Tutsak yakınlarının Adalet Nöbeti farklı eylemlerle sürecek

img

HABER MERKEZİ - Tutsak yakınları, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın fiziki özgürlüğü ve Kürt sorununun çözümü talepleriyle başlattıkları Adalet Nöbeti eylemlerini farklı eylem tarzlarına dönüştürerek büyüteceklerini duyurdu.

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın fiziki özgürlüğü ve Kürt sorununun çözümü talepleriyle tutsak yakınları tarafından birçok kentte başlatılan Adalet Nöbeti’ne ilişkin Amed, Wan, İzmir’de açıklamalar yaptı. 
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın fiziki özgürlüğü ve Kürt sorununun çözümü talepleriyle tutsak yakınları tarafından birçok kentte başlatılan Adalet Nöbeti’ne ilişkin Amed, Wan, Êlih, Adana, Mersin, İstanbul, İzmir’de açıklamalar yaptı. 
Daha sonra dernek binasına geçen tutsak yakınları, TUAY-DER ve MED TUHAD FED üyeleri, açıklamayı burada yaptı. “Tecrit insanlık suçudur” başlıklı açıklamayı yapan TUHAD FED Yöneticisi Emine Kaya Adalet Nöbeti’nin farklı eylem tarzına dönüştürüleceğini açıklayarak, nöbetin farklı eylem tarzlarında sürdürülmesinin tutsakların “PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın koşullarında yaşamak için mahkemelere katılmama, görüşlere çıkmama, telefonla görüşmeme” eylemlerinin etkisi olduğuna işaret etti. 
 
‘ÖCALAN GERÇEK BİR BARIŞIN MİMARIDIR’
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecride dikkati çeken Kaya, “9 Ekim 1998 tarihinde uluslararası Gladyo’nun gerçekleştirdiği kirli bir komployla fiziki olarak tutsak edilen Sayın Abdullah Öcalan 25 yıldır benzeri görülmemiş, hukuk ve insanlık dışı bir tecride maruz kalmaktadır. Sayın Abdullah Öcalan’a uygulanan tecrit, 25 Mart 2021 tarihinden bu yana mutlak iletişimsizlik ve haber almama haliyle sürdürülmektedir. Sayın Abdullah Öcalan; yüzlerce yıl kimliğiyle oynanmaya, adı bile unutturulmaya çalışılan Kürt halkının kendisini yeniden inşa etmesini sağlamakla kalmamış, aynı zamanda tarihsel ve toplumsal gerçeklere dayanarak geliştirdiği paradigma ile başta Ortadoğu halkları olmak üzere dünya halkları için onurlu ve gerçek bir barışın mimarı olmuştur” ifadelerini kullandı.
 
‘EYLEMLER BELİRLİ BİR DUYARLILIK YARATMIŞTIR’
 
Öcalan’a yönelik tecridin farklı toplumsal kesimler üzerindeki etkisine işaret eden Kaya, “Sayın Abdullah Öcalan şahsında uygulanan tecrit politikası, esas itibariyle kadınlar ve gençler, başta olmak üzere tüm Ortadoğu halklarına karşı uygulanmaktadır. Savaşın durması, halkların rahat bir nefes alması için hukuki, insani, ahlaki hiçbir değere sığmayan bu tecrittin kırılması için Kürdistan ve Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde birçok kampanya başlatılmıştır. Başta zindanlarda bulunan tutsakların başlattığı açlık grevi eylemleri olmak üzere, Kürdistan ve Türkiye’de; Adalet Nöbetleri, Özgürlük Yürüyüşleri, Hak ve hukuk örgütlerinin ulusal ve uluslararası kurumlara başvuruları, dünyanın birçok ülkesinde; Sayın Abdullah Öcalan’ın kitaplarının okunması benzeri eylemlerle kamuoyunda belirli bir duyarlılık ve hareketlilik yaratmıştır” diye konuştu.
 
