Eşbaşkan adaylarından halka 'çözüm' sözü

img

HABER MERKEZİ - Birçok kentte ilçe ilçe, mahalle mahalle seçim çalışmalarını sürdüren DEM Parti eşbaşkan adayları, not ettikleri sorunlar için "çözüm" sözü verdi.  

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart yerel seçimleri çalışmalarına son sürat devam ediyor. Bugün birçok kentte çeşitli eylem ve etkinlikler düzenlendi.  
 
SEMSÛR 
 
Semsûr'un Kolik ilçesinde belediye eşbaşkan adayı Osman Özbek'in de aralarında olduğu partililer, esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnafların sorun ve sıkıntılarını dinleyen Özbek ve beraberindekiler, Kolik’ın sorunlarını hep birlikte çözeceklerini söyledi. 
 
MELETÎ
 
Meletî'de belediye eşbaşkan adayları Abdulvahap Ekim ve Sevim Şimşek Bayram, Çirmik ilçesinde esnaf ziyareti yaptı. DEM Parti Amed Milletvekili Adalet Kaya'nın da eşlik ettiği eşbaşkan adayları, esnafların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Eşbaşkanlar tek tek esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi. 
 
BEDLÎS
 
DEM Parti, Bedlîs'in Xîzan’ın (Hizan) ilçesine bağlı Yenikent Mahallesi'nde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. Coşkulu açılışa çok sayıda yurttaşın yanı sıra Bedlîs Belediyesi Eşbaşkan adayları Nezir Karabaş ve Sümeyye Kızılkaya da katıldı. Yurttaşlar, açılış öncesi uzun bir süre halaya durdu. Xîzan Belediye Eşbaşkan adayı Kerem Uğur, "Desteklerinizle bu belediyeyi alacağız. Hep beraber Hizan halkına hizmet edeceğiz” dedi.
 
KOCAELİ
 
DEM Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Selda İlgöz Koçyiğit ve Hasan Özgüneş, aday tanıtım programına katıldı. Eşbaşkan adayı Hasan Özgüneş, "Toplum sağlığı tehdit altında, Dilovası’nda kanser sorunu ülkenin en üst seviyesinde. Fabrikaların hemen altına yerleşim alanı kurmuşlar. Buna bir çare bulunmalı. Yaşlılara uygun imkanlar sunulmuyor, yeterli değil. Hastaneler, sağlık ocakları, sağlık kabinleri yetersiz. Bizim yönetime geleceğimiz dönemde bütün bunları halkımızla birlikte düzenlemeye çalışacağız. Barınma, üretim kooperatifleri kurabiliriz. Sendikalardan, emekçilerden, işçilerden güç alacağız. Kurtuluşun reçetesi bizde" diye konuştu. 
 
DİLOVASI
 
Kocaeli’nin Dilovası Eşbaşkan adayları Şevin Coşkun ve Mustafa Avcı, Mimar Sinan ve Orhan Gazi mahallesinde büro açılışlarına katıldı. Çok sayıda kişi büro açılışlarına katıldı. 
 
TEKİRDAĞ
 
Tekirdağ’da belediye eşbaşkan adayları Müselma Keskinttü ve Sadi Özdemir'in katılımıyla büro açılışı yapıldı. Açılışta konuşan DEM Parti İstanbul Milletvekili Celal Fırat ise, "Kürdistan’dan Trakya bölgesine kadar her yerde kardeşçe yaşamak istiyoruz. Bu ülkenin her yerinde tecrit var. Cezaevlerinde şu an açlık grevinde olan yüzlerce arkadaşımız var. Kobanê Kumpas Davası ile karşı karşıya olan siyasi bir iradeyiz. Ama ne yaparlarsa yapsınlar biz varız. Biz bu coğrafyanın sahibiyiz" ifadelerini kullandı. Etkinlik, çalınan şarkılar eşliğinde çekilen halaylarla son buldu. 
 
YALOVA
 
Yalova Belediye Eşbaşkan adayları Songül Hacıoğlu  ve Cengiz Topbaşlı da kendi seçim bölgelerinde büro açılışına katıldı.
 
