 'Çocuğa cinsel taciz' davasında tutuklama talebi
12:28 Etiyopya'da bin 329 kişi açlıktan yaşamını yitirdi
12:21 Koca'dan 'Eris' varyantı açıklaması
11:53 Bergama'da tarım alanında JES inşasının önü açıldı
11:30 Sanatçı Kadir Çat hakkında takipsizlik kararı
11:24 Binler gazeteci Evran'ı son yolculuğuna uğurladı
11:22 Yazdığı kitabı 'incelemede' gerekçesiyle verilmiyor
11:08 Yeşil Sol Parti: Deprem için toplanan paralar nerede?
11:07 Aslan'ın duruşması heyet değişikliği nedeniyle ertelendi
10:57 Karabağ'dan göç eden Ermenilerin sayısı 30 bine yaklaştı
10:30 Qoser’de 2 gözaltı
10:28 Ceylan’ın failleri 14 yıldır bulunmadı
09:38 Tütün emekçisi kadınlar emeklerinin karşılığını alamıyor
09:37 Siyasetçilerden KDP’ye tepki: Tüm Kürtlere zarar veriyor
09:05 Kurdistan'ın mamostesi: Deniz Bülbün
09:04 Mersin’de 12 gözaltı
09:03 Av. Şakar: KDP savaş suçunun açığa çıkmasını engelledi
09:03 Din alimleri: Birlikte mücadeleyle tecrit kalkar
09:02 Gündoğan’ın doğası atık su tehdidi altında
09:02 Êlih Çayı imara açılıyor: Sofrada kimyasal olacak
09:01 Evran'ın 30 yıllık hakikat mücadelesi
09:00 7 kez ziyaret ettiği İmralı’yı anlattı: Hukukun karadeliği
09:00 27 EYLÜL 2023 GÜNDEMİ
08:35 Musul’da düğünde yangın: 100 ölü
07:52 Trendyol işçileri serbest
26/09/2023
19:16 Gever’de Kültür ve Sanat etkinliği düzenlenecek
19:08 Müftüoğlu’nun iddianamesi çıktı: Gazetecilik faaliyetlerinden suçlandı
19:00 Mor Dayanışma: Mersin’de sığınma evleri güvencesiz
18:45 Mahkeme başkanından tepki çeken sözler: Bu dosya cinayet davası değil!
18:23 Dışari’nin yargılandığı dava ertelendi
18:04 Eylemde olan Trendyol işçileri gözaltına alındı
18:01 Mezopotamya Kültür ve Sanat Derneği: Kirli politikalarınızdan vazgeçin
17:42 Feminist kadınların duruşması ertelendi
16:43 Hesekê’de Abdullah Öcalan'ın özgürlüğü için eylem
16:29 İHD 2022 raporu: Bin 452 kişi gözaltında kötü muamele gördü
16:14 DFG ve MKGP'den Evran'ın ailesine taziye ziyareti
16:14 BEKSAV Eşbaşkanı Kaplan serbest bırakıldı
16:14 Trendyol depo işçileri: Sesimizi duyun
16:05 DEDAŞ’ın ‘kaçak kullanım’ cezası gerçek dışı çıktı
14:43 KJAR: Üyemiz Werîşe Muradî rejim güçleri tarafından kaçırıldı
14:05 Gazeteci Çapan’ın davası düştü
14:02 Seyit Evran’ın Abdullah Öcalan’a mesajı
13:48 HDP binasına saldıran Sütçü'nün tutuklanması talebine ret
13:41 Kobanê Davası: Habur Sınır Kapısı’nı geçen herkes Kandil’e mi gidiyor?
13:04 Bana'daki abluka raporu: Köylüler evlerinden çıkamıyor
13:03 Semsûr’da vinç devrildi: 3 işçi ağır yaralı
12:53 Yeşil Sol Parti’nin kongre sloganı belli oldu
12:40 Yeşil Sol Parti’de tecride karşı topyekun mücadele kararı
12:07 Dêrazor’a sızma girişimi
11:33 İmralı'ya gidiş için iki ayrı başvuru
11:01 Danıştay bakanlığın imar planını 11 yıl sonra iptal etti
10:28 Evran, Qamişlo’da son yolculuğuna uğurlanacak
10:07 Seyit Evran'ı anlattı: Kurdistan'ın hafızasıydı
09:58 Gazeteci Evran’ın taziyesine emniyetten engel
09:30 Ev baskınlarında şiddet ve ihlaller arttı
09:23 FilmAmed yarın başlıyor
09:21 Din alimleri: Cenazelere yönelik zulme yeter demeli
09:19 Deştin’de 31 yıllık direniş kazandı
09:17 Depremzede kadınlar neler yaşıyor?
09:15 Vartinis Davası zamanaşımına doğru gidiyor
09:13 Abdullah Öcalan’ın ilk avukatlarından Keskin: Tecrit ilk günde başladı
09:11 Yeni anayasa tartışmaları: Değişim için barış ortamına ihtiyaç var
09:10 'Tecride karşı girişimlerimiz olacak'
09:06 Otlu peynirin alıcısı da satıcısı da fiyatlardan şikayetçi
09:05 Yıllardır değişmeyen soru: Kurdistan neresi?
09:03 Seyit Evran'dan komplo değerlendirmesi: Yok edilmek istenen fikir dünyaya yayıldı