DUYARLILIK ÇAĞRISI
 
Tutsakların Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması ve fiziki özgürlüğünün sağlanması talebiyle sürdürdükleri açıklık grevleri sonlandırıp farklı eylem tarzlarına geçmesinin, tutsak yakınlarının nöbetinin farklı bir tarzda sürdürülmesi kararındaki etkisine işaret eden Kaya, “4 Nisan 2024 tarihinde zindanlardaki binlerce tutsak açlık grevlerini sonlandırarak, ‘Sayın Abdullah Öcalan’ın koşullarında yaşamak için mahkemelere katılmama, görüşlere çıkmama, telefonla görüşmeme’ eylemi gerçekleştireceklerini kamuoyuna duyurmuşlardır. Bu aşamada, 4 Aralık 2023 tarihinde Amed, Elîh, Mêrdîn, Wan, Adana, Mersin, İzmir ve İstanbul’da başlatılan Adalet Nöbeti eylemlerinin de farklı eylem tarzlarına dönüştürülerek büyütüleceği açıktır. Sayın Abdullah Öcalan’a uygulanan bu insanlık dışı tecrit başta uluslararası hukuk olmak üzere hiçbir hukuka sığmadığı gibi halkların vicdanında derin yaralar açmaktadır. Tecrittin kırılması insanlık onurunun bir gereği ve aynı zamanda vicdani bir sorumluluktur. Bu temelde kadınlar ve gençler, başta olmak üzere bütün ezilen halkları; devrimci-demokratik kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütlerini, onurlu bir barıştan taraf olan bütün kamuoyunu Sayın Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü ve Kürt sorununun demokratik yöntemlerle çözümü için ses çıkarmaya ve duyarlı olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Tutsak yakınlarının nasıl bir eylem tarzına yöneleceğine ilişkin bilgi vermezken, tutsak yakınlarının Adalet Nöbeti’nin nasıl sürdüreceğine dair sürecin birkaç gün içinde tamamlanarak kamuoyuna duyurulması bekleniyor. 
 
WAN
 
Wan TUHAY-DER ve tutsak yakınları öncülüğünde Adalet Nöbeti eylemine ilişkin Sanat Sokağı’nda açıklama yapıldı. Eyleme, DEM Parti il ve ilçe yöneticileri, Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları, DEM Parti Van Milletvekilleri ve yanı sıra çok sayıda tutsak yakını katılım sağladı. Açıklamayı Wan TUHAY-DER Eşbaşkanı Çetin Uyar, tutsak yakınlarının ortak metnini okudu. 
 
 
Açıklama, “Bijî berxwedana zindanan” sloganları ve alkışlarla son buldu.
 
İZMİR 
 
Ege Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EGE TUHAYDER), "Abdullah Öcalan’a özgürlük, Kürt sorununa demokratik çözüm" kampanyası kapsamında DEM Parti Konak İlçe Örgütü önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya DEM Parti İzmir İl Eşbaşkanı Mehmet Kuru, ilçe eşbaşkaları ve yöneticilerinin yanı sıra Barış Anneleri İnisiyatifi katıldı. 
 
 
EGE-TUHAYDER Yöneticisi Leyla Kaygısız, Adalet Nöbetleri'nin sürdüğü kentlerde yapılan eş zamanlı basın açıklamasının metnini okudu. 
 
Açıklamanın ardından "Biji Berxwedana zindana" ve "Jin jiyan azadi" sloganları atıldı. 
 
MERSİN 
 
 
Çukurova TUAYDER, “Siyasi tutsaklar onurumuzdur” pankartıyla dernek binası önünde açıklama yaptı. DEM Parti Mersin Milletvekilleri Perihan Koca ile Ali Bozan’ın yanı sıra onlarca dernek yöneticisi ve yurttaş katıldı. Zılgıtlar ve alkışlar eşliğinde yapılan açıklamada sık sık, “Biji berxedana zindana” sloganları atılırken, konuya dair açıklamayı dernek başkanı Ergin Altuntaş yaptı.
 
ADANA
 
 
Adana'da Akdeniz Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AATUHAY-DER) de açıklamayı DEM Parti Seyhan İlçe Örgütü önünde yaptı. “Adalet için tecridi kıralım, demokratik barış için zindanlara ses olalım” pankartının açıldığı açıklamayı dernek yöneticisi Sait Sündük okudu. Eylem alkışlar eşliğinde son buldu.
ÊLIH
 
 
Êlih’te ise DBP İl Örgütü önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamaya TUAY-DER, Barış Anneleri Meclisi,  Tevgera Jinên Azad (TJA), DEM Parti, DBP İl Örgütleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı. Eylemde sık sık “Bijî berxwedana zîndanan “ ile  “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı. Eylemde konuşan Barış Annesi Meclisi Üyesi Sultan Azboy, cezaevindeki direnişe ses olması çağrısında bulunarak, mücadeleyi büyütme çağrısında bulundu. Hazırlanan basın metnini ise TUAY-DER üyesi Kadri Tekin okudu.
 