RIHA
 
DEM Parti Riha Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Celaleddin Erkmen ile Gülşen Özer, Haliliye ilçesinde bulunan Şireciler ve Fıstıkçılar pazarını ziyaret etti. Eyyübiye adayları Halil Akbaş ve Adalet Eriş ile Karaköprü adayı Rıdvan Yavuz da buradaki ziyarete katıldı. Eşbaşkan adayları, pazar esnafının Şire Pazarı Tescil Bürosu'nda düzenlediği toplantıya katıldı. Ardından pazar esnafını tek tek gezerek, yaşadılar sorunları dinledi. 
 
Esnaflar, fıstığın büyük çoğunluğunun Riha'da üretilmesine rağmen piyasanın Dîlok'ta belirlenmesinden şikayet etti. Ayrıca fındığa verilen desteğin fıstığa verilmemesinden dert yandı. Esnafların sorunlarını not eden eşbaşkan adayları, daha sonra Evren Sanayi Sitesi esnafını gezdi. 
 
Pirsûs (Suruç) Belediye Eşbaşkan adayları Ayten Kaya ve Müslüm Baran, Bostanci (Bostancı), Bostanciya Jêr (Aşağı Bostancı) ve Bostanciya Jor (Yukarı Bostancı) kırsal mahallelerinde yurttaşlarla bir araya geldi. Eşbaşkan adaylarına ilgi yoğun oldu. 
 
Serêkaniyê (Ceylanpınar) ilçesinde seçim çalışmaları iki koldan devam etti. Kent milletvekili Dilan Kunt Ayan da çalışmalarda yer aldı. Eşbaşkan adayı Uğur Kahraman, partililerle birlikte Viranşehir Caddesi esnafını ziyaret etti. Partililer, gittikleri her yerde zafer işaretleri ve zılgıtlarla karşılandı. Seçim çalışmaları 15 Temmuz Mahallesi'nde devam etti. 
 
Bir diğer eşbaşkan adayı Rahşan Yazar ise, kırsal mahalleleri ziyaret etti. Yazar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapılacak olan etkinliğe katılım çağrısı yaptı. Xanê (Hanköy) ve Ebês (Yeşiltepe) mahallelerinde kadınların ilgi odağı olan Yazar, 8 Mart etkinliğine katılım çağrısını yineledi. 
 
Wêranşar (Viranşehir) Belediye Eşbaşkan adayları Serhat Dicle İnan ve Bedriye Yorgun, Karacadağ Caddesi ve eski Urfa Caddesi esnafını ziyaret etti. Yurttaşlar, AKP'nin 5 yıl içinde kent için "taş üstüne taş koymadığını" söyledi. Eşbaşkanlar, DEM Parti'nin seçimleri kazandıktan sonra kenti yeniden inşa edeceğini vurguladı. 
 
Hewag (Bozova) adayları Aygül Kapıkayalı ve İsmail Yıldız, Gêrdek ve Egîrcê kırsal mahallelerinde çalışmalarını devam etti. 
 
Bêrecûk (Birecik) adayları Berivan İlkaya Manas ile Mehmet Begit, Mezra Mahallesi’nde halk toplantısına katıldı. Eşbaşkan adayları, ardından Meydan kırsal mahallesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. 
 
Sêwereg (Siverek) adayları Ali Dusak ve Yıldız Çetiner, Eski Sanayi ile Pazartesi Pazarı esnafını ziyaret etti. Esnafları tek ziyaret ederek, yerel seçimler için desteklerini isteyen adaylar, çalışmalarına ilçe merkezinde esnaf ve ev ziyaretleriyle devam etti. 
 
AMED 
 
DEM Parti, Amed’in tüm ilçelerinde seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. DEM Parti, Erxenî (Ergani) ilçesinde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi. DEM Parti Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Doğan Hatun ile ilçe belediye eşbaşkan adayları Birsen Azak Bayar ve Şiyar Güldiken buradaki açılışa katıldı. Adaylar, ilçe girişinde coşkuyla karşılandı. Ardından kentte araçlarla tur atıldı. Gençlerin ilgisi dikkat çekti. 
 
Hatun, kayyım atamalarını eleştirdi. Hatun, Kürtlerin kendi toprağına ve iradesine sahip çıktığını söyledi. Büro açılışının ardından partililer halaya durdu. 
 
