Buldan’dan 28 Mayıs çağrısı: Şimdi kaybettirme zamanı | YENİLENDİ

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanlığı seçimi için bir çok kentte çalışmalar sürerken, Mêrdîn’de temaslarda bulunan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Şimdi kaybettirme zamanıdır. 28 Mayıs’ta sandıklarda demokrasi kazanacak, faşizm kaybedecek” dedi.
  
Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için birçok merkezde çalışmalar yürüten DTK, Yeşil Sol Parti, HDP milletvekilleri ve yöneticileri,  halkı sandığa davet etti.
 
MÊRDÎN
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, beraberinde Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Amed Milletvekili Mehmet Kamaç ve Mêrdîn milletvekillerinin katılımıyla Mêrdîn'de iki gün sürecek olan halk buluşmalarını gerçekleştiriyor. Halk buluşmalarının ilk merkezi olan Savur ilçesinde Ewîna köyünde Buldan ve beraberindeki heyet, yüzlerce kişi tarafından alkış ve zılgıtlar eşliğinde karşılandı. Yurttaşların yoğun ilgi gösterdiği Buldan ve beraberindeki heyet Ewîna köyünde halkı selamladıktan sonra köy meydanında toplanan halka hitap etti. 
 
İlk olarak söz alan Kamaç, Kürt halkının iradesi ile 21 yıldır sürdürülen faşizmin önünün alındığını belirterek, “Var olun. Herkes bilsin ki, zafer bizimdir. Tek bir söylemleri yok bu sokaklarda konuşabilecekleri. Yüzleri yok karşımıza çıkmaya. Ellerinde sadece savaş ve siyasi soykırım saldırıları var. Bu saldırılar ile iktidarlarını devam ettirmek istiyorlar” dedi. 
 
BULDAN: ŞİMDİ KAYBETTİRME ZAMANI
 
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise, halka 14 Mayıs’taki duruşlarından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasına “Halkımızın iradesini ve kararlılığını bir kere daha göstereceğine yürekten inandığımı ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum” diyerek devam etti. Halkın 14 Mayıs’ta büyük bir başarının altına imza attığını kaydeden Buldan, “Halkımız takdire şayan bir mücadele ile her türlü oyuna, her türlü hileye, her türlü baskıya, her türlü şiddete rağmen iradesine oy vermiş ve kendi iradesini belirlemiştir. AKP ve MHP ittifakı Türkiye’nin her yerinde Yeşil Sol’un kaybetmesi, Yeşil Sol’un siyaset dışı kalması, Yeşil Sol’un parlamentoya girmemesi için her türlü çabayı sarf etmiş, ama sonuç alamamıştır. Çünkü halkımız izin vermemiştir. 14 Mayıs tarihinde eğer Erdoğan kazanamamışsa bu sizin kararlılığınızın göstergesidir, bu sizin başarınızdır. 14 Mayıs tarihinde Erdoğan kazanmadı. Bizler faşizmi durdurduk. Ama şimdi kaybettirme zamanıdır. 28 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan ve AKP’ye kaybettirmek bir kez daha bizlerin görev ve sorumluluğudur” diye konuştu. 
 
‘SEFERBERLİK RUHUYLA HAREKET ETMELİYİZ’
 
Aydınlık ve karanlık arasında bir tercih yapacaklarını kaydeden Buldan, şöyle devam etti: “Demokrasi ve faşizm arasında bir tercih yapacağız. Bu Türkiye’nin geleceği açısından, gençlerin geleceği açısından halkımızın yarınları açısından önemli bir tercih olacaktır. Şunu unutmayalım; AKP’nin son 20 yıldaki karanlık ve faşizm uygulamaları, eğer 28 Mayıs tarihinde Erdoğan kazanırsa bir kez daha devam edecek ve buna Türkiye halkları karar verecek. Bizler Kürt halkı olarak, Mardin halkı olarak 28 Mayıs tarihinde Erdoğan’a kazandırmamak, demokrasinin kazanması için, yarınlarımızın, geleceğimizin kazanması için bir kez daha seferberlik ruhuyla hareket etmemiz gerekiyor. Ben inanıyorum ki, Mardin halkları 28 Mayıs’ta bu kararlılığını bir kez çok net bir şekilde daha ortaya koyacak ve gösterecek. Bu seçim geleceğimizi belirleme seçimidir. Bu seçim yarınlarımızı belirlemem seçimidir. Ve herkesten ricamız şudur; Lütfen gidin oyunuzu kullanın, sandıklara sahip çıkın ve Erdoğan’ı hep birlikte gönderelim.” 
 