 
İSTANBUL
 
Marmara Tutuklu ve Hükümlü Aileleriyle Yardımlaşma Derneği (MATUHAYDER), Adalet Nöbeti’ne ilişkin dernek binası önünde açıklama yapması polis tarafından engellenmeye çalışıldı. 
 
İlçe kaymakamlığının eylem-etkinlik yasağı kararı gerekçe gösterilerek engellendiği eyleme, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Başkanı Şahin Tümüklü, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul Milletvekili Özgül Saki, DEM Parti İstanbul İl Eş Başkanı Gonca Yangöz, DEM Parti Esenyurt İlçe Örgütü yöneticileri, DEM Parti Bağcılar İlçe Örgütü yöneticileri, Anadolu Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANYAKAYDER) Eş Başkanı Ayhan Yıldız, Tevgera Jinen Azad (TJA) aktivistleri, İnsan Hakları Derneği (İHD) üyeleri ve Adalet Nöbeti eylemcileri katılım sağladı.
Dernek binası önünde toplanmak isteyen kitle polis engeli ile karşılaştıktan sonra  “Biji berxwedana zindanan” sloganı attı. 
 
Engellemeye tepki gösteren DEM Parti İstanbul İl Eşbaşkanı Gonca Yangöz, faşizmi kırmanın yolunun ortak mücadeleden geçtiğini ifade etti. 
 
 
MATUHAYDER Eşbaşkanı Dilek Sönmez Demir ise Adalet Nöbeti’ne yönelik engellemeye tepki göstererek mücadelelerinin devam edeceğini ifade etti. 
 
‘BU MÜCADELE HEPİMİZİN’
 
DEM Parti İstanbul Milletvekili Özgül Saki, tecrit sorununun ülkenin en önemli sorunu olduğunu ve ülkenin tamamına yayıldığına dikkat çekerek “Burada devletin tutumu nedeniyle belki bu açıklamayı sokakta yapamadık ama bizim görevimiz ister mecliste olsun, ister sokakta olsun bu meseleyi toplumsallaştırmaktır” ifadelerini kullandı.
 
ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü ise PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki mutlak iletişimsizlik halinden dolayı sorumlu ve muhatap olduklarını belirterek “Bu mesele hepimizin meselesi, bu mücadele hepimizin mücadelesi. Sadece zindanlardaki devrimci, yurtsever ve sosyalist tutsaklara bırakılamayacak kadar hayati bir mesele. O nedenle her birimize buradan çok açık bir çağrı var. Bu mücadeleyi büyütme çağrısı. Bu mücadele etrafında annelerin mücadelesini büyütme çağrısı” şeklinde konuştu.
MÊRDİN 
 
PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın fiziki özgürlüğü ve Kürt sorununun çözümü talepleriyle Barış Anneleri ve tutuklu yakınları tarafından sürdürülen Adalet Nöbeti’ne Mêrdîn’de açıklama yapıldı. DBP İl binası önünde yapılan açıklamaya DEM Parti milletvekilleri ve belediye eşbaşkanlarının yanı sıra yüzlerce yurttaş katıldı. Açıklamada Kürtçe ve Türkçe “Ji bo Edeletê Tecrîdê Bişkînin, Ji bo Aştiye Ciwakî Em Bibim Denge Zindanan/ Adalet İçin Tecridi Kıralım, Toplumsal Barış İçin Zindanlara Ses Olalım” pankartı açıldı. Açıklamayı kitle adına Adalet Nöbeti eylemcilerinden tutuklu yakını Fettah Tekin okudu. 
 
Açıklamanın ardından kitle Öcalan’ın özgürlüğü talebiyle 5 dakikalık oturma eylemi yaparken, eylem boyunca “Bijî berxwedana zindana” ve “Be Serok Jiyan Nabe” sloganları atıldı. 