MÊRDÎN 
 
Mêrdîn’de seçim çalışmalarını sürdüren DEM Parti adayları, 8 Mart dolayısıyla fidan dikimi yaparak, kadın seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Qoser (Kızıltepe) ilçesine bağlı Xirbêbelek  (Sarıca) kırsal mahallesinde bir araya gelen kadınlar, fidan dikimi gerçekleştirdi. Ardından Qoser’de kadın seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa DEM Parti Mêrdîn Milletvekili Beritan Güneş Altın’ın yanı sıra Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi ve Qoser Belediyesi Eşbaşkan adayları katıldı. 
 
Açılışta konuşan Qoser Belediye Eşbaşkan Adayı Hamdiye Bilek Turgay, kadınlar özgürleşmeden toplumun da özgürleşmeyeceğini belirterek, “Bir başarı olacaksa o da kadınların mücadelesiyle olacaktır. Kadın özgürlüğü sağlanana kadar mücadele edeceğiz. Ya kazanacağız ya kazanacağız" dedi. DEM Parti Milletvekili Güneş de açılışını yaptıkları kadın bürolarının felsefesinin "Jin jiyan azadî" felsefesi olduğunu belirterek, kadınların özgürlük mücadelesinin süreceğini söyledi. Konuşmaların ardından kadın bürosunun açılışı "Jin jiyan azadî" sloganıyla gerçekleştirildi. 
 
Artûklû ilçesinde de eşbaşkan adayları beraberinde partililer ile el broşürleri dağıtarak, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Halktan yoğun ilgi gören adaylar, yurttaşlardan 31 Mart’ta DEM Parti’yi desteklemelerini istedi. 
 
Nisêbîn (Nusaybin) ilçesinde ise DEM Parti belediye eşbaşkan adayları beraberlerinde partililerle köy ziyaretleri gerçekleştirdi. Bagok ve Omerîya bölgesindeki köylerde çalışmalarını sürdüren adaylar, köylüler tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. Köylülere el bildirileri dağıtılırken, 31 Mart yerel seçimlerinin Kürt halkı için önemli olduğuna dikkat çekildi. 
 
Dêrik ilçesindeki seçim çalışmaları kapsamında ise adaylar; kırsal mahallelerde çalışmalarını gerçekleştirdi. Köylerde yapılan buluşmaların ardından ilçe merkezinde kurulan semt pazarında bildiriler dağıtıldı. 
 
İSTANBUL
 
Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Eşbaşkan Adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni, partilerinin Kadıköy belediye eşbaşkan adayları ile seçim çalışmaları kapsamında Cihangir Meydanında esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Adaylar, esnaf ve yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. 
 
İZMİR 
 
DEM Parti İzmir İl Örgütü, yerel seçim çalışmaları kapsamında Tüm Engelliler Federasyonu İzmir Şubesi binasında yöre dernekleriyle bir araya geldi. İzmir büyükşehir belediyesi eşbaşkan adayları, DEM Parti İzmir il eşbaşkanlarının katıldığı buluşmaya, Viranşehir ve Ceylanpınar derneklerinin yanı sıra çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi ve yurttaş katıldı. 
 
Buluşmada konuşan DEM Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Akın Birdal, "2019 yerel seçimlerinde demokratikleşme, toplumsal bir barışın adımı olacağı var sayımı ile CHP'ye destek vermiştik. CHP'nin 11 büyük kentte yerel iktidara gelmesinde önemli bir katkımız oldu. Oysa Kürt siyasi hareketinin köklü bir geleneği var. 1995 yılında Türkiye'nin demokrat, sol ve sosyalist yapıları olarak HADEP çatısı altında bir araya geldik. DEM Parti o günden bugüne kadar olan uzun yolculuğun taçlandırılmış halidir. DEM uzlaşısı altında bir süreç yaşandı. Ama CHP kent uzlaşından anladığı, 'Sizlere belediye meclis üyeliği verelim. Bizi destekleyin' oldu. Oysa biz kent uzlaşısından pazarlık değil, kentte yaşayan tüm kesimlerin birlikte hareket etmesini anlıyoruz. İnsan hakları mücadelesinde yıllardır yol arkadaşım olan Türkan Aslan Ağaç ile yola çıktık. Bu yola çıkarken ülke ve kentte barış içinde yaşamayı isteyenlere bunu borç saydık" ifadelerini kullandı. 
 
