Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tur: İhlallerle başladı, ihlallerle bitti

img

HABER MERKEZİ - Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için oy verme işlemleri ihlalle başladı, ihlalle bitti. Vekiller ve sandık görevlileri saldırıya uğradı, AKP'liler tehdit etti, birçok kentte açık ve toplu oy kullanıldı. Sandıklara sahip çıkma çağrıları yapıldı. 

Türkiye ve Kurdistan'da seçmenler, 13. Cumhurbaşkanı'nı belirlemek için bugün bir kez daha sandık başına gitti. Cumhur İttifakı adayı Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarıştığı seçimler için oy verme işlemi saat 17.00'da sona erdi. 
 
Oy verme işlemleri boyunca birçok kentten ihlal haberleri geldi. Polis, asker ve korucu baskılarından AKP'lilerin tehdidine, sandık kurulu üyelerine yapılan saldırılardan toplu ve açık oy kullanımına, hukukçu ve heyetlerin engellenmesinden 142 belgesi usulsüzlüğüne, ölen seçmen yerine oy kullanmaktan vekillerin darp edilmesine kadar birçok ihlal yaşandı, tutanaklar tutuldu.
 
WAN'DA GENÇLERE ATEŞ

21.57- Wan’da Maraş Caddesi’nde AKP’lilerin konvoyu sırasında atılan sloganlara tepki gösteren gençler ise polis tarafından darp edildi. Bir grup genç zafer işaretleriyle “Başkan Kemal” sloganı atarken polis tarafından darp edildi. Polis çevreye biber gazı atarken birçok genci gözaltına aldı.

 
YSK: OYLARIN YÜZDE 54,60'I SAYILDI 
 
 
19.29 - YSK Başkanı Ahmet Yener, oyların yüzde 54,60'ının sayıldığının açıkladı. 
 
ÖZTRAK'TAN YENİ AÇIKLAMA 
 
19.14 - CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Şu an itibariyle her iki kişiden birinin oyunu almış bulunuyoruz. Nefes nefese bir yarış var” açıklaması yaptı.  
 
YSK: YÜZDE 25 ORANINDA VERİ AKIŞI OLDU 
 
18.49 - YSK Başkanı Ahmet Yener, şuana kadar yüzde 25 oranında veri akışının olduğunu açıkladı. 
 
 
AKŞENER: SANDIK BAŞINDAN AYRILMAYIN 
 
 
18.24 - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Sandık müşahitleri kesinlikle sandıkların başından ayrılmasın” çağrısı yaptı.
 
YAYIN YASAĞI KALDIRILDI
 
18.13 - Yüksek Seçim Kurulu, yayın yasağının kaldırıldığını açıkladı. 
 
ÖZTRAK: SANDIKLARIN BAŞINDAN AYRILMAYIN 
 
17.35 -  Sandık görevlilerine "görevinizin başından ayrılmayın" çağrısı yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Sonuçlar kesinleşinceye kadar kimse bir oldu bitti yaratmasın. Balkon konuşmalarıyla suyu bulandırmaya kalkışmasın” dedi.
 
YSK BAŞKANINDAN İLK AÇIKLAMA 
 
 
17.19 - YSK Başkanı Ahmet Yener, oy verme işlemlerinin sona ermesinden sonra kameraların karşısından çıkarak, “Şu ana kadar herhangi olumsuz bir durum söz konusu olmamıştır. 
 
'SANDIKLARI KORUMA ZAMANI' 
 
 
17.10 -  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Şimdi verdiğiniz oyu koruma zamanı" çağrısı yaptı. 
 
OY VERME İŞLEMİ SONA ERDİ
 
 
17.00 - Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle tamamlandı. 
 
ŞENYAŞAR'A SALDIRI 
 
 
16.15 - Haliliye ilçesinde bir grup, Ferit Şenyaşar'ın da aralarında olduğu heyete taş ve sopalarla saldırdı.
 
CIZÎR'DE YURTTAŞLAR DARP EDİLDİ 
 
 
15.59 - Cizîr ilçesinde polisler, Metin Bostancıoğlu İlkokulu'nda okul bahçesinde bekleyen yurttaşları darp ederek, bahçeden çıkardı.
 
