Leyla Zana Curnê Reş’ten seslendi: Kürtler kazanacak

img

RIHA - DEM Parti’nin Curnê Reş’teki halk buluşmasında konuşan Kürt siyasetçi Leyla Zana, “31 Mart’ta üzülseler de, sevinseler de Kürtler kazanacak. Oyunuz sadece belediyeler için değil, kimliğiniz ve varlığınız içindir” dedi. 

Kürt siyasetçi Leyla Zana, Riha’nın (Urfa) Sêwereg (Siverek) ilçesinde Hayriye Mahallesi’nde bulunan Halkların Eşitlik ve Demokratik Partisi (DEM Parti) Seçim Bürosu önünde halk buluşması gerçekleştirdi. Buluşmaya, Sêwereg Barış Anneleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem milletvekili Çağlar Demirel, DEM Parti Parti Meclis (PM) üyesi Cemile Turhallı Balsak, DEM Parti Riha Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı adayı Celaleddin Erkmen, DEM Parti Riha İl Eşbaşkanı Sema Aişeoğlu, DEM Parti Sêwereg Belediye Eşbaşkan adayları Yıldız Çetiner ile Ali Dursak’ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. 
 
Leyla Zana ve beraberindeki heyet, Sêwereg girişinde davul ve zurna ve halaylar eşliğinde karşılandı. Ardından konvoy eşliğinde DEM Parti seçim bürosu önüne gelen heyet, yol boyu yoğun ilgi ile karşılandı. Heyet, daha sonra seçim bürosu önüne geçti. Kitle sık sık “Jin, jiyan, azadî”, “Bîjî Serok Apo” sloganları attı. 
 
'SAYIN ÖCALAN’SIZ BARIŞ MÜMKÜN DEĞİLDİR'
 
DEM Parti Sêwereg Belediye Eşbaşkan adayları Yıldız Çetiner ile Ali Dursak, DEM Parti Riha İl Eşbaşkanı Sema Aişeoğlu’nun selamlamasıyla başlayan halk buluşmasında konuşan DEM Parti Riha Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Celaladdin Erkmen, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride dikkat çekti. Erkmen “Sayın Öcalan’sız barış mümkün değildir. Mutlaka kazanacağız” dedi. 
 
'SÊWEREG SİYASETİN BEŞİĞİDİR'
 
 
Halk buluşmasında konuşan Kürt siyasetçi Leyla Zana ise halkı selamlayarak, “Sêwereg halkı, sizinle ilk defa bu şekilde bir araya geliyoruz. Sêwereg siyasetin, sanatın, bilimin beşiğidir. Çocuklar bu toprakların nasıl büyük şahsiyetler doğurduğunu bilsinler. Bunlardan bazıları Faik Bucak’tır, Necmettin Büyükkaya’dır. Yılmaz Güney sinemada bize örnek oldu. Bir diğeri Kürt edebiyatını okullarda okutan Mehmet Uzun’dur. Hürmetle, minnetle kıymetli emekleriyle onları anıyoruz.  Toplumu aydınlatan sizler de aydınlıkta olun. Bir diğeri de siyaset yürüten İbrahim Ayhan’dı. Bazı ölümler vardır ki çok zamansızdır. Takdir-i Allah onu bizden erken aldı. Bu büyük emeklerle buraya kadar gelindi. Bunları iyi korumak gerekiyor” dedi. Zana’nın konuşması sık sık “Şehid namirin” sloganlarıyla bölündü. 
 
İnsanlığın başlangıcından bu yana 5 bin yıldır yaşamın kadın emeğiyle örüldüğünü ifade eden Zana, “Bir yandan tarımla uğraşıyor kadınlar, bir yandan hayvancılık. Bir yandan çocuk bakıyor, bir yandan da yemek yapıyor. O nedenle ‘jin, jiyan, azadî’ diyoruz. Büyük hedefimiz yeni bir yaşam inşa etmek. Modern ve çağa uygun yeni bir yaşam inşa etmek istiyoruz” dedi. 
 