'KADIN KENTİ YAPACAĞIZ'
 
DEM Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Türkan Aslan Ağaç ise şunları söyledi: "Biz engellerin hepsini yıkmaya geldik. Ama yıkarken ortalığı toz duman etmek için değil güzelini inşa etmek üzere geldik. Güzel olan ne varsa onları sizinle inşa etmek üzere aday olduk. Güzel bir kentte yaşıyoruz, kentin insanlarının güzel olduğunu biliyorum. O yüzden İzmir'i daha güzel bir kent haline nasıl getirebiliriz üzerine kafa yoruyoruz. İzmir'i yönetmeye değil hizmet etmeye geliyoruz. Meslek odaları, dernekler, kooperatifler, sendikalar ve örgütlü olan bütün güçlerle birlikte oturup, kentin analizini yapacağız. 100 yıllık bir programa imza atacağız. Ekolojiden, demokratik bir Türkiye ve kadın özgürlüğünden yanayız. İzmir'i bir kadın kenti yapmak için geliyoruz. Belediye bütçesini de kadın bakış açısı ile oluşturmamız gerekiyor. Bugüne kadar belediyenin kapısından içeri girmemiş, ötekileştirilmiş tüm kesimlerle birlikte bir bütçe oluşturup İzmir'in kaynaklarını bu kesimlere harcamak gerektiğine inanıyoruz." 
 
ÎDIR
 
DEM Parti Îdir İl Örgütü, Özgür ve Konaklı Mahallerinde halk şöleni düzenledi. Şölene DEM Parti Îdir Belediyesi Eşbaşkan adayları Necla Kum ve Mehmet Nuri Güneş ile DEM Parti Milletvekilli Yılmaz Hun katıldı. 
 
GÜNDÜZ GECE ÇALIŞACAĞIZ
 
Şölende konuşan Kum, renkliliğin AKP’yi korktuğunu söyledi. Kum, “Hiç kusura bakmasınlar; halk iradesinin, partisinin arkasındadır” dedi. Güneş ise 2009’daki yerel seçimlere işaret ederek, Îdir’de 86 yıl sonra ilk defa bu tarihte belediyeyi kazandıklarını ve o seçimler öncesinde olan heyecan ve ilginin bu seçimlerde de görüldüğünü ifade etti. Güneş, “Ben sizi özlemiştim. Bu mahalleyi bedeler ödeyerek kazandık. Bugün her türlü oyunlar ile elimizden almaya çalışıyorlar. Oyunları ne olursa olsun Kürt halkı kendini yönetmek istiyor. Kürt halkı, ‘Oyun ne olursa olsun irademe sahip çıkacağım’ diyor. Biz uyumayacağız, haram olsun uyku bize. Gündüz gece çalışacağız” diye konuştu.
 
‘İRADENİZE SAHİP ÇIKIN’ ÇAĞRISI 
 
Söz alan Hun ise YSK’nin Güneş’in adaylığını düşürmeye çalıştığını ancak Kürt, Azeri ve Terekemelerin ortak tepkisi sonucu bu adımdan vazgeçtiklerini söyledi. Hun, “Hukuka ulaşmak için üç gün direndik. Bunu Kürtlere yapamazsınız.  Artık Kürt eski Kürt değil, hakkını da hukukunu da aramayı biliyor. Bu seçim sıradan bir seçim değil. Bu artık onur ve gurur meselesidir. Kayyımdan sonra üçlü çete kurmuşlar. Parselleri görüyorsunuz. Yollar delik deşik. Özgür Mahallesinin her tarafı delik deşik. Üçlü çeteye izin vermeyeceğiz” diye kaydetti.
Konaklı Mahallesinde de şölen düzenlendi. Burada da şarkılar eşliğinde çekilen halaylardan sonra söz alan Kum, Güneş ve Hun, yurttaşlardan partilerine ve iradelerine sahip çıkma çağrısında bulundu.
 
ADANA
 
Adana İl Örgütü’nün yerel seçim çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Adaylar, Seyhan ve Yüreğir ilçelerinde esnaf ziyaretleri ve buluşmalarla halkla bir araya geldi. Yüreğir ilçesine bağlı Başak Mahallesi'nde yapılan halk toplantısına çok sayıda yurttaşın yanı sıra DEM Parti Adana Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mahfuz Güleryüz ve DEM Parti Yüreğir Belediyesi Eşbaşkan Adayları Şükran Efetürk ve İbrahim Kocaman katılım sağladı.
 