‘DEMOKRASİ KAZANCAK, FAŞİZM KAYBEDECEK’
 
28 Mayıs’ın başarısının Kürt halkının başarısı olacağını kaydeden Buldan, Kürtleri inkar eden, Kürtlerin yok sayarak, haklarını ellerinden almak isteyen bir rejimi gitme zamanının geldiğini dile getirerek, şunları söyledi: “14 Mayıs’ta kazanamamasının sebebi Kürt halkının iradeli duruşudur. Kürt halkının kararlı duruşudur. Ve Kürt halkı üzerinden yapılan siyasetin sandıktan geri dönüşünün bir göstergesidir. Biz şuna inanıyoruz, Kürt halkı kendi geleceği açısından, kendi yarınları açısından, cezaevlerindeki arkadaşlarımızın özgürleşmesi için, Kürt halkının bundan sonraki siyaset arenasında söz sahibi olabilmesi için bir kez daha Erdoğan’ın gitmesine karar vermesi gerekiyor.”
 
Millet İttifakı ya da CHP ile hiçbir ortaklıkları olmadığını ve Millet İttifakı’nı desteklemediklerini kaydeden Buldan, sadece barışı ve demokrasiyi desteklediklerini belirterek, “Bu nedenle sizlere güveniyoruz ki, 28 Mayıs tarihinde sandıklarda demokrasi kazanacak, faşizm kaybedecek. Bu ülkenin tarihini bir kez daha birlikte yazacağız. Geleceğimizi yarınlarımızı aydınlık bir ülke içerisinde, mücadelemizin ve direnişimizin sonunda huzur içinde, refah içinde geçmesi için bu kararı vermek durumundayız” dedi. 
 
 
14 Mayıs’ta Yeşil Sol Parti olarak istedikleri sonucu alamadıklarını kaydeden Buldan, 28 Mayıs’tan sonra eksikliklerinin ve yanlışlarının özeleştirisini yapacaklarını söyledi. Buldan, “Halkımıza söz veriyoruz, bütün bunları masaya yatırıp, değerlendireceğiz. Halkımızın almış olduğu kararlara saygı duyacağız. Şu an yapmamız gereken tek şey 28 Mayıs tarihine odaklanmak ve bir seferberlik ruhuyla seçimlere hazırlanmak, AKP’yi ve Erdoğan’ı bir kez daha göndermek olacak” ifadelerini kullandı. 
 
Buldan ve beraberindeki heyet ardından Stwerê ilçe merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştirirken, sonrasında ise Şemrex (Mazıdağı) ve Dêrîk (Derik) ilçelerinde programlarını sürdürecek. 
 
WAN 
 
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk ve beraberindeki heyet seçim çalışmaları kapsamında Wan’ın Rêya Armûşê ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretler sırasında halk ile konuşan Öztürk, “28 Mayıs günü artık bu faşist iktidarın biletini kesip göndereceğiz. Kürt düşmanlığına karşı, demokrasiye karşı, insanlığa karşı kim barıştan yana olursa bizim oyumuz ona olacak. Bizim sorunumuz sistemle ve bu sistemi göndereceğiz.  Bu defa başarı bizim olacaktır. Bu iktidarı biz Kürtler göndereceğiz” diye konuştu. Öztürk ve beraberindeki heyetin ziyaretleri gün boyunca devam etti. 
 
AGİRÎ
 
Agiri milletvekilleri Sırrı Sakık, Necla Demir ve Heval Bozdağ da Agirî merkez, Dûtax ve Bazid’te seçim çalışmaları gerçekleştirdi. Milletvekilleri, halkı ikinci turda sandığa davet etti. 
 