Kürt ulusal birliğine vurgu yapan Zana, “Şimdiye kadar kardeşler arasında birliktelik yoktu. Ancak bu Kürtlerin suçu değildi. O nedenle birlikteliği inşa etmek gerekiyor. Şu anda tüm partiler reklamlarını Kürtçe yapıyor. Allah o kadar kavim yarattı ki herkes birbirinden farklı. Kültürleri, dilleri, yaşamları farklıdır. Kürtlere kimlik, dil, tarih gerekmiyor diyorlar. Biz onurumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Kürtlere ‘Bizim gibi davranacaksınız’ diyorlar. Ancak Kürtler bunu kabul etmiyor” diye belirtti. Zana, son olarak halka DEM Parti etrafında birleşme çağrısı yaptı. 
 
Konuşmaların ardından buluşma alkış, slogan ve zılgıtlarla son buldu.
 
CURNÊ REŞ 
 
 
Daha sonra heyet, Curnê Reş’e (Hilvan) geçti. Leyla Zana ve beraberindeki heyet, Curnê Reş girişinde davul ve zurna eşliğinde karşılandı. Ardından konvoy eşliğinde DEM Parti Curnê Reş seçim bürosu önüne gelen Zana ve beraberindeki heyet yol boyu yoğun ilgi ile karşılandı. 
 
DEM Parti Curnê Reş Belediye Eşbaşkan adayları Garip Yeşil ve Serhan Paydaş’ın halkı selamlamasıyla başlayan halk buluşmasında konuşan DEM Parti Riha Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayı Celaladdin Erkmen, AKP ve kayyım politikalarının kentte yarattığı tahribata dikkat çekti. Halkı irade olarak görmeyenlerin meşru olmadığını ifade eden Erkmen, “Biz klasik belediyecilik yapmayacağız. Madde bağımlılığı, kadın katliamları, açlık, yoksulluk, tarım sorunu gibi sorunlara çözüm arıyacağız. Bu sorunlar bizim de sorunumuz. Sayın Öcalan’ın özgürlüğü için açlık grevinde olan tutsakların sorunu bizim de sorunumuz” dedi. 
 
AMED ZİNDANINI VE ÖLÜM ORUÇLARINI HATIRLATTI
 
Ardından konuşan Leyla Zana, halkı selamlayarak, “Curnê Reş’e ilk geldiğimde Mehmet Emin Yavuz arkadaşın evine gelmiştim. Sene 1988’de Amed Zindanında tek kelime Kürtçe konuşmamız yasaktı. ‘Türkçe konuş çok konuş’ diyorlardı. Kürtçe konuşma bakış. Bu dili bize Allah verdi. Nasıl konuşmayalım? O dönemde ölüm orucu eylemleri başladı. Bizler de Kürt kadınları olarak ölüm orucuna başladık. Dönemin İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu ve Başbakan Turgut Özal, ‘Herkes diliyle konuşabilir’ dedi ve ölüm orucu sona erdi. Ardından kısa bir süre sonra değerli yoldaşımız Mehmet Emin Yavuz’un ölüm orucunda yaşamını yitirdiğini öğrendik. Bizler de yönümüzü memleketi Curnê Reş’e çevirdik. İlk gelişim o zamandı. Tarihi hatırlayacağız. Yıllardır binlerce yoldaşımız cezaevinde. Eşsiz bir direniş sergiliyorlar. 40 yıldır bir direniş söz konusu yeni bir yaşamın tohumu burada atıldı. Ve o tohum şimdi milyonlar oldu. Her halkın onurlu bir yaşam talebi var” sözlerine yer verdi. 
 
Geçmişte ve bugünde CHP’nin yüz yıla yakındır bu halkın emeklerini, duygularını ve tüm değerlerini sadece kendisi için kullanmak istediğinin altını çizen Zana, “Burada değerli şahsiyetler yetiştirdiniz. Bunlardan biri de Celal Paydaş’tı. CHP şimdi ‘İstanbul’da Kürtler bize neden oy vermiyor’ diyor. Yüz yıldır Kürt halkı bilinçlendi, örgütlendi, güç haline geldi ve bu iradeyi artık kendisi için kullanmak istiyor. Biz kimsenin uşağı değiliz. ‘Oyunu bana ver ama görünmez ol.’ Ama biz hayalet değiliz ki. Bizi aptal yerine koyuyorlar. Biz aptal bir halk değiliz, biz kadim bir halkız. Bu coğrafyanın en gelişmiş duygu ve düşüncelerine sahip olan kadim bir halkız” ifadelerini kullandı. 
 