ERDOĞAN MÜHÜRLÜ PUSULA 
 
 
15.51 - İzmir'de bir seçmene verilen zarfın içerisinde Erdoğan'a "evet" mührü basılmış pusula çıktı. 
 
ÖLÜ SEÇMEN LİSTEDE
 
15.41 - İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde bulunan Yayla İlkokulu 1115 No’lu sandıkta, 2015 yılında vefat eden Emine Kahraman adlı bir kişinin seçmen olarak göründüğü ortaya çıktı.
 
POLİSLER 142 BELGESİNİ VERMEDEN OY KULLANDI 
 
 
15.20 - Ankara’da bir lisede 3 polis, 142 belgesini teslim etmeden oy kullandı.
 
SINIR KÖYÜNDE TOPLU OY İDDİASI 
 
14.56 - Rûbarok ilçesinin Mavan köyünde toplu oy kullanımı iddialarına araştıran Yeşil Sol Parti Milletvekili Onur Düşünmez ve avukatlar bazı korucuların saldırısına uğradı. 
 
CHP SEÇİM KURULUNA BAŞVURDU 
 
14.23 - CHP, Azarpêrt ilçesinin Hasbağlar köyünde sandık kurulunun usulsüzlükleri tutanak altına almaması üzerine İlçe Seçim Kurulu'na başvurdu. 
 
PLATFORMDAN SANDIK ÇAĞRISI
 
14.22 - Amed Kent Koruma ve Dayanışma Platformu, sanal medya hesabından, “Tüm halkımızı demokratik tercihleri doğrultusunda sandıklara giderek oylarını kullanmaya çağırıyoruz” çağrısı yaptı. 
 
ZARFTAN ERDOĞAN MÜHÜRLÜ PUSULA ÇIKTI
 
 
14.08 - Çorlu’da bir sandıkta kontrol sırasında bir zarfın içerisinde Erdoğan’na "evet" mührü basılmış bir pusula tespit edildi. 
 
CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANINA SALDIRI 
 
13-54 - Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, AKP’li sandık görevlilerinin sözlü ve fiziki saldırısına uğradı.
 
HATAY'DA MÜŞAHİTLER DARP EDİLDİ 
 
 
13.52 - Antakya'da usulsüzlüklere itiraz eden müşahitler darp edildi.
 
AVRUPA'DAKİLERİN YERİNE OY KULLANILDI 
 
13.48 - Çewlîg'in Çavuşlar köyünde askerler, Avrupa'da bulunan seçmenlerin yerine oy kullanılmasına itiraz eden CHP'li müşahide, "Burası Ak Parti’nin yeri, sıkıntı olursa müdahale edemem” dedi. 
 
HDP VE YEŞİL SOL'DAN ÇAĞRI 
 
 
13.46 - Yeşil Sol Parti ve HDP, “Mutlaka oyunuzu kullanın. Bir oy çok şey değiştirir” diyerek seçmeni sandık başına çağırdı. 
 
İHLALLER ARTTI 
 
 
13.31 - Oy kullanma işlemleri esnasında ihlaller arttı. Sêrt’te asker ve korucular açık oy kullandırtma baskısı yaptı, Muş’ta toplu oy kullanıldı, Adana’da ise AKP’liler sandık görevlilerini tehdit etti. 
 
‘SÜREÇ BUZDOLABINA KALDIRILDI' SÖZLERİNDEN SONRA İLK 
 
 
13.04 - 1992 Newroz’unda bedenini ateşe veren Rahşan Demirel’in annesi Emine Demirel, Erdoğan’ın “Çözüm süreci buzdolabına kaldırıldı” sözlerinin ardından ilk defa sandığa giderek oy kullandı. 
 
KORUCU VE AKP'LİLERDEN SALDIRI 
 
12.54 - Mêrdîn'de açık oy kullanılmasına tepki gösteren sandık görevlileri AKP'liler ve korucular tarafından darp edildi. 
 
 
ERDOĞAN: ÇOK SERİ BİR ŞEKİLDE BİTECEK 
 
 
12.33 - Üsküdar'da oy kullanan Recep Tayyip Erdoğan, “Sadece iki aday söz konusu. Ve bu iki adaya halkımız oylarını vereceği için de inanıyorum ki çok seri bir şekilde bugünkü oylama da bitecektir” dedi.
 