'ZAFER HALAYLARINI ÇEKECEĞİZ'
 
Toplantıda konuşan DEM Parti Adana Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Mahfuz Güleryüz,  herkesin gözü ve kulağının DEM Parti'de olduğunu söyledi. Meclis’in üçüncü büyük partisi olup büyük ve güçlü olduklarını ifade eden Güleryüz, “Halk, kendisine yani iradesine oy verecek. Halklar kaderlerini kendileri değiştirebilir.  Kimseye kazandırmak ya da kaybettirmek için değil irademizi korumak için aday çıkardık” dedi. Güleryüz, 1 Nisan'da Adana'da meydanlarda zafer halayları çekeceklerini dile getirdi. 
 

Diğer başlıklar

09:49 Şengal'de 'özsavunma' hamlesi: Kendini savunmak her kadının görevi
09:13 Bakırhan: Çözüm için samimi olan her partiye açığız
09:06 Tutsaklar ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ eyleminde
09:01 KDP’nin alıkoyduğu gazeteciden 181 gündür haber yok
09:01 ‘Birlikte mücadeleyle İmralı tecridi kaldırılabilir’
09:01 Yazar Karacabey: Sanatçıların inadı çok hükümet devirir
09:00 Gazeteci Karadaş: Ortadoğu'da halkların kaderi birbirine bağlı
09:00 22 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
08:40 Adana’da minibüs kazası: 3 ölü, 18 yaralı
21/04/2024
23:11 Amedspor Kadın Futbol Takımı’ndan 3-1’lik skor
23:04 Amed’te Tiyatro Festivali sürüyor
21:17 Sakarya’da bir kadın hayatını kaybetmiş halde bulundu
21:11 Erzirom’da kaza
19:41 KNK Genel Kurulu sonuç bildirgesi: Artık birlik zamanı
17:25 Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 82’nci gününde
17:15 Amedspor taraftarını üzdü
16:34 KNK: Saldırılara karşı seferberlik tutumuna ihtiyaç var
16:08 Hedef gösterilen zihinsel engelli Gezer tutuklandı
15:34 Turhal'da 4.1 büyüklüğünde deprem
15:12 Amedspor’un ‘şampiyonluk’ maçı başladı
15:08 Hedef gösterilen engelli bireye dair yeni detay
14:30 KNK kurulunda 'birlik' vurgusu
14:22 Çandar: Halk iradesine saygı duyun
13:29 Amed'de maç öncesi ‘şampiyonluk’ coşkusu
13:11 İsrail saldırılarında ölü sayısı 34 bini geçti
12:50 DEM Parti Kadın Meclisi: Kadınlar coğrafyayı mora boyadı
12:29 Amedspor-Iğdırspor maçı öncesi 2 gözaltı
11:35 İran'da Kürtçe öğretmenine 10 yıl hapis
11:26 Metîna'ya yoğun bombardıman
10:17 Türkiye yüksek enflasyonla dünyada 4'üncü sırada
09:53 Amedspor'dan 'sahte bilet' uyarısı
09:34 Jin Dergi çocuk haklarını kapağına taşıdı
09:31 Erdoğan ziyareti öncesi Metîna’da yeni bir saldırı başlatıldı
09:14 Kadınlardan 1 Mayıs çağrısı: Taksim’de olalım
09:13 126 yıldır süren direniş geleneği
09:12 Dr. Pashang: Kürtlerin Ortadoğu'daki krize karşı tek seçeneği birlik olmaktır
09:10 Abdullah Öcalan için her gün CPT'ye mektup gönderilecek
09:09 180 gün oldu: Gazeteci Ahmet nerede?
09:09 Tutsaklar Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü için eylemde
09:08 Amed Tiyatro Festivali: Yasakları anlamsız kılıyoruz
09:07 AKP’li Albayrak 460 milyon 601 bin TL borç bıraktı
09:00 21 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
07:28 İzmir Kitap Fuarı'nda 'Kurdistan'a tahammülsüzlük
00:19 Sûr Belediyesi hedef gösterilmişti: Gözaltına alınan kişi zihinsel engelli çıktı
20/04/2024
22:37 ‘Derwêş yan Gudû’ oyunu ayakta alkışlandı
22:17 Basel'de gençlerden ‘Öcalan’a özgürlük’ talepli panel
22:01 Sarıyer’de AVM’de yangın
21:17 Erdoğan Rabia Naz'ın babasına dava açtı
21:08 Pîrsus Katliamı anmasında dava duruşmasına çağrı
20:57 Eşbaşkanlar bakanlık ve Sayıştay'dan müfettiş talep etti
19:51 Çeşme'de kanalizasyon suları denize dökülüyor
19:45 Kürt kazanımlarına saldırıya karşı ortak mücadele mesajı
19:26 Ankara’da 'Büyük Savunma Mitingi' düzenlenecek
18:58 KNK’li Uzun’dan ulusal birlik konferansı çağrısı
18:49 DEM Parti: Bayrak ve marş istismarına dayalı siyaset dönemi miadını doldurdu
18:27 Bakan Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı ile görüştü
18:01 Sur’daki çocuklar müziğe doydu
17:52 Wan’da ilk meclis toplantısı: Birlikte yöneteceğiz
17:40 KNK toplantısı: Ortadoğu krizini Abdullah Öcalan'ın fikirleri çözer
17:33 İnşaatta göçük: 2 işçi yaralandı
17:03 Erdoğan Hamas başkanı Haniye ile görüştü
16:39 ÖHD İstanbul Şubesi yeni yönetimini belirlendi
16:30 Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemdeler
16:21 Birçok meslek örgütü Emine Şenyaşar’ı ziyaret etti
16:15 Gever'de kayyımdan kalan borçlar asıldı
15:38 Eylemde olan 15 tutsağa disiplin soruşturması
15:37 Sûr Belediyesi'ne soruşturma
15:17 Hasta tutsaklar Kaya ve Güvel’in tahliyesi istendi
15:14 Kaybedilen Ermeni aydınlar anıldı
14:23 ‘Zulüm bitinceye kadar mücadelemize devam edeceğiz’
14:18 Cizîr’de yapılacak baraj için 255 parselde 'acil kamulaştırma' kararı
14:16 KNK’nin 2 gün sürecek Genel Kurul ara toplantısı başladı
14:11 Kayıp yakınları 3 kentte bir araya geldi: Failler yargılansın
13:50 Amed Tiyatro Festivali'nde 'Tiyatroda değişimlerin tarihi' söyleşisi
13:35 29 yıl önce kaybettirilen Keremoğlu’nun akıbeti soruldu
11:50 Colemêrg’te heyelan: Küçükbaş hayvanlar toprak altında kaldı
11:30 YRP’li başkanın ilk icraatı sitesinin önünü mıcırlama oldu
10:36 Bakırhan: Yeni dönem perspektifimiz çok net; örgütleneceğiz, genişleyeceğiz
10:13 Çocuğa şiddet uygulayan imam serbest bırakıldı
09:45 9 öğrenciye cinsel tacizde bulunan okul müdürü tutuklandı
09:20 Süleyman Ahmet’ten 179 gündür haber yok
09:18 El konulan mektup gerekçesiyle tahliyesi 11 ay ertelendi
09:14 Tutsakların 'Abdullah Öcalan'a özgürlük' eylemi sürüyor
09:14 Kürkçüler Cezaevi'nde hasta tutsaklar 3 yıldır tedavi edilmiyor
09:12 1 Mayıs'ın adresi Taksim Meydanı
09:10 Özel savaş gerçekliği: Uyuşturucu değil kitap bulundurmak suç
09:08 'Su sorununu çözeceğim' sözü verip kenti susuz bıraktı
09:07 Wanlılar: Kenti birlikte yöneterek kayyım tahribatlarını giderebiliriz
09:05 Müslim: PKK bahane, hedef Kerkük ve Süleymaniye
09:01 Demir'den 'ortak mücadele' çağrısı: Hep beraber İmralı kapılarını açalım
09:00 20 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
19/04/2024
23:56 Norveç’te hükümet kabinesinde değişiklik yapıldı
23:08 İstismar faili Kösedağ hakkındaki haber ve paylaşımlara erişim engeli
21:23 Amed’te Tiyatro Festivaline yoğun ilgi
21:15 Her Yer Çocuk Derneği İzmir’de Açıldı