'KİMLİĞİMİZ VE VARLIĞIMIZ İÇİN'
 
“Bizi yok sayamazsın” diyen Zana, “Senin her şeye hakkın var ama bizim bir oy kullanmaya bile hakkımız yok. Bunu ne vicdan ne de ahlak kabul eder. O nedenle DEM bizim DEM’imiz diyoruz. Oyumuza sahip çıkalım. Sayın Öcalan’ın felsefesiyle bu halk özgürleşiyor. Biz özgür yaşamak istiyoruz. Tüm halklarla birlikte özgürce, kendi kimliğimizle yaşamak istiyoruz. O nedenle yüksek bir sesle barışa, demokrasiye, özgürlüğe sahip çakacağız. 31 Mart’ta onlar üzülse de, sevinse de Kürtler kazanacak. Oyunuz sadece belediyeler için değildir kimliğiniz ve varlığınız içindir” diye belirtti. 

HEWAG

Kürt siyasetçi Leyla Zana, Riha’nın (Urfa) Hewag (Bozova) ilçesinde Halkların Eşitlik ve Demokratik Partisi (DEM Parti) Seçim Bürosu önünde halk buluşması gerçekleştirdi. Buluşmaya, Hewag Barış Anneleri, HDP eski milletvekili Çağlar Demirel, DEM Parti Parti Meclisi (PM) üyesi Cemile Turhallı Balsak, DEM Parti Riha Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı adayı Celaleddin Erkmen, DEM Parti Riha İl Eşbaşkanı Sema Aişeoğlu, DEM Parti Hewag Belediye Eşbaşkan adayları Aygül Kapıkayalı ile İsmail Yıldız ‘ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.Leyla Zana ve beraberindeki heyet DEM Parti Hewag seçim bürosu önünde çiçeklerle karşılandı. Yüzlerce yurttaşın katıldığı halk buluşmasında kitle sık sık “Jin, jiyan, azadî” sloganı attı.

'BİR GÜN EĞLENDİYSEK 29 GÜN YAS TUTTUK'

Halk buluşmasında konuşan Zana, “Sizleri güneşin sıcaklığı ile selamlıyorum. Bugün her bir annenin yüzüne baktım. Annelerin yüzüne baktığımda, yılların hüznünü gördüm. Bu sadece bugünün değil on yılların hüznü.  Bugün Sêwereg ve Curnêreş’te geçmiş yıllardan, 80’lerde bahsettim. Keşke anne ve babalarımız, büyüklerimiz bu ağır yükü bizim omuzlarımıza bırakmasaydı. Bizde diyoruz ki, bu yükü gençlerin ve çocukların omuzlarına bırakmayalım. Tek derdimiz bu. Ne belediye ne de vekillik. Bir kardeşi aç bıraktılar birini ödüllendirdiler. Bırakmadılar birlikte yaşasınlar. Biz kıskanç bir millet değiliz ama onların kirli politikaları bizi bu şekilde göstermek istiyor. Bizi tarihsiz, kültürsüz ve dilsiz bırakmaya çalıştılar. Bir gün eğlendiysek 29 gün yas tuttuk” dedi.

‘SİZE NE BURCUMUZ VAR'

“Bu bina sizin evinizdir” diyen Zana, şöyle devam etti: “Çünkü sizin emeğiniz bu binayı bu hale getirdi. Bu DEM’e koltuk ve şahsi çıkarlarla bakmayın.  İstanbul’da diyorlar ki, ‘oyunuzu bize verin.’ Neden verelim? Size ne burcumuz var. Onların bize burcu var. Bin yıldır bizim emeğimizi çaldılar. Bizim onlara borcumuz yok. Ne yaptılar bize. Yaptıkları, Kürt dilini küçümsemek yok saymak. Kimliğimizi yok saymak. Ne hakla irademizi istiyorlar?  Biz kendimizi ve bütün halkları düşüneceğiz ama egemenleri düşünmeyeceğiz. Onlar bizi düşünsün. Neden biz onları düşünelim.”

