Kamu görevlileri AKP’li adaylar için oy istedi

img
HABER MERKEZİ – Kamu kaynaklarının AKP’nin seçim kampanyasında kullanılması yetmezmiş gibi vali, kaymakam, emniyet müdürleri ve askeri yetkililer AKP’li adaylarla kol kola girip seçim çalışması yürüttü.
 
31 Mart yerel seçimlerine bir aydan az bir süre kalırken bir kez daha devlet kaynaklarının AKP’nin seçim kampanyasında kullanılıp okul ve hastane gibi kamu kurumlarının adeta seçim bürosuna çevrilmesinin ötesine geçilip mülki idare amirleri AKP’li adaylar gibi sahaya çıkıp seçim çalışmaları yürüttü. 
 
VALİ, KAYMAKAM, EMNİYET MÜDÜRÜ, JANDARMA KOMUTANI 
 
Şirnex’te Vali Cevdet Atay, İl Jandarma Komutanı Murat Bulut, İdil Kaymakamı Anıl Adıgüzel, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman iki gün boyunca AKP'nin İdil Belediye Başkan Adayı İkbalhan Haznedar ile birlikte seçim çalışması yürüttü. 
 
Kamu görevlileri AKP’li Haznedar'la birlikte ilçe merkezindeki esnafları ziyaret edip oy istedi. İlçede düzenlenen gençlik buluşmasına da katılan vali ve il jandarma komutanı, AKP'li Haznedar ile birlikte köy ve beldelere kadar gitti.
 
İCRAYA VERDİĞİ KAYYIMLA ESNAFLARI ZİYARET ETTİ
 
Cizîr (Cizre) Kaymakamı ve Belediyesi kayyımı Nazlı Demir ise, ilçede AKP’li Belediye Başkan Adayı Ömer Yıldız ile birlikte kol kola girip çarşı esnafını ziyaret etti. 
 
Kaymakam Demir ve AKP’li Yıldız’ın esnaf ziyareti yaparken çekilen fotoğrafları, belediyenin resmi sanal medya hesaplarından da paylaşıldı. 
 
Daha önce avukatlığını yaptığı Cizîr Belediyesi’ni 6 bin TL alacağı için icraya vermesiyle hatırlanan AKP’li Aday Yıldız, yine seçim çalışmalarında kullandığı sahte plakalı araçlar ve izinsiz kullandığı seçim müziği ile gündeme geldi.
 
SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFI MÜDÜRÜ DE SEÇİM ÇALIŞMASINDA 
 
Amed’de ise Erxenî Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fırat Çelebi, AKP’li Erxenî Belediye Başkan Adayı Kemal Atabey’le birlikte köy köy gezerek oy istedi. Edinilen bilgilere göre, özellikle ekonomik durumu iyi olmayan aileleri ziyaret eden Çelebi ve Atabey, ekonomik ve sosyal yardım vaatleri ile yurttaşlardan oy  istedi.