‘KDP annelerden özür dilemeli’

img
 
 HABER MERKEZİ – Sêmalka’daki nöbet eylemini Cizre Bölgesi Eğitim ve Öğretim Komitesi, ziyaret etti.
 
KDP güçlerinin Federe Kürdistan Bölgesi'nin Xelîfan bölgesinde 28-29 Ağustos'ta kurduğu pusuda, 5 HPG’li yaşamını yitirdi, bunlardan biri yaralı, iki  kişi ise sağ olarak kurtuldu. KDP’nin HPG’lilerin cenazelerini teslim etmesi talebiyle Sêmalka Sınır Kapısı’nda başlatılan nöbet eylemi devam ediyor.
 
Yağan kar ve soğuğa rağmen, cenazelerini almak için düzenlenen nöbeti, Cizre Bölgesi Eğitim ve Öğretim Komitesi üyelerinden oluşan heyet, devraldı.
 
Cizre Bölgesi Eğitim ve Öğretim Komitesi adına konuşan Sûheyle Mihemed,Kürtlerin kazanımlarına yönelik dört bir taraftan devam eden saldırılara dikkat çekerek, "Bu saldırılar cesaretini uluslararası sessizlikten alıyor” dedi.
 
Türkiye’nin Federe Kürdistan Bölgesi’ndeki saldırılardan KDP’nin sorumlu olduğu belirten Sûheyle Mihemed, "Eğitim ve Öğretim Komitesi adına Sêmalka kapısı önündeki eylemcilere desteğimizi iletmek üzere burada bulunuyoruz. Xelîfan şehitlerinin cenazeleri biran önce teslim edilmeli. KDP biran önce ailelerden özür dilemeli” dedi.