‘İRADENİZE SAHİP ÇIKIN'

Zana, “Cumhuriyet kurulduğunda, demişler ki bırakmayalım Kürt’ün karnı doysun. Karınları doyarsa beyinleri çalışır. ‘Bırakmayalım birlik olsunlar.’ Ben 40 yıldır bu siyasetteyim. Hiçbir zaman oyunuzu bize verin demedim. İradenize sahip çıkın diyorum. İradeniz, diliniz kimliğiniz ve tarihinizdir. Bırakmayın birliğinizi bozsunlar. Biz diyoruz ki, DEM başarı, birlik ve sizin zamanınızdır. Diyorlar ki ‘bugün de bizim hizmetimizde olun’ biz de diyoruz ki işinize bakın.  Kürtler artık uyanmış. Bunlara oy vermez. İstanbul’da en fazla nüfusa sahip olan Kürtlerdir. Hepsi de mecburiyetten gitmiş. Ama şimdi herkes Kürtler İstanbul’da kime oy verecek, ne yapacak diye bekliyor. Kuvvetinizi görüyor musunuz? İstanbul’daki Kürtlere diyoruz ki, kendinize oy verin. Diyoruz ki artık DEM bizim demimizdir” şeklinde konuştu. 

Zana konuşmasının ardından anneler ile kucaklaştı. Buluşma alkışlar ve sloganlar eşliğinde son buldu.

 