ERDEXAN
 
Erdexan’da ise Yeşil Sol Parti Wan Milletvekili Zülküf Uçar ve beraberindekiler kent merkezinde esnafları ziyaret ederek, ikinci tur için oy vermeye çağırdı. Uçar, “14 Mayıs için halkımıza gösterdikleri irade için teşekkür etmek ve 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimleri için sandığa gitmenizi talep ediyoruz. Değişim için halkımızın sandıklara gitmesi ve oyunu kullanması gerekiyor” dedi. 
 
RIHA  
 
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ile Yeşil Sol Parti Milletvekilleri Ferit Şenyaşar, Dilan Kunt Ayan ve Ömer Öcalan, Pirsûs (Suruç) esnafını ziyaret ederek, seçimdeki destekleri için teşekkür etti. Heyet, Yeşil Sol Parti'nin yüzde 66.34, partinin desteklediği Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 72.64 oy aldığı ilçede yoğun ilgi ile karşılandı.
 
HDP Pirsûs ilçe binasında bir araya gelen vekiller, partililer ile Atatürk Bulvarı, Kuyumcular Caddesi, Bir Milyoncular Caddesi ve Dikili Mahallesinde bulunan esnafı ziyaret etti.Esnaf ziyaretinde heyete yoğun ilgi gösteren yurttaşlar, taleplerini dile getirdi. Özellikle Şenyaşar ailesinin maruz kaldığı hukuksuzluğun giderilmesi için daha etkili adımlar atılması talebinde bulunan yurttaşlar, şimdiden disiplinli ve planlı bir şekilde yerel seçimlere daha güçlü bir şekilde hazırlanılması gerektiğini söyledi.
 
Binalardan alkış ve zılgıtlarla heyeti karşılayan yurttaşlar ise, Yeşil Sol Parti'ye daha güçlü sahiplenme mesajı verdi.
 
ŞIRNEX 
 
Yeşil Sol Parti, Şirnex’te seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor.  Yeşil Sol Parti Şirnex Milletvekili Mehmet Zeki İrmez ve partililer, Şirnex’in Kiror, Nerex, Dehlabî, Heştan, Avgamasya, Milgaşantiye ve Çemêşemo köylerini ziyaret etti.  Yapılan ziyaretlerde halkın, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için sandığa giderek oylarını kullanması istendi.
 
Ziyaret sırasında konuşan Yeşil Sol Parti Şirnex Milletvekili Mehmet Zeki İrmez, Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine dikkat çekerek, “Bu seçim tarihi bir seçimdir ve önermelidir. Bundan dolayı halkımızın da bu hassasiyet ve bilinçle seçime yaklaşması gerekiyor. Bulunduğumuz her yerde sandıklarımıza giderek oyumuzu değişimden yana kullanalım” dedi.
 
 
 
 
 
 
 

