HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan: Kazan kazan politikasını benimseyeceğiz

İSTANBUL-  İstanbul’da halk buluşmasında konuşan HEDEP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, “kazan kazan” politikasını benimsediklerini söyleyerek, “Biz buradayız. Bizimle birlikte başta İstanbul ve ilçeleri olmak üzere Türkiye’de bu yerel yönetimleri yönetmek isteyenler varsa kapımız açıktır” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi(HEDEP) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Okmeydanı bulunan Labella Salonu’nda 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin halk buluşması gerçekleştirdi. Buluşmaya, HEDEP Milletvekilli Kezban Konukçu, Mehmet Zeki İrmez ve Kerem Fırtına, Merkezi Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri, Anadolu Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ANYAKAY-DER) Eş başkanı Ayhan Yıldız, Mezopotamya Kültür Merkezi(MKM) yanı sıra ile ve ilçe eş başkanları ve çok sayıda yurttaş katıldı.  Salona “İstanbul Halk Buluşması” yazılı pankart asıldı.

Şirinevler Meydanı’nda HEDEP Gençlik Meclisi Sözcüsü Edanur İbrahimoğlu’nun darp edilerek gözaltına alınmasına tepki göstererek sözlerine başlayan Bakırhan, bu işkencenin bizzat talimatla yapıldığını söyledi. Kürt halkına yönelik saldırıların her dönemde devam ettiğini dile getiren Bakırhan, “Daha yetmedi mi? Daha bitmedi daha anlamadınız mı? Bu halk bu emekçiler diz çökmüyor vazgeçmiyor. Haklı mücadelesini devam ettiriyor. Biz bunu devam ettireceğimizi bile bile bu kadar vahşi yönelimler karşısında asla pes etmeyeceğiz. Eda yoldaşımızın yanındayız biran önce hükümetin iktidarın devlet aklının artık emekçilere kadınlara gençlere uyguladığı bu vahşi işkencelerden vazgeçmelidir” dedi.  

‘KÜRTLER MÜCADELE EDİYOR’

 İsrail ve Filistin savaşına dikkat çeken Bakırhan, Filistin halkı ile dayanışma içinde olduklarını belirterek, Filistin halkı ile Kürt halkının dayanışmasının 80’ler öncesine dayandığını ifade etti.  Bakırhan devamla, “Kürt Türk devrimcilerinin Filistin halkı için bedenlerini yaşamlarını yitirdiğini çok iyi biliyoruz. Biz Filistin halkını AKP ile birlikte tanımadık Erdoğan ile birlikte tanımadık. Bizim onlarla dayanışmamış samimidir bunun bedellerini geçmişte arkadaşlarımız yoldaşlarımız ödediler. Bugün Cumhurbaşkanı barış için elimizi taşın altına koyacağız, sorumluluk alacağız. Artık kan ve gözyaşı akmasın diyor. Bir an önce heyecanlandım. Bizim ülkemizdeki barıştan mı bahsediyor bizim ülkemizdeki toplumsal barışa mı gönderme yapıyor. İçeriğini okuyunca, bizim ülkenin Erdoğan güllük gülistanlık olduğunu düşünüyor. Burada herkesin mutlu mesut olduğunu düşünüyor. Bugün HDP İl Binasının abluka altında olduğunun farkında değildi. MYK üyemizin darp edildiğini işkence edildiğinin farkında değil. Kayyımlar aracılığı ile Apê Musa’nın isminin cadde ve sokaklardan silindiğinin farkında değil. Bedirxanların, Mehmet Sincarların ve Ayşe Şan’ların isimlerinin kaldırılarak yerine o yerelin dokusu ile uyuşmayan isimlerin cadde ve sokaklara verildiğinden sanırım haberi yok. Evet Filistin’de de barış olmalı ama Türkiye’de de bir barışa ihtiyaç var. Yıllardır Kürtler bu topraklarda anadilini konuşmak için kimliğini kültürünü özgürce yaşamak için mücadele ediyorlar. 40 yıldır karşılaştıkları tek bir şey var ya toprağa düşüyor ya sürgün oluyorlar ya da cezaevine koyuyorlar. Ya da bugün burada olduğu gibi direniyorlar” diye konuştu.