21:01 Doğan’dan Mêrdîn ve Amed’e müfettiş tepkisi: Beyhude çabalar
20:46 Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi’ne resen soruşturma başlatıldı
19:54 Bakanlıktan 'müfettiş' açıklaması
18:07 Şengal’de toplu mezar bulundu
17:56 İsrail’in saldırıları 196’ncı gününde: 34 bin kişi hayatını kaybetti
17:50 Amed Büyükşehir Belediyesi ‘bayrak kaldırıldı’ haberini yalanladı
17:33 Kerim Coşkun, boşanma aşamasında olduğu kadını katletti
17:13 Serêkaniyê Belediyesi üretim atölyesi kurdu
17:10 Halise Aksoy cezaevinden çıktı
16:49 İç Anadolu Cezaevleri raporu: En az 42 tutuklu yaşamını yitirdi
16:34 Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 80’inci gününde
16:04 Gözaltına alınan 8 kişi serbest bırakıldı
15:57 Amed Tiyatro Festivali’nde ‘Güney’deki Kürt Tiyatrosu’ konuşuldu
15:55 Dedeoğulları'na saldırı davasında sanıklara indirimli cezalar
15:41 DEM Parti Hüda Kaya’nın tutukluluğunu Meclis’e taşıdı
15:30 Lezita işçilerini ziyaret eden kadınlar, sendika başkanı tarafından tehdit edildi
15:27 ‘Yüksek güvenlikli cezaevleri kapatılsın’ çağrısı
14:49 186 kişinin hayatını kaybettiği site kaçak çıktı
14:45 Tanju Özcan hakkında suç duyurusu
14:38 Sinpaş'tan ekolojiste 'kapımı kırdın' davası
14:35 Riha'da iş cinayeti
14:27 Tutsaklara 'tarafsız koğuş' baskısı
14:26 'Konuş, sen nerelisin' diye soran yurttaşa soruşturma
14:25 Mersin Emek ve Demokrasi Platformu’ndan 1 Mayıs çağrısı
14:16 30 yıllık tutsağın tahliyesi 6 ay ertelendi
14:03 Wan’ın Tûşba ve Artemêt ilçesinde şüpheli ölüm
14:01 İzmir'in su kaynağına kum ocağı açılacak
13:45 Erkek şiddeti sonucu yaralanan Yıldız yaşamını yitirdi
13:44 Suriye'de DAİŞ saldırısı: 28 asker ve milis öldü
13:20 AYM'den üniversitelerde bildiri dağıtmaya dair karar
12:06 Oğlunun cenazesini alamadan yaşamını yitirdi
11:23 İmralı için ailelerden görüşme başvurusu
11:21 Konya'da Talha Ç. anneannesini katletti
11:18 Maden faciasının yaşandığı yerde bir kişinin cenazesine ulaşıldı
11:11 Ege'de 4.5 büyüklüğünde deprem
10:42 Türkiye saldırısında bir peşmerge hayatını kaybetti
10:33 Hatimoğulları: Seçim sonuçları umudumuzu büyüttü
10:20 Bolu'da erkek şiddeti: 2 kişi katledildi
09:52 Halise Aksoy tahliye edildi
09:50 İtirafçı beyanları üzerinden ağırlaştırılmış müebbet talebi
09:46 Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü için eylemdeler
09:29 KDP'nin alıkoyduğu gazeteciden haber alınamıyor
09:22 Dağlardan sofraya inen Zuzax
09:17 ABD basını: İsrail, İran'a misilleme saldırısı başlattı
09:15 'MEB farklı projelerle cemaat ve istihbaratı okullara sokuyor'
09:08 Ziyaret Beldesi borç batağında
09:02 'Ekoloji mücadelesi anti-militarist ve anti-emperyalist olmalı'
09:02 Ortadoğu'da çatışmalar tırmanıyor: Tek çözüm Demokratik Ulus
09:02 Adalet Nöbeti eylemcileri: Mücadelemiz devam edecek
09:01 Baharın müjdecisi kardelenler çiçek açtı
09:00 19 NİSAN 2024 GÜNDEMİ
01:24 Kobanê’de SİHA saldırısı
01:18 ABD, Filistin'in BM üyeliğini veto etti
01:14 Kenya’da helikopter kazası: Genelkurmay Başkanı ve 10 asker öldü
01:10 Meclis İliç Komisyonu’nun üyeleri Resmi Gazete’de