Diğer başlıklar

18:18 Elbak'ta uçuruma atlayan 28 koyun öldü
18:05 Eğitim Sen'den Tekin'e tepki
17:12 DAİŞ saldırısında 4 asker hayatını kaybetti
16:59 Hatimoğulları: Şikayet etmeden hizmet üreteceğiz
16:35 Bakırhan Agirî'de belediyeleri ziyaret etti
14:26 Sanatçı Demircioğlu ve Aydın’dan kayyım tepkisi: Faşizmdir
13:41 Şirnexliler kayyım nöbetinde bayramlaştı
13:24 İstanbul'daki mezarlık ziyaretinde mücadeleyi yükseltme sözü
12:50 Karabük Cezaevi’nde polis baskını: Koğuşlar 10 saat arandı
12:36 Deniz Poyraz mezarı başında anılacak
11:28 Cezaevi görevlilerini rehin alan DAİŞ'liler öldürüldü | YENİLENDİ
09:57 Vedat Aydın mezarı başında anıldı
09:55 Bayram tatilinin birinci günü: 852 kaza, 5 ölü
09:26 Eskişehir'de erkek şiddeti: 1 kadın, 1 çocuk katledildi
09:21 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi sürüyor
09:18 Ağır hasta tutsak Ayık'a dair talepler kabul edilmiyor
09:15 Jin dergi 'Doğa-kadın sömürüsüne ekolojik yaklaşım' başlığıyla yayında
09:10 ‘Kadının soyadı’ düzenlemesine tepki: Kazanılmış haklar hedefte
09:04 Gazeteci Mervan: Tecrit sonu uçurum olan bir sokaktır
09:03 Aktar: Mahkeme üzerine düşen rolü oynadı
Batı: Politik cinayetlerde cezasızlık gelenek haline geldi
09:00 Bıraktığı miras kadınların mücadelesine ışık tutuyor
09:00 16 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
00:00 Özerk Yönetim’den Kurban Bayramı mesajı
15/06/2024
23:56 İzmir'de yangın: Bir mahalle tahliye edildi
22:38 İlahiyatçı İhsan Eliaçık: Kayyım atamaları en büyük zulümdür
21:39 Kayyım nöbeti: Halk sorunlarını anlattı
18:55 Öğretmenler 21 gündür eylemde
18:51 Birçok kentte mezarlık ziyaretleri
18:19 30 yıllık tutsak Özhan tahliye edildi
18:13 İran-İsveç arasında tutuklu takası
18:01 Hatimoğulları Riha'da belediyeleri ziyaret etti
17:37 Arazi kavgasında bir kişi yaşamını yitirdi
17:02 Bakırhan’dan Îdîr ve Halfeli belediyelerine ziyaret
15:40 Tahliyesi engellenen 32 yıllık hasta tutsak için özgürlük talebi
15:12 Erdoğan: İade-i ziyaretimizi hazmedemediler
14:56 Tahrip edilen mezarlığa bayram ziyareti
14:55 Katledilen Şenyaşarlar anıldı: Emine ananın feryadını duyun
14:48 ‘F oturumu’nda Wernicke Korsakoff hastası Özelmalı için çağrı
14:32 DEM Parti'den Awîskê açıklaması: Halka ihanet etti
14:05 Kayıp Gamze Akar’dan 6 gündür haber alınamıyor
13:29 Cumartesi Anneleri: Bu suçun sorumluları kim?
12:46 Saldırıya uğrayan parti binasına ziyaret
12:19 Qoser’de kaza: 5 kişi yaralandı
12:18 Wan'da bayram alışverişi: Çocuklara elbise alamıyoruz
12:17 BES-AR: Yoksulluk sınırı 70 bini geçti
12:04 30 yıl önce katledilen Avcıl'ın failleri soruldu
11:52 DEM Parti'den Seyfo Katliamı ile yüzleşme çağrısı
11:12 MRAP'tan BM oturumları öncesi Türkiye raporu
10:25 Kayyım nöbetini kadınlar devralacak
09:45 Savcıyla tartışan şoför ve muavin 'darp' iddiasıyla tutuklandı
09:35 Bayram alışverişi sönük geçiyor
09:32 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi sürüyor
09:08 Deniz'ler büyüyor!
09:08 Çiftçi taban fiyata tepkili: Gelir masrafa gidiyor
09:07 Hüda Kaya’nın duruşması öncesi kızından çağrı
09:06 Giresunlular maden protestosuna hazırlanıyor
09:05 Tuncel: AKP, Kürtsüz ve demokrasisiz bir cumhuriyet inşa etmek istiyor
09:01 15 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
14/06/2024
23:47 Şengal Dağı’nda yangın
22:50 Nöbetler 11’inci gününde: Kayyım defol
22:36 İstanbul’da halk toplantıları: Tecridi kırma ve örgütlülüğümüzü yükseltme zamanı
22:08 İstanbul Nöbeti 7’nci gününde: Mücadelemiz ortak
20:29 Ev işçileri eylemde
20:20 Tahliye edilen 30 yıllık tutsağa görkemli karşılama
20:13 Hatimoğulları: Halklar kazanacak
Bayındır: İrademize sahip çıkıyoruz
19:08 Hayvanlar için eylem 22’nci gününde
17:46 Eğitim Nöbeti 20 gündür devam ediyor
17:36 Ege'de orman yangınları: Uçak Bafa Gölüne düştü
16:42 Hatimoğulları'ndan Akdeniz Belediyesi'ne ziyaret
16:34 Wan ve Adana'da ‘Özgürlüğe ses ver’ eylemi
16:23 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle tutuklananlara disiplin soruşturması
16:21 Eğitim Sen Bakan Tekin’e yılsonu notu ‘sıfır’ verdi
15:21 Depremzede Kaya’nın eylemi 7’nci haftasında
15:10 Belediye çalışanları ‘düşük tazminata’ karşı eylemde
14:53 İmralı'ya aile ve avukatlardan bayram başvurusu