Diğer başlıklar

00:41 ‘Anadilde tiyatro’ motivasyonuyla yola çıkan 'Zîd û Han' Ankara’da
24/05/2024
23:31 Licê'nin bir mahallesinde asker ablukası: Bölgeden silah sesleri yükseliyor
22:31 Kayıplar haftası dolayısıyla ‘Dargeçit Katliamı’ belgeseli gösterimi
22:01 Bodrum-Kaş arası denizlerde fırtına uyarısı
21:11 Kobanê kararına karşı omuz omuza mücadele çağrısı
20:58 'Curnê Reş’te 2 Haziran’da zafer halayına durulacak'
20:38 30 yılın ardından tahliye edilen Ayçiçek ziyaret edildi
20:30 Komir’de Kültür ve Sanat Merkezi açıldı
20:19 DEM Parti, Perî’de halkın taleplerini dinledi
20:15 Amed'de ‘Ekolojik Belgesel Günleri’ başladı
19:57 Uçar: DAİŞ’liler Türkiye’nin dört bir yanında turist gibi gezdi
19:15 ESP ve SKM: Çocuk istismarına sessiz kalma
19:04 Kadınlardan tecavüz protestosu: Cezasızlık cesaretlendiriyor
17:38 Bakanlığın kapıları 111 gündür Şenyaşar’a kapalı: Adalet içeride can çekişiyor
17:26 Köylüler, askerlerin köye girişini engelledi
17:17 Cudî ve Gabar’a giriş çıkış yasağı 15 gün daha uzatıldı
17:11 Alpagut Linyit Kömür işletmesi işçileri haklarını geri aldı
16:51 Şenyaşar, 1000’inci haftasında Cumartesi Anneleri’nin yanında olacak
16:44 Uluslararası Adalet Divanı’ndan İsrail'e Refah saldırısını durdurma emri
16:23 DAD'tan Yeni Yaşam'a ziyaret
16:22 Ankara'da iş cinayeti
16:18 Korucu cinayetinde 2 tutuklama
16:14 Soylu'nun 'tarihi uyuşturucu operasyonu' dediği davada beraat
16:00 Haber Sen: Sendikalar atama bürosu değil
15:50 Birçok kentte ‘Tecride son ver’ çığlığı
15:32 Veteriner Hekimleri Birliği: Ötenazi yapmayacağız!
15:08 Kobanê Davası avukatları: Kumpası ifşa etmeyi sürdüreceğiz
14:46 Talim ve Terbiye Kurulu yeni müfredatı onayladı
14:22 Kobanê tutsaklarına ziyaret: Şimdi direnme zamanıdır
14:20 41 kiloya düşen hasta tutsak için çağrı: Serbest bırakın
14:00 Cumartesi Anneleri'nden 1000'inci hafta için 'karanfil bırak' çağrısı
13:50 KESK’ten ‘tasarruf paketi’ne tepki: Emekçiler sessiz kalmayacak
13:25 Ahmet Türk: Kayyım kendi memleketinin belediyesine 15 milyon TL aktardı
13:09 Licê'de ev baskınları
13:02 İmralı için ailelerden görüşme başvurusu
12:54 Erzirom’da bir kadın katledildi
12:35 Farqîn Belediyesi Kürtçe anonsa başladı
12:09 Papua Yeni Gine’de heyelan
12:04 DEDAŞ jandarmayla evleri basıp ceza kesti
11:36 Kod-46 ile atılan işçilerin eylemi 5'inci gününde
11:15 Kuzey ve Doğu Suriye’de seçim hazırlıkları son aşamada
11:13 İstanbul'da bir kadın katledildi
10:28 Demir'i tasarlayarak katleden asker 'kasten öldürmekten' yargılanacak
10:07 İzmir'de deprem
10:06 Yağış azaldı, kuraklık kapıda
09:47 Adana'da sağanak yağış su baskınlarına neden oldu
09:42 ‘Tecride karşı eylemdeki tutsakların sesi olmalıyız'
09:28 'Kendini yaktı' dediği kadını katlettiği ortaya çıktı
09:25 Bakanlıktan ağır hasta tutsağa dair 'bastonla yürüyebiliyor' yanıtı
09:18 Tutsaklar ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ eyleminde
09:08 Sokak köpeklerini öldürmeye 'uyutma' kılıfı
09:07 Sözler tutulmadı: Binlerce çocuk diyabetle mücadele ediyor
09:07 Çiftçinin gideri arttı kazancı değişmedi
09:06 Bin haftadır Galatasaray'da adalet arayan Eren: Bir mezar istiyoruz
09:05 İzmir'de dört bir yanda işçi direnişi
09:04 Mutlak tecrit 38'inci ayını doldurdu: İmralı hukuksuzlukların merkezi oldu
09:03 Tutsak yakınları: Tecrit kaldırılmalı, endişelerimiz giderilmeli
09:02 AKP'nin 'aile' genelgesi: Kadınların hayatına el koyma planı
09:01 Koçerler göç yolunda
09:00 24 MAYIS 2024 GÜNDEMİ
23/05/2024
22:48 Gazze’de hayatını kaybedenlerin sayısı 35 bin 800’e çıktı
21:35 Mêrdîn’de çocuğa tecavüz eden fail gözaltında
21:30 DFG Eşbaşkanı Müftüoğlu'na Sevinç Özgüner ödülü
20:36 'Karanlık gidecek Kobanê ve Gezi kalacak'
19:53 İstanbul’da 27 tutuklama
19:46 Adalet Peşinde Aileleri, Meclis Başkanvekili Önder ile görüştü
19:30 Gençlik örgütlerinden tutuklamalara tepki
19:21 Şenyaşar’dan Erdoğan’a: Bizi katleden vahşileri vekil yaptınız
18:29 Eren Odabaş tahliye edildi
18:23 Amed’te kadın katliamları protesto edildi
18:17 Eşbaşkanların çağrısı üzerine halk belediye önünde uzun kuyruklar oluşturdu
17:34 Özlem Zengin'den Cumartesi Anneleri açıklaması
17:14 30 yıl sonra tahliye edildi
17:08 Mêrdîn’de çocuğa tecavüz haberine yayın yasağı
17:04 ‘Adalet ve Özgürlük Buluşmaları’nda Pîrsûs Katliamı’nda yitirilenler anıldı
16:57 Bayındır: Özgürlük mücadelesi zafere ulaşacak
16:54 Erdîş’te dil mitingi için bildiri dağıtıldı
16:47 Perî'de kapı kapı seçim çalışması
16:33 Riha’da gözaltına alınan gençler serbest bırakıldı
16:27 Çocuğa işkence davasında sanık polislere ceza talebi
16:26 MESEM kapsamında çalıştırılan 17 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi
16:19 DEM Parti Curnê Reş’te seçim çalışmalarını hızlandırdı
16:09 Ankara’da şüpheli kadın ölümü
16:03 Sokak hayvanlarını 'öldürme' yasasına karşı eylem başlattılar
15:57 Deniz Poyraz Kent Bostanı’nda fideler toprakla buluştu
15:47 KCDK-E’den Öcalan için çağrı: Seferberlik ruhuyla alanlara
15:29 Amed'te açılan Turizm ve Gastronomi Fuarı’na yoğun ilgi
15:05 Rusya'dan Lazkiye ve İdlib kırsalına hava saldırısı
14:49 Özerk Yönetim heyetinden İsveç’e ziyaret
14:34 BES'ten birçok kentte 11 talepli eylem
14:22 Çay üreticisinden tabutlu protesto
14:10 Merkez Bankası faizi sabit tuttu
13:27 Aktar'ın davasında mütalaa hazırlanacak
13:22 Amed'de Gezici Ekolojik Belgesel Günleri düzenlenecek
12:52 İtirafçı beyanlarıyla yargılanan avukata beraat
12:43 Yeni Zelanda’dan Cumartesi Anneleri için Erdoğan’a mektup
12:42 Mêrdîn'de 16 yaşındaki çocuğa tecavüz
12:26 Yaşamını yitiren tutsağın ağabeyi: Görmemize izin vermediler
12:10 Ümraniye’de bir kadın ve oğlunun şüpheli ölümü
12:08 Türkiye saldırısında bir kadın yaşamını yitirdi
12:07 Hasta tutsak Hanife Arslan rapor için hastaneye sevk edildi
12:04 Esir kadın askerlerin görüntüleri tepkilere neden oldu
11:55 Maden işçilerinin eylemi sonrası müfettişler denetime geldi
11:49 Erdîş’te 25 Mayıs'ta anadil mitingi düzenlenecek
11:47 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:43 Kuzey ve Doğu Suriye'deki kadınlardan seçim deklarasyonu
11:36 Koçyiğit: Savaş yönetmeliğiyle Kürtler hedef haline getirilmek isteniyor
11:18 Amed Büyükşehir Belediyesi'nden ‘hafif raylı sistem' kararı
11:18 Yüzde 85 görme kaybı olan tutsağa gözlük engeli: Teşhis edemeyiz!
10:58 30 yıl tutsaklığın ardından Amed’te karşılandı
10:44 Kobanê kararlarına tepki büyüyor: Zulme boyun eğmeyeceğiz
10:41 Gazeteci Güleş'e 'haber paylaşımı' davası
10:41 Demokratik Modernite ‘Tarihsel İşbirlikçilik ve İhaneti Aşmak’ başlığıyla çıktı
09:11 Tutsakların ‘özgürlük’ eylemi sürüyor
09:11 Cizîr'deki medrese kaderine terk edildi
09:10 Tutsak Şahin: Tecridin etkisini anlatmak için eylemdeyiz
09:09 Mor Dayanışma 3 bölgede konferansa hazırlanıyor
09:08 ECPMF Koordinatörü: Basın özgürlüğünde en kötü dönem yaşanıyor
09:05 Zamlar nedeniyle peynirde gramlı satış dönemi
09:05 Kopyala-yapıştır karar: PKK'den ihraç edildi, FETÖ'den ihracı onandı
09:03 Yeni Yaşam okurlarıyla buluşacak: Gücümüzü halktan alıyoruz
09:03 'Aile' üzerine bir röportaj: Ahlaki-politik toplum nasıl mümkün olabilir?
09:00 23 MAYIS 2024 GÜNDEMİ
08:55 Meteorolojiden yağış, toz aşınımı ve rüzgar uyarısı
08:10 1 asker hayatını kaybetti
07:44 Beyin ölümü gerçekleşen tutsak yaşamını yitirdi
22/05/2024
22:52 Süleyman Ahmet’e 211 gün sonra ulaşıldı
22:38 İngiltere’de erken seçim kararı
22:32 Wan’da tecrit protestosu
22:05 Dağtaş, 30 yılın ardından tahliye edildi
21:04 ‘Gözaltında kayıpların failleri hala cezasız’
19:57 KHK eyleminde Kobanê Davası kararına tepki
19:36 Perî'de seçim çalışması: Kayyım bir çivi bile çakmadı
19:30 Berwarî ve Xîzan yolu heyelan nedeniyle kapandı
19:26 'Örgüte finans' davasında 2 beraat 1 tahliye
19:16 Bakanın özel kalemiyle görüşen tutsak yakınları: Talepler yerine getirilmezse sokakları terk etmeyiz
19:04 Kobanê tutsaklarının isimleri sokaklara verildi
18:40 Gazetecilerin iddianamesi haberlerden ibaret: 126 haber ‘suç ‘ sayıldı
18:23 Urfa Cezaevinde 17 tutsağın tahliyesi engellendi
18:08 Hatimoğulları Curnê Reş’te: Seçimi daha büyük bir farkla kazanacağız
17:45 Tutsak yakınlarından Şenyaşar’a ziyaret
17:32 Sinpaş, inşaat yasağını tanımıyor
17:08 Hasta tutsak Odabaş’ın duruşmasına katılım çağrısı
16:56 İzmir Metro işçileri sivil itaatsizliğe başlıyor
16:16 Tutsak yakınları Bakan Tunç’un özel kalem müdürüyle görüştü
16:12 HDP eski Manisa İl Eşbaşkanı Taylan tutuklandı
16:06 Trabzon’da iskele çöktü: İşçiler mahsur kaldı
15:55 Kovancılar'da Kobanê Davası protestosu
15:37 İran'da 1 ayda 29 Kürt idam edildi
15:22 TJA: Zeliha ve katledilen kadınların hesabını soracağız