Diğer başlıklar

20:13 Hewlêr ve Hesekê’de ABD üssüne saldırı
20:03 DSÖ: Sudan’da 6,8 milyon kişi yerinden oldu
20:03 HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan: Kazan kazan politikasını benimseyeceğiz - YENİLENDİ
19:57 Tabiplerin Dayanışma Nöbeti 2’nci haftasında: Hakikatten vazgeçmeyeceğiz
19:31 HEDEP Eş Genel Başkanı Bakırhan’dan İstanbul’da bir dizi ziyaret
19:18 32 yıllık tutsak, ‘biji berxwedana zindanan’ sloganıyla karşılandı
18:26 HEDEP’li gençlere yönelik şiddet protesto edildi: Faşizmi yeneceğiz
18:18 Meletî'de gözaltına alınan 3 kişi serbest
17:59 Cadde ortasında açılan çukur tehlike saçıyor
17:57 ODTÜ’de işten çıkarılan işçi topladığı imzaları rektörlüğe teslim etti
17:35 Seyit Oktay, 30 yıllık tutsaklığın ardından tahliye edildi
17:12 HEDEP Adana Gençlik Meclisi: Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz
17:08 Açlık grevindeki tutsaktan mesaj: Tecride darbe vuruyoruz
16:48 Sümeyra Duratimur'un ölümüyle ilgili babası tutuklandı
16:27 19 il için kuvvetli yağış uyarısı
16:10 Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'ndan HEDEP'e İmralı yanıtı
16:08 İnsan Hakları Haftası’nda Wan’da bir dizi etkinlik yapılacak
15:50 Zilan’daki HES projesine mahkeme ‘dur’ dedi
15:48 AKP'li eski başkan uyuşturucu kaçakçılığından tutuklandı
15:44 Hatimoğulları: Açlık grevindeki tutsaklar Öcalan'ın özgürlüğünü istiyor
15:02 Tutsaklardan Adalet Nöbeti'ne mesaj: Ya özgürlük ya özgürlük
15:00 DİSK 11 ilde yürüyüş düzenleyecek
14:50 Erdoğan 'Benim için öyle biri yok' dediği Miçotakis'e bu kez 'dostum' dedi
14:49 Diyanet dil seçeneklerinde Kürtçeye yer vermedi
14:28 32 yıllık tutsaklığın ardından tahliye oldu
14:20 Altıparmak: Popülist otoriteler hukuku araç olarak kullanıyor
14:05 Yeşil Bölge'deki ABD Bağdat Büyükelçiliğine roket saldırısı
13:27 Siyasi cinayetler ve katliamlara dair zaman aşımı kararları Meclis’e taşındı
13:04 Özak Tekstil işçilerinin direnişi sürüyor
12:50 Drone saldırısında 7 Şam askeri yaşamını yitirdi
11:56 HEDEP Gençlik Meclisi Sözcüsü'ne polis şiddeti
11:49 Adalet Bakanı Tunç'a iki soruluk İmralı önergesi
11:35 Gazeteci Canözer’in davası mükerrer olduğu için reddedildi
11:10 Deprem sonrası ailelerden ‘acil’ İmralı’ya gitme başvurusu
11:08 Başvurulara rağmen önlem alınmadı, aileler evsiz kaldı
10:23 MKM, 32’nci yıl dönümünü konserle kutlayacak
10:14 Karakolda müvekkili ile Kürtçe konuşan avukata saldırı
10:06 Tutsaklar: Krizden çıkışın yolu Abdullah Öcalan'ın özgürlüğünden geçiyor
09:49 Hukukçular Abdullah Öcalan için CPT ve Adalet Bakanlığı’na başvuracak
09:31 KDP’nin alıkoyduğu gazeteciden 45 gündür haber alınamıyor
09:30 AYM 'örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek' fıkrasını iptal etti
09:22 Tutsakların ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ eylemi 12’nci gününde
09:21 Gazeteci Gök: Faşizmin sonunu getirecek hakikattir, bunda inatçı olmalı
09:18 Gazeteci Müftüoğlu davası: Hukuktan uzak bir yargılama yapıldı
09:11 Kayyım Kürtçe tabelayı kaldırdı
09:09 ‘Büyük Emekli’ mitingi 10 Aralık’ta
09:09 Ayten Beçet'in annesi: Yük sadece tutsakların üzerine kalmamalı
09:08 ATK’den bir yılda iki ayrı karar: Yetkisi bağımsız hekimlere verilmeli
09:07 İmar planı olmayan dere yatağında villa dikiliyor
