Gençler Mêrdîn’den İmralı’ya mektup gönderdi

img

MÊRDÎN - DEM Parti Gençlik Meclisi, Mêrdîn’den “İmralı’ya 1000 Mektup” kampanyası kapsamında PKK Lideri Abdullah Öcalan’a mektup gönderdi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) Mêrdîn Gençlik Meclisi, “İmralı’ya 1000 Mektup” kampanyası kapsamında PKK Lideri Abdullah Öcalan’a mektup gönderdi. Mêrdîn Artuklu ilçesi Yenişehir PTT binasından mektup gönderilmesinin ardından gençler açıklama yaptı. Açıklamayı DEM Parti Gençlik Meclisi üyesi Fatma Öztürk yaptı. 

Öcalan üzerinde geliştirilen ve tüm Türkiye’ye yayılan tecrit politikasının ağırlaşarak devam ettiğini kaydeden Öztürk, “Sayın Öcalan’la bütün iletişim kanallarının tıkanması, gelinen süreçte Kürdistan ve Türkiye halklarının nefes almasını zorlaştırmaktadır. Başta gençler ve kadınlar olmak üzere tüm toplum tecrit politikasıyla felakete sürüklenmektedir” dedi.

‘TECRİDİ KIRALIM’

15 Şubat komplosunun 25’inci yılını özgürlük yılına çevirmenin halkın mücadelesiyle gerçekleşeceğini vurgulayan Öztürk, “Komployu ve tecridi tümüyle işlemez hale getirmek özgürlüğe, demokrasiye özlem duyan dünyamızın yaşanır hale gelmesi, insana, doğaya saygılı yeni toplumsal inşanın gerekli ve kaçınılmaz olduğu bir süreçten geçmekteyiz. Bu temelde gençlerin, kadınların ve hatta çocukların biricik ideali Kürt sorununun çözümüyle onurlu barışı sağlamak ve Sayın Öcalan’ın özgürlüğüne kavuşmasıdır. 1 ila 15 Şubat arasında yaptığımız ve kamuoyuna duyurduğumuz ‘#İmralıya1000Mektup’ kampanyası dünyanın tüm ülkelerinde büyük ilgi gördü. Türkiye ve Kürdistan’ın dört bir yanından Sayın Öcalan’a binlerce mektup yazıldı. Halkımız Sayın Öcalan’ın özgürlüğünde ısrarlı, mücadelede kararlı olduğunu belirtti. Bizler şimdi bizlere dört bir yandan gönderilen mektupları İmralı’ya göndereceğiz. Bu vesileyle demokrasi ve özgürlüğü isteyen herkese çağrımız hep birlikte tecridi kıralım ve demokrasiyi sağlayalım” ifadelerini kullandı.