Şirnexliler: Bu seçimde hırsızlara geçit yok!

img
ŞIRNEX - AKP'nin taşımalı seçmenlerle belediyeyi kazandığı Şirnex’te yurttaşlar, “Biz onları seçmedik. Bu sefer AKP'nin oylarımızı çalarak irademizi gasp etmesine izin vermeyeceğiz” dedi. 
 
31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine geri sayım başladı. Siyasi partilerin sahada propaganda çalışması hız kazandı. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) de Şirnex ve ilçelerinde çalışmalarını arttırdı. AKP’nin 2019 yerel seçimlerinde binlerce asker ve polis taşıyarak aldığı Şirnex Belediyesini bu kez kaptırmak istemeyen DEM Parti, daha yoğun çaba sarf ediyor. Taşıma seçmenlerle halkın iradesine ipotek koyanlara bu sefer geçit vermeyeceğini belirten Şirnexliler, oy hırsızlığa geçit vermeyeceklerini ve bunun için de herkesi iradesine sahip çıkmaya çağırdı. 
 
‘İRADEMİZİ GASP EDEMEYECEKLER'
 
“Ne yaparlarsa yapsınlar bu sefer irademizi gasp edemeyecekler” diyen yurttaşlardan Abdurrahim Akman, “31 Mart’ta gerçekleştirecek yerel seçimlerde kayyımların tümünü kentlerimizden göndereceğiz. Bugün bizden istenilen şey birliktir. Eğer bizler bu seçimi başarılı geçirirsek birçok kazanımı da elde etmiş oluruz. Bizler birliğimizle Sayın Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi de kaldıracağız. Bizler birliğimizle üzerimizde yürütülen kirli politikaları boşa çıkartabiliriz. Kurdistan'a taşımalı seçmen taşıyarak irademizi gasp etmek istiyorlar. Ancak bizler irademize sahip çıkacağız. Onlar asker de getirse, polis de, korucu da getirseler irademizi gasp edemeyecekler. Kürt halkının iradesi kazanacaktır" dedi. 
 
'AKP YALAN SÖYLÜYOR’ 
 
Kadriye Katar da 9 yıldan fazla süredir belediyenin AKP ve kayyımlar tarafından yönetildiğini ve kente herhangi bir hizmet yapılmadığını belirterek, "Herkes oyunu kendisine versin (DEM Partiyi kastediyor). Herkes elini vicdanına koyup oyunu öyle kullansın. Son 5 yıldır belediyeyi onlar yönetiyor ve her seferinde bizlere, ‘bizler şunu yapacağız' deyip duruyorlar. Ancak bugüne kadar bizler için hiçbir şey yapmadılar. Bugüne kadar bizim için ne yaptılar? Şirnex'in neresine giderseniz 10 defa aramadan geçiriyorlar. Bize yaptıkları tek hizmet bu. Şırnaklıların gidip oturabileceği bir yer bırakmadılar. Bizleri kandırdıkları yeter. Kimse AKP'nin yalanlarına inanmasın. AKP yalan söylüyor, hepsi hırsız, hepsi hilecidir” diye konuştu.  Sultan İrmez de Şirnexlileri seçimde iradelerine sahip çıkmaya çağırarak “Her seçimde hile yapıyorlar. Bu seçimde Şırnaklılar vicdanının sesini dinlesin. Bu seçimde hırsızlara geçit vermesinler. Şırnak halkı sandıklarına sahip çıksın. Şirnex bizimdir ve bizim olarak da kalacaktır" diye belirtti. 
 
‘PARTİMİZ DIŞINDA KİMSEYE VERMİYORUZ' 
 
AKP’nin seçmen taşıma oyununa dikkati çeken Gule Erkoçyiğit de şunları dile getirdi: “Şirnex halkı oyuna ve kentine sahip çıksın. Hiç kimse para için oyunu satmasın. Para ile hırsızlık yaparak her seferinde oylarımızı çalıyorlar. Polislerini, askerlerini Şırnak'a yerleştirerek halkın iradesini gasp etmeye çalışıyorlar. Ancak bütün hırsızlıklara rağmen bu sefer geçit vermeyeceğiz. Başaracağız ve kazanacağız. Bizler belediyemizi geri alacağız." 
 
Reşit Güngen ise halkın 31 Mart’ta hırsızlara gereken cevabı vereceğini dile getirerek, şunları ifade etti: "Bizler Şirnex'i alacağız ve başaracağız. Şirnex halkına çağrım oylarına sahip çıksınlar. Şirnex'e sahip çıksınlar. Bu süreçte en önemli şey birliğimizdir. Eğer birlik olursak hırsızlara ve hilelere de geçit vermemiş oluruz."