‘KAZAN KAZAN POLİTİKASI’

Belediye seçimlerine dair konuşan Bakırhan, belediye seçimlerinin tarihi bir önem sahip olduğunun altını çizdi. Bu seçimlerde farklı yol ve yöntem izleyeceklerini dile getiren Bakırhan, “Kürtlerin emekçilerin, ezilenlerin yoksulların bulunduğu her ilde, ilçede, beldede iradelerinin yönetimlere yansıdığı yani kazan kazan politikasını izleyeceğimizi bir kez daha siz değerli haklarımızla paylaşmak istiyorum. Biz bir eğilim belirledik. Dedik ki, Türkiye’nin her yerinde kendi adaylarımızla girme eğilimimiz var. Tabi bunu Parti Meclisimiz ile tartışmadık. Eş başkanımız ile birlikte 20-25 kenti ziyaret ettik. Aynı burada olduğu gibi haklarımızın katıldığı çok geniş toplantılar aldı. O Toplantılarda insanlarımız bize bunu sordu. Biz 2015’ten beri iktidara kaybettiren, karşısındaki muhalefetin kim ne ne olduğuna, ne yaptığına bakmaksızın muhalefeti destekledi. Peki dediler ki Sayın Eş Başkanımız bu siyaset Kürt’e, emekçiye ne kazandırdı, demokratik çözüme bir katkı sundu. Bu siyaset Kürtlerin İstanbul’da daha özgür daha rahat ve refah içinde yaşamasına yol açtı mı sorularını sordular. İnanın gezdiğimiz yerde aynı şeyleri söylediler.  Biz de MYK’mız ile birlikte toplandık. Bizim 2015 yılından beri AKP karşıtı o siyasetimiz devam edecek, daha güçlü devam edecek. Eda yoldaşlarımıza işkence yaptıkları sürece, Doğan Erbaşları cezaevinde olduğu sürece, eş genel başkanlarımız cezaevinde olduğu sürece daha güçlü ve örgütlü bir şekilde devam edecek. Bizim oylarımızla son Cumhurbaşkanlığı seçiminde ana muhalefet partisine verdik. Oyunu ver ama bizimle fotoğraf verme oyunu ver ama bize sorma. Sanki biz doğuştan beri oyumuzu onlara vermek zorundaymışız gibi büyük bir yanılgı içindedirler. Biz oylarımızı AKP kaybetsin diye verdik ama demokrasi kazansın diye verdik emekçiler kazansın diye verdik. Bir Kürt imamı Büyükşehir Belediyesinde çalışırken gözaltına alındığında ona sahip çıkılsın diye verdik. Yargılanmayan soruşturmaya uğramayan tek bir Kürt var mı? Bir imama dahi sahip çıkmaya bir anlayışa niye oylarımızı verelim. Dolayısıyla bizim bu eğilim sonrası çeşitli manipülasyonlar yapanlar AKP ile anlaştı diyenler bize rota belirleyenler yol çizenler büyük yanılıyorlar” ifadelerini kullandı.

‘KİMSE ROTAMIZI BELİRLEYEMEZ’

Yerel seçimlerde İstanbul başta olmak üzere seçimlerde halkın taleplerine göre şekil alacaklarını vurgulayan Bakırhan sözlerine şöyle devam etti: “Başta İstanbul olmak üzere her yerde kendi adaylarımızı çıkarma eğilimindeyiz. Bu işbirliği güç birliği yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Ama bu işbirliği kapalı kapılar arkasında olmayacak. Bu işbirliği sizlerden kaçırılmayacak kamuoyundan gizlenmeyecek. Biz buradayız, bizimle birlikte başta İstanbul ve ilçeleri olