İnşaat işçilerinin eylemi kazanımla sonuçlandı

img

AYDIN - İnşaat işçilerinin maaşlarını alamadıkları için başlattığı iş bırakma eylemi 12’nci gününde kazanımla sonuçlandı.

Aydın-Denizli otoyol şantiyesinde Farnas ve İnceoğulları inşaatında çalışan 51 işçi, maaşları ve fazla mesai ücretlerini alamadıkları için başlattıkları iş bırakma eylemi 12’nci gününde kazanımla sonuçlandı. Barınma ve kötü beslenme koşullarına rağmen kararlılıkla mücadele eden işçilerin maaşları ve fazla mesai ücretleri bugün hesaplarına yatırıldı. 
 
İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası'nın (İYİ-SEN), sanal medya hesabından işçilerin kazanımla sonuçlanan eylemine dair şu açıklamayı yapıldı: "Zafer mücadele eden işçinin oldu. Aydın - Denizli otoyol şantiyesinde Farnas ve İnceoğulları inşaat çalışanı 51 işçi arkadaşımızın verilmeyen hakları için başlattığımız eylem 12. gününde kazanımla sonuçlandı. Bu süreçte her türlü olumsuz barınma ve beslenme koşuluna rağmen sendikasına güvenerek kararlılıkla mücadele eden işçi arkadaşlarımızı kutluyoruz. Sendikamız memleketin neresinde olursa olsun inşaat işçisinin hak mücadelesinin içinde olacaktır. Kurulurken dediğimiz gibi sömürü düzeni yıkılacak işçiler eşit ve özgür yaşayacak."