KILIÇDAROĞLU: DEMOKRASİ İÇİN SANDIĞA 
 
 
12.30 - Oy kullanan cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Baskıdan kurtulmak için bu ülkeye gerçek anlamda demokrasinin gelmesi için bütün vatandaşlarımızı sandığa davet ediyorum” dedi.
 
SANCAR: HERKES SANDIĞA GİTSİN
 
 
12.13 - HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, oy kullandıktan sonra, "Herkes sandığa gitsin çünkü bu sadece bir cumhurbaşkanlığı seçimi değil. Türkiye’nin geleceğini oyluyoruz" çağrısı yaptı. 
 
İMAMOĞLU: YARINDAN SONRA KONUŞACAĞIZ 
 
 
12.10 - İstanbul’da oyunu kullanan Ekrem İmamoğlu, "Çok helalleşeceğimizşey var, yarından sonra bunlar konuşulacak. Ben bunların peşini bırakmayacağım" dedi.
 
SİLİNEBİLİR YSK İMZA ÇİZELGESİ 
 
 
11.59 - İstanbul’da kimi sandıklarda silinebilir YSK resmi imza çizelgeleri tespit edildi.
 
CIZÎR'DE PLAKASIZ ARAÇ 
 
 
11.57 - Cizîr’de oy kullanılan bir lisenin bahçesinde plakasız bir pikap görüldü. Yeşil Sol Partililerin itirazı üzerine araç okul bahçesinden çıkarıldı.
 
CHP'Lİ VEKİL SALDIRIYA UĞRADI 
 
 
11.04 - Riha'da kadınların yerine oy kullanmak isteyen erkeklere karşı çıkan CHP'li vekil Ali Şeker, saldırıya uğradı.
 
MÊRDÎN'DE POLİS AKP'YE MÜŞAHİT TOPLUYOR
 
 
 
11.01 - Mêrdîn'de avukatları sandıktan uzaklaştıran ve sandıklarda AKP müşahidi olup olmadığını soran polisler, AKP'ye müşahit topluyor. Kimi sandıklarda toplu oy kullanılıyor.
 
BULDAN: BİR OY ÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİRİR 
 
 
10.57 - Oy kullanan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Bir oy çok şeyi, ülkenin kaderini değiştirir” dedi.
 
EMİNE ŞENYAŞAR: DEĞİŞİM OLACAK 
 
 
10.42 - Oy kullanan Emine Şenyaşar, "Değişim olacak. Oylarınıza sahip çıkın" çağrısı yaptı. 
 
DIŞARIDAN GETİRİLEN ZARFLAR TESPİT EDİLDİ
 
 
10.26 - Yalova’da dışarıdan getirildiği tespit edilen katlanmış zarflarla ilgili tutanak tutuldu. 
 
DEMİRTAŞ'TAN ÇAĞRI 
 
 
10.17 - Tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, oy kullanırken çekilen bir fotoğrafıyla, "Oy verme hakkınızı kullanın lütfen" paylaşımında bulundu. 
 
DEPREMZEDELER SANDIK BAŞIND
 
 
09.39 - Hatay'da, konteynerlerde kurulan sandıklarda oy verme işlemi başladı. Depremzedeler, konteynerler önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
 
YEŞİL SOL PARTİ EŞ SÖZCÜLERİ OY KULLANDI
 
 
09.36 - Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri İbrahim Akın ve Çiğdem Kılıçgün Uçar oy kullandı. Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, İzmir Konak'ta bulunan Konak Cumhuriyet N.S. İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde oy kullandı. Akın şunları söyledi:  Umarım 28 Mayıs Türkiye'de özgürlüğün, barışın ve demokrasinin geldiği bir gün olur. Biz her halükarda eşitlik, özgürlük ve barış için mücadele etmeye devam edeceğiz. Çünkü bu kadar ayrıştırılmış, düşmanlaştırılmış bir siyasetin karşısında mücadelenin durmadan devam etmesinden başka bir yol yoktur. Bende bu görevi hem yerelde hem mecliste aktif bir şekilde sürdürmeye devam edeceğim" diye konuştu. 
 
Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, İstanbul Sultangazi’deki Gazi İlköğretim Okulu’nda  oyunu kullandı. Uçar, şunları söyledi: Sandık başına giderek demokrasiye, değişime, eşitliğe ve özgürlüğe oy kullanmalarını talep ediyorum. Yine bir seçim güvenliği meselesi var. Şimdiden sandıklarda görevli olan arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum. 14 Mayıs’tan daha dikkatli olacak şekilde; hem oylarımızı hem sandıklarımızı hem geleceğimizi korumak adına daha güçlü görevlerine sarılmalarını talep ediyorum. Bu seçim sonuçları tüm Türkiye halkları için eşitliğe ve özgürlüğe vesile olsun.
 
OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI
 
 
08.00 - Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için oy verme işlemi, Türkiye saati ile 08.00'de başladı. Ülke genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 binden fazla sandık kurulurken, seçimde 60 milyondan fazla seçmenin sandık başına gitmesi bekleniyor. Oy verme işlemleri, saat 17.00'de sona erecek.
 

Diğer başlıklar

14:01 Nobel Tıp Ödülü sahiplerini buldu
13:59 'Can Atalay'a Özgürlük Yürüyüşü' ikinci gününde
13:32 Tahliye talebinin ret edilmesinden 2 gün sonra yaşamını yitirdi
12:55 4 vekilin dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'te
12:04 İstanbul'da gözaltılar protesto edilecek
11:50 Çocuğa tecavüz davası: Sanık korucunun 'zorla kaçırdım' mesajı dosyada
10:39 Bangladeş'te dang humması salgınında can kaybı bini aştı
10:04 11 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı
09:26 Xwebûn 'Her şey özgürlük için' manşetiyle çıktı
09:21 Akın: Krizlerin temelinde İmralı tecridi var
09:20 ‘Abdullah Öcalan etrafında kenetlenen bir halk gerçekliği var’
09:20 Cumartesi Annesi Tosun: Devlet kayıplar arşivini açıklasın
09:17 Soylu hedef gösterdi, emniyet mail attı: 15 yıl hapsi isteniyor
09:13 AYM açlık grevi gerekçesiyle verilen cezalarda ihlal görmedi!
09:11 Fatma Öcalan: Ağabeyimle görüşmek istiyorum
09:06 İmralı tecridi: AİHM ve CPT’nin varlığı tartışmalı hale geldi
09:03 Çiçek: Tecride karşı daha büyük direneceğiz
09:00 02 EKİM 2023 GÜNDEMİ
08:49 İstanbul ve Kırklareli'nde ev baskınları
01/10/2023
23:42 FilmAmed Belgesel Film Festivali sona erdi
23:23 Metina, Biradost, Balekayetî, Amediyê ve Kandil’e hava saldırısı
21:18 Batman Petrolspor'a saldırı
20:45 Babil’de çıkan yangında 7 kişi hayatını kaybetti
18:28 HPG’den Ankara açıklaması
18:02 Amedspor, Uşakspor deplasmanından lider döndü
17:15 DAD kongresinde 'eşit yurttaşlık' talebi
16:52 İzmir'de deprem
16:32 'Cezaevinden bir cenazenin daha çıkmasına izin vermeyelim'
16:04 Yeşil Sol Parti: Meclis, Kürt sorununun çözümünde tarihsel zorunlulukla karşı karşıyadır
15:35 Kadınları taciz eden uzman çavuşlar darp edildi
15:24 Erdoğan'dan Meclis açılışında yeni anayasa mesajı
14:55 Karaburun'da RES için ağaçlar söküldü
13:59 Bakan Yerlikaya'dan bombalı saldırı açıklaması
13:37 Efrîn ve Şehba’ya 1 ayda 91 saldırı
12:42 Hezro'da 'çocuk babasını öldürdü' iddiası
12:16 Büyük kongre öncesi halk toplantısı
12:05 İnfazı ertelendikten 48 gün sonra yaşamını yitirdi
11:49 Tutuklu Atalay için 'Özgürlük Yürüyüşü' başladı
11:05 Bombalı saldırıya dair yayın yasağı
11:00 Şêx ve aşiretlerden QSD’ye destek
10:58 Agirî'de gümrük memurlarına 'oy taşıma' baskısı
10:38 Jin derginin bu haftaki kapağı Nagihan Akarsel
10:35 Akdağ’daki yangın kendiliğinden söndü
10:13 Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bombalı saldırı
10:07 Vartinis Katliamı'ndan sağ kurtulan Öğüt: Hak mücadelemi sahiplenin
09:30 31 yıldır kaybedilen kardeşini arıyor
09:11 KDP'ye 'işbirliği' tepkisi: İhaneti bırakın
09:10 Hasta tutuklunun infaz erteleme talebi 4 aydır yanıtsız
09:09 Bayındır’dan 9 Ekim çağrısı: Amed’te olalım
09:09 Tutuklunun koltuk değneğine el konuldu
09:08 Açlık grevi direnişçileri: İmralı’da eşsiz bir mücadele veriliyor
09:03 ‘Komployla hedeflenen paradigma evrenselleşti’
09:01 Mehmet Öcalan: İmralı kapıları kırılmadan çözüm sağlanmaz
09:00 01 EKİM 2023 GÜNDEMİ
01:27 Yerel seçimler 31 Mart'ta
30/09/2023
23:16 Ağır hasarlı bina yıkımında bir işçi hayatını kaybetti
22:08 Mikail Aslan İzmir’de sahne aldı
22:01 Gever’de 'Vejîn' konseri
21:54 Celalettin Can hastaneye kaldırıldı
21:18 Sigaraya 5 lira zam
19:12 Hevsel’de gastronomi etkinliği
18:56 Cumartesi Anneleri/İnsanları serbest bırakıldı
18:04 Amasya'da trafik kazası: 6 kişi yaşamını yitirdi
17:27 Akdağ' da ormanlık alanda yangın
16:54 Uyuşturucu kullanımına karşı mahallelilerden mücadele kararı
15:59 Kılıçdaroğlu’ndan kayyım tepkisi
15:36 ODTÜ’de bozkurt işaretine tepki gösteren öğrenci hakkında soruşturma
15:18 72 yaşındaki ağır hasta tutuklu Çam için çağrı
15:11 Hüseyin Morsümbül’ün failleri soruldu
14:29 Celalettin Can tedavi edilmezse görme yetisini kaybedecek
14:21 Kayıp yakınları: Geçmişle yüzleşilmeli
13:57 İstanbul’da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak
13:56 Urmiye’de bir çocuk katledildi
13:49 Gerok Ma’dan çocuklar için etkinlik
13:37 Rojhilat’ta bir kolber katledildi
13:36 MED TUHAD-FED kongresini gerçekleştirdi: İmralı tecridi Türkiye’nin sorunudur
12:59 Kübra Nur Avcı şüpheli şekilde yaşamını yitirdi
12:13 Cumartesi Anneleri darp edilerek gözaltına alındı
12:05 Günay: Kongre siyasi tarihimizin en kritik kongresi olacak
12:03 Meclis açılıyor: Yeni Anayasa gündemde
11:40 Kürtçe, Wiktionary’de dünyanın en zengin 8’inci dili oldu
11:17 Çiçek: Tecrit kırılıncaya kadar yüzümüz Gemlik'e dönük olacak
11:12 İstanbul için saat verildi: Mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmayın
11:12 'Kanun Hükmü'nün yasaklanmasına tepki: Sansüre karşı mücadele edeceğiz
11:09 Ersöz’ün güncesinin Fransızca çevirisi İsviçre'de tanıtıldı
09:54 Kan gazı birimi kapatıldı: Halkın sağlığı riske atılıyor
09:10 Uytun bebeğin failine indirimli cezanın gerekçesi ‘kapsül sekmesi’
09:09 Beraat ettirilen fail 3 çocuğu daha taciz etti
09:06 Tecride karşı bedenini ateşe verdi: Abdullah Öcalan’ın varlığı kabul edilmeli
09:03 Ünsal: Abdullah Öcalan önemli bir aktör, yeni adımlar atılmalı
09:03 Harmandalı'da Gezi ruhu: Başka bir mahalle mümkün
09:03 DAD kongre sürecinde: Yeni mücadele hattı belirlenecek
09:03 BEKSAV’a baskı arttı: İktidar kültürel hegomanya kurmaya çalışıyor
09:03 Amed'te Mezopotamya Kadın Gazeteciler Derneği kurulacak
09:02 Erdexanlı süt üreticileri zararda
09:02 Boşanmak istediği erkek tarafından ölümle tehdit ediliyor
09:02 Sayyiğit: Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için çalışmalarımız olacak
09:01 Kayyım yol yapmak yerine 'at' festivali düzenliyor
09:01 Özel savaşa karşı futbol turnuvasının finali 12 Ekim'de
09:01 Yürekli: Abdullah Öcalan için özgürlüğün hukuksal kapısı aralandı
09:01 Çekpas sapı 'güvenliğe tehdit' olarak görüldü
09:01 Haklarında soruşturma açılan tutuklular ifade verdi
09:00 Savcıdan emsal Kobanê kararı
09:00 30 EYLÜL 2023 GÜNDEMİ
29/09/2023
23:13 İran’da 9 ayda bin 700 kişi tutuklandı
21:23 Riha’da bir kadın katledildi
21:21 Altın Portakal Film Festivali iptal edildi
20:39 Serêkaniyeli yurttaş Türkiye sınırında katledildi
20:30 New York’ta sel nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi
20:12 Duhok’ta 25 dönüm arazi yandı
19:52 Belucistan’da halk eylemlerini sürdürüyor
19:48 Gezi Davası’nda onanan cezalar protesto edildi: Gözdağı mesajı verilmek isteniyor
19:17 Sağlık hakkı engellenen tutuklulardan suç duyurusu
18:55 Yeşil Sol Parti Milletvekili Öcalan’a soruşturma
18:37 Gever’de düzenlenecek konsere katılım çağrısı
18:32 Yeni Yaşam çalışanı serbest bırakıldı
17:43 Sağlıkçıların sorunları Meclis gündeminde
17:39 Hukukçular Bana'da incelemelerde bulundu
17:19 Eski bakan Gül de İYİ Parti’yi ziyaret etti
17:02 Kadınların mücadelesi kazandı: Bingöl ağır cezada yargılanacak
16:57 FilmAmed 3'üncü gününde 6 film gösterimi
16:40 Avdan'da Danıştay kararına rağmen kömür çıkarılıyor
16:21 Bakanlık bakanı yalanladı: Sulltanoğlu hakkında soruşturma açılmamış
16:05 DiKenT uyardı: Bendimahi kuruyor
15:48 Pınar Selek’in duruşması 2024'e ertelendi
15:44 BEKSAV Eşbaşkanı Uçar serbest bırakıldı
15:17 Şirnex'te 'taşıma oy' açıklaması: İktidar seçim sonucunu değiştirmek istiyor
15:17 30 yıl hocalık yaptığı üniversiyete girişi yasaklandı
14:59 HDP’ye kapatma davası açan savcıdan İYİ Parti'ye ziyaret
14:16 Sağlık emekçileri ‘yemek’ protestosunda
14:01 Demet Akbağ, sansür sonrası jüri başkanlığından istifa etti
13:40 Belucistan'da 'Kanlı Cuma’ öncesi genel grev kararı
13:03 Pakistan'daki patlamada 52 kişi öldü
12:43 Amed’te ulaşıma fahiş zam: Uçurumun kenarındayız!
12:38 ÖHD’li Özalp serbest bırakıldı
12:01 Yeni Yaşam çalışanı gözaltına alındı
11:56 Kobanê Davası'nda 'ara' tartışması
11:55 Türkçe kartviziti ücretsiz basan Meclis Kürtçe için para istedi
11:20 İstanbul’da istinat duvarı işçi servisinin üzerine çöktü
11:02 Amed'te 9 Ekim çağrısı: Tecride karşı harekete geçme zamanı
10:56 Aileler İmralı’ya gitmek için başvurdu
10:37 Tutuklu kadınlardan ihlallere karşı CPT’ye başvuru
10:32 Yeşil Sol Parti kongreye gidiyor: Tablo değişecek
10:27 Yıldırım çarpması sonucu 48 hayvan öldü
10:18 Pendik’te su baskını
09:33 KJAR üyesi Mehabad: Kadın devrimi mutlaka başarıya ulaşacak
09:16 Tutal’ın failine ‘iyi hal’ indirimi: Sanık değil, katledilen yargılandı
09:11 Seyit Evran’ın öğrencisi: Devrimci gazeteciler yetiştirdi
09:07 Tedavisi engellenen tutuklu gözlerini kaybedebilir
09:05 Hosseini: Popüler kültüre hizmet etmeden kaliteli müzik yapılabilir