Agirî’de ibre DEM Parti’den yana

img

AGIRÎ - Agirî'de AKP'li belediye yönetiminden dert yanan yurttaşlar, sorunlarının çözümünde çare olarak DEM Parti'yi gösteriyor. 

 
Bir ay gibi bir süre kalan 31 Mart yerel seçimlerinde sandıktan çıkacak sonuçların merak edildiği merkezlerden biri olan  Agirî'de seçim gündemi ısındı. Kent sakinleri, milletvekili adayı olduktan sonra istifa eden AKP'li Savcı Sayan ve yönetimine tepkili. Bu seçimlerde ibre DEM Parti’yi gösteriyor. DEM Parti, buradaki seçimlere Hazal Aras ve Mehmet Akkuş ile hazırlanıyor. 
 
'DBP DÖNEMİNDE HİZMET GÖRDÜK'
 
Mikrofon uzattığımız kent sakinlerinden Kadir Çakır, seçimlerde DEM Parti adaylarına oy vereceğini söyledi. Bunun nedeninin "hizmet ve çözüm" olduğunu söyleyen Çakır, "Agirî’de yaşanan olumsuzluklar hepsinin sorumlusu AKP iktidarıdır. AKP 19 yıl, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ise 3 yıl belediyeyi yönetti. Gerçekten BDP o dönem birçok hizmet yaptı. Savcı Sayan bu halka vadettiği hiçbir şeyi yerine getirmedi. Savcı Sayan açıkladığı bir tane projeyi hayatta geçirmedi. Bu nedenle AKP’nin bu kentte adı yalancıya çıktı. İnsanlarımız hizmet bekliyor. Şehrimiz ve yollar kirli, çöp içinde. Bu kent bu hale gelmişse tek sorumlusu AKP belediye başkanlardır. Bu durumu DEM Parti düzeteceğine inandığım için DEM Parti'ye oyumu vereceğim" diye konuştu. 
 
'GÜZEL ŞEYLER OLACAK'
 
DEM Parti'ye oy vereceğini belirten Yusuf Tutak, oy verecekleri adayların "samimi ve dürüst adaylar" olduğunu kaydetti. Tutak, "Mevcut AKP’li belediye başkanın yaptığı hizmetler göz önündedir. Şehre hiçbir hizmet yapmadı. Çünkü AKP’nin adayları rant, menfaat ve rüşvetle uğraşıyorlar. Artık insanların AKP’nin söylediği yalanlara karnı toktur. DEM Parti'nin eşbaşkan adaylarını herkes biliyor. Bugün DEM Parti hiç bir şey yapmıyorsa bile Kürtlerini özgürlüğü ve dili için muazzam bir mücadele veriyor" ifadelerini kullandı.
 
'AKP'YE OY VERMEYECEĞİM'
 
İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Cengiz Taşdemir ise, kente hizmet edecek adaya oy vereceğine söyledi. Taşdemir, “Agirî’de yaşayan insanlar yoksul insanlardır. İnsanlar evine emek götüremiyor. Biz bu memlekete hizmet eden bir belediye başkanı istiyoruz. İnsanları sefalete sürükleyen mevcut yapıya oy vermeyeceğim. Çünkü ben evime ekmek götürmediğim zaman bütün partiler kazansa ne olacak? Daha kime oy vereceğimin kararını vermedim. Projelerine bakacağız, kafamıza yatan ve bu halka hizmet edecek birine inanırsam oyumu ona kullanacağım. Ama mevcut belediye başkanının bu kentte bir hizmeti olmadı. Aksine daha çok zarar verdi. Biz bu durumun tekrar yaşanmaması için daha dikkatli oy kullanacağız” diye konuştu.
 
Memduh Tarhan, "Benim partim DEM Parti'dir. Aras ve Akkuş’un iyi hizmetler yapacağına inanıyorum. Hazal Aras daha önce Diyadin belediye eşbaşkanıydı. Müthiş hizmetler yaptı. Bugün AKP veya başka bir partinin adayının burada seçilmesi çok zor. Çünkü DEM Parti dışındaki bütün partiler rant ve yolsuzluk yapıyorlar. 31 Mart’ta bu kentte güzel şeylerin olacağına umut ediyorum” şeklinde konuştu. 
 
Aras’ın Giyadîn (Diyadin) ilçesindeki hizmetleri hatırlatan Adem Kanat, "Bugüne kadar bu şehrin belediyesini yöneten belediye başkanı bir hizmet yapmadı. Biz DEM Parti'ye güveniyoruz. Çünkü DEM Parti'nin politikası ve daha önce diğer kentlerde kazandığı belediyeleri nasıl yönettiğini çok iyi biliyoruz" dedi. 
 
'DİLİMİ SAVUNAN PARTİYE OY VERECEĞİM'
 
Ülkede ciddi bir ekonomik krizin yaşandığını söyleyen Resul Bayhan, ülkedeki sorunlara alternatif üretecek partinin DEM Parti olduğunu ifade etti. Bayhan, "Bu seçim bence çok çekişmeli geçecek. Ekonomik kriz var ve bu durum insanları çok zorluyor. Yalnız şöyle bir durum var; para yediren bir iktidar var. Bu yüzden insanların iradesinin tam sandığa yansıyacağına inanmıyorum. Mevcut iktidar insanları yoksullaştırıp kendine bağlı kılmak istiyor. Bu seçimde bence insanlar daha sağduyulu ve doğru tercih yapmaları gerekiyor. Bu kente kim hizmet yapacaksa ona oy vermek gerekir. Belediye başkan adaylarının projelerine bakıyoruz. Bize doğru ve inandırıcı gelecek olan adayı destekleyeceğim. Kendi dilimi ve kültürümü savunan partiye oy vereceğim” diye kaydetti. 
 
MA / Hakan Yalçın