14:48 Gazeteci Serdar Karakoç’a şartlı tahliye
14:40 ÖHD’den Wan Barosu’na Abdullah Öcalan için başvuru
14:39 Adana'da zam tepkisi: Ulaşım bir haktır, zamlar geri alınsın
14:06 Hukuk örgütleri: Adil yargılanma hakkı artık bir rivayet
13:45 İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde işçi eylemleri büyüyor
13:43 Danıştay'a yeni müfredatın iptali için başvuru
13:33 Çinli #MeToo aktivistine beş yıl hapis cezası
13:13 İHD eşbaşkanına polis takibi ve taciz
12:36 DEM Parti’den İşçi Direnişi’nin yıl dönümünde ortak mücadele çağrısı
12:33 İYİ Parti’den bir istifa daha: Sandalye sayısı 35’e düştü
12:17 Fail asker-polis olunca 'cezasızlık' değişmiyor
11:19 6 yıl geçmesine rağmen yas tut(a)madı
11:12 Sêwereg’te silahlı kavga: 1 ölü, 5 yaralı
11:04 Hollanda'da tutuklanan gazeteci Karakoç için çağrı
10:13 Abdullah Öcalan'ın avukatı: Tecrit yoksa neden CPT raporu açıklanmıyor?
10:00 Elçi davasında cezasızlık: Hukuk Kürtler için işlemiyor
09:28 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi devam ediyor
09:24 Sêrt'te siyasi parti başkanları kayyıma tepkili: Haksızlık
09:19 İBB Meclis üyesi: Edirne'de ayrı Hakkari'de ayrı kanun uygulayamazsınız
09:18 Antalya S Tipi'nde tutsaklara hücre cezası
09:17 Ne satan ne alan memnun!
09:11 Êlih kayyımı 290 milyon faizle 545 milyon kredi çekmiş
09:04 CPT önünde 'Öcalan'a özgürlük' diye haykıracaklar
09:03 Deniz Poyraz Korosu: Her dilden şarkılarla Deniz’i yaşatacağız
09:02 Kayyımın yeni imar planı da mahkemeden döndü
09:01 Şırnak Cezaevi'nde su ve hastaneye sevk sorunu
09:00 Şirnex'te 6 ayda 20 yasak
09:00 Av. Cinbaş: Kayyım ataması hukuki değil siyasidir
09:00 14 HAZİRAN 2024 GÜNDEMİ
13/06/2024
23:29 Pendik'te kayyım protestosu
22:45 Eğitim Sen Êlih şubesinden Kürtçe kurs mezun töreni
22:35 Nöbet eylemi 10'uncu gününde: Vazgeçmeyeceğiz
22:22 DEM Parti’den Erdoğan’a Demirtaş yanıtı: Talimatlı mahkeme bile yalanladı
22:00 Nurettin Çelik 30 yılın ardından tahliye edildi
21:45 İrade gaspına karşı İstanbul nöbeti 6’ıncı gününde: Çözüm ortak mücadele
20:48 Öğretmen Sendikası: Kazanana kadar alanı terk etmiyoruz
20:38 Adalet Nöbeti Deniz Poyraz'a adandı
20:31 HDP binasına saldırı davası: Sanığın mesajlaşmaları dosyada
20:05 '15-16 Haziran ruhuyla mücadeleyi büyütelim'
19:30 İspanyol gazeteciyi azarlayan Erdoğan Demirtaş ve Kavala için ‘terörist’ dedi
19:10 Akbelen davasında talepler reddedildi
18:59 İzmir'de Wan protestolarında tutuklanan 9 kişiye tahliye
18:55 Adana'da KHK'lilerden ‘bu zulmü durdurun' çağrısı
18:48 Ekolojistlerden ‘karalamalara’ yanıt: Dava açacağız
18:45 CHP’den MHP’ye tehdit yanıtı: Haddinize değil
18:23 Colemêrg’te miting sonrası yürüyüş
18:14 Bozan: Akdeniz buluşması tepkimizin sonu değil başlangıcıdır
18:01 Hatimoğulları: Kayyım derhal el çektirilsin
Bakırhan: Hakkari biziz, siz olsa olsa gaspçı olursunuz
17:27 Sinpaş otelin inşaatı mühürlendi
17:26 Darp edilerek gözaltına alınan Avşar serbest bırakıldı
17:13 İnşaattan düşen 2 işçi yaralandı
17:04 Kayyıma karşı mitingde direniş mesajları: Bu politika kaybedecek
16:47 Akış'tan mitinge mesaj: Direnmeye devam edeceğiz
16:37 Sêrt Belediyesi’nde ‘jinkart’ uygulaması
16:36 3 ilde orman yangını
16:30 İsrail ordusu Cenin’e girdi
16:05 Kayyıma karşı miting onbinlerin katılımıyla başladı
16:03 'KCK Akademi' davasında 12 kişi beraat etti
15:21 MHP’li Yalçın’dan Özel’e tehdit
15:19 CHP'li belediyeyi protestoda biber gazlı müdahale
14:42 Colemêrg’e akın var, Depin’de kontrol noktasında kuyruk oluştu
14:30 Colemêrg'de iki koldan miting alanına yürüyüş
14:29 Emekçiler 'tasarruf paketi'nin iptalini istedi
14:14 Tecavüz failleri ile mağdur aynı hastanede çalıştırılıyor
13:54 Îdir ve Riha’da Kurban Bayramı öncesi ekmeğe zam
13:48 Tarım Orkam-Sen'den 2 günlük bayram izni protestosu
13:28 6 kadın gazeteci hakkında ceza talebi
13:26 Erkek şiddeti: 1 kadın ve 1 çocuk katledildi
13:10 Hukuk örgütlerinden Ankara Barosu'na İmralı dilekçesi
13:03 Eğitim Sen raporu: Sorgulamayan, itiraz etmeyen nesil yaratılmak isteniyor
12:34 İzBB çalışanları barikatı yıktı
12:23 Yılın ilk 5 ayında 738 işçi yaşamını yitirdi
12:14 Özel'den 'ittifak' açıklaması
12:01 Hewlêr’de rafineride çıkan yangın söndürülemiyor
11:50 Tepki çeken 'etki ajanlığı' yargı paketinde yer almayacak