09:03 Bakanlık İHD’nin İmralı başvurusuna yanıt vermedi
09:02 Av. Bekçi: Tutsakların talebi toplumun talebinden bağımsız değil
09:00 08 ARALIK 2023 GÜNDEMİ
07/12/2023
22:46 HEDEP Gençlik Meclisi'nden kongreye katılım çağrısı
21:20 GRECO raporu: Türkiye’nin yolsuzlukla mücadelesi tatmin edici değil
21:20 Şirinevler’de gözaltına alınan 46 kişi serbest
20:53 Suudi Arabistan’da bir savaş uçağı düştü
20:51 Vartinis Katliamı davasının düşürülmesine tepki: Nefesimiz ensenizde olacak
19:52 Oluç'tan Êlîh kayyımına: Çık aday ol, sen mi bizim adayımız mı seçilecek göreceğiz
19:30 Yargılanan 3 gazetecinin duruşması ertelendi
17:35 Kuzey ve Doğu Suriye'de Toplumsal Sözleşme’nin tüzüğü hazırlandı
17:26 Hatimoğulları: Tüm belediyelerimizi geri alacağız
17:23 İsrail'in saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 17 bin 177’ye yükseldi
17:21 Sûr'da 5 katlı bina çöktü
17:20 Gazeteci Uçar serbest: 20 yıl önceki görüşmeler suç sayıldı
17:19 PYD Eşbaşkanı Asya Abdullah: Uluslararası güçler Türkiye’nin Kurdistan’daki savaşına ortak
17:15 Gazeteci Furkan Karabay serbest bırakıldı
17:12 Kobanê Davası: Amaç Kürtlerin demokratik siyasete olan inancını kırmak
16:56 Cenazelere saldırılar protesto edildi: 46 gözaltı
16:47 Gazeteci Müftüoğlu’nun tutukluluk devam kararına tepki: Gazetecilik suç değildir
16:32 İTO: Emeğimize ve meslek örgütlerimize sahip çıkalım
16:21 HEDEP Kadın Meclisi'nden kadınlara aday adayı olma çağrısı
16:10 Amed’in kültürel mirası İzmir’de tanıtıldı
16:04 ANKA-DER’den Ayfer Düzdaş konseri
15:53 Meclis Başkanı Kurtulmuş’tan HEDEP’e ziyaret
15:19 Adalet Nöbeti: Özgürlük ve adaletin anahtarı Öcalan’ın elindedir
15:18 HEDEP’ten Dîlok’ta seçim açıklaması: İddiamız büyük
15:14 Cenazelere dönük saldırılara öfke yağdı
15:07 Gazeteci Yıldız hakkında beraat kararı
14:28 TJA'dan Özak Tekstil işçilerine destek
14:19 Kürt Konferansı'nda Lozan tartışıldı: Çoğulcu Anadolu projesi çöpe atıldı
14:17 Fincancı: ATK'nin son karar merci haline getirilmesinin hukukta yeri yok
14:13 Gazeteci Müftüoğlu davası: Savunma bitmeden tutukluluğa devam kararı verildi
14:04 Deprem sonrası Meclis'e İmralı önergesi: Abdullah Öcalan’ın durumu nedir?
13:26 Tutsak gazeteci Müftüoğlu'nun duruşması başladı
13:20 Hatimoğulları, Poyraz ve Tanhan'ın mezarlarını ziyaret etti
12:21 Erdoğan, ‘Benim için öyle biri yok’ dediği Miçotakis ile görüşecek
12:18 Bakan Tunç'tan Kavala açıklaması: Avrupa konuyu yargı dışında tartışıyor
12:07 Müftü, hakları için direnen işçileri camiden çıkarmak istedi
12:03 Ji Çaran Çar, Jin Huner projesi devam ediyor
11:39 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:38 Gazeteciye verilen cezayı bozan AYM: Mahkeme suç olmadığını bildiği halde ceza verdi
11:02 TTB’ye 135 sivil toplum örgütünden destek: TTB biziz, biz buradayız
10:47 Gazeteci Furkan Karabay gözaltına alındı
10:28 HEDEP’li Oluç: Ön seçime girmeyen aday olamayacak
10:03 JINNEWS Kasım ayı şiddet çetelesi: 36 kadın katledildi
09:55 Psikolog Tekinalp: Kapitalizm yalnızlaştırıyor, çözüm toplumsallıkta
09:53 Cezaevlerindeki ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ eylemi 11’inci gününde
09:52 Rojnews: 44 gün oldu, Süleyman Ahmet nerede?
09:50 Anne, kızı ve 3 yaşındaki torunu, polisin ‘tencere-tava’ iddiası üzerine cezaevine girdi
09:37 Tutsaklar: Amacımıza ulaşana kadar eylemimiz devam edecek
09:27 Adalet Nöbeti eylemcileri: Mutlaka başaracağız
09:15 Leyla Güven: Tabutlar çıkmadan herkes elinden geleni yapmalı
09:13 Kurdistan Kadınlar Birliği Platformu'nun gündemi kadın birliği
09:09 'İmralı’nın kapısı mücadeleyle açılır'
09:08 Afganistan'da 4 yılda 4 bin 300 şüpheli kadın ölümü
09:02 Sêrtliler nasıl bir aday istiyor?
09:00 07 KASIM 2023 GÜNDEMİ
06/12/2023
22:34 AP’de Kürt Konferansı: Abdullah Öcalan özgür olmadıkça hukuk yok
22:32 Mazlum Şener 4 ay sonra toprağa verildi
20:59 ‘#DirenişTecridiYenecek’ etiketiyle çağrı: Binlerce tutsak açlık grevinde ses ver
20:17 Erdoğan: İşverenlerimizi yormayacak bir asgari ücret hedefiyle süreç yönetilecek
19:32 Arap Alevi Gençler: Hatay halkı göçe zorlanıyor
19:25 'Gimgim’de AKP’ye oy vermeyen engelli yurttaşların maaşları kesildi’
19:20 KHK eylemi 271'inci haftasında
19:02 Elîh HEDEP Gençlik Meclisi’nden polis saldırısına tepki
18:58 HEDEP'li Tiryaki’den Elîh kayyımına: Seviyen yerlerde
18:20 Riha’da Press filminin gösterimi yapıldı
17:48 AP Türkiye Raportörü: Türkiye'de hukukun üstünlüğü konusunda değişim yok
17:47 Darp edilen zihinsel engelli için ‘kovuşturmaya yer yok’ kararı
17:37 Oluç: Hasta tutsaklar ölüm sınırına geldiğinde tahliye ediliyor
17:30 Bakırhan: Abdullah Öcalan sürece dahil edilmeli
Hatimoğulları: En geniş mücadele ittifakına ihtiyacımız var
17:22 Claude: Abdullah Öcalan’a yönelik tecrit en ağır şekliyle devrede
17:16 Kobane Davası: Barış ancak tecridin kırılması ile mümkün olacak
17:00 Akbelen'de asker şiddetine dair 'soruşturmaya gerek yok' kararı
16:56 Aydın Erdem mezarı başında anıldı
16:51 Suya atladığı iddia edilen çocuğun cansız bedenine ulaşıldı
16:48 Gazze'nin güneyinde sağlık sistemi çöktü
16:39 Gebze Cezaevi’ndeki kadın tutsaklar açlık grevine katıldı
16:02 Mutlak tecrit ve açlık grevi Meclis gündeminde
16:01 İzmir’deki ‘Las Tesis’ davasında beraat kararı
15:55 Ogün Samast’a savunma için süre verildi
15:43 Beştaş: Tecridin kalkması için var gücümüzle mücadele edelim
15:32 4 kentte Adalet Nöbeti: Tutsakların direnişi bizim direnişimizdir
15:02 Savcı mütalaasında Mehmet Emin Özkan'ın cezalandırılmasını istedi
14:34 Hewlêr’deki ABD üssüne drone saldırısı
14:28 Erdoğan’ın kafa karıştıran enflasyon yanıtı
14:26 Özak Tekstil'de işçiler üretimi durdurdu
14:15 HEDEP Mersin'den seçim açıklaması
14:05 TTB Merkez Konseyi’nden hekimlere mektup: Özerkliğimizi hiçbir muktedire devretmeyeceğiz
13:50 Pîran’ın bir mahallesi 20 gündür elektriksiz
13:47 Sanığın korucu olduğu tecavüz davası: Çocuk tehdit edildiğini söyledi
13:13 'Cezai ehliyeti var’ denilen polis amiri 3’üncü kez ATK’ye sevk edildi
12:58 İSİG: Kasım ayındaki iş cinayetlerinde 137 işçi yaşamını yitirdi
12:13 Gazeteci İrfan Uçar gözaltına alındı
11:58 Halide Türkoğlu'nun yargılanması durduruldu
11:33 HEDEP Mêrdîn Seçim Komisyonu'ndan gençler ve kadınlara çağrı
11:23 Habur Sınır Kapısı'nda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu
11:13 Tutsakların açlık grevi eylemi 10’uncu gününde
10:51 Bildiri dağıtan gençlere dönük işkence emniyette devam etti
10:38 Japonya Büyükelçiliği’den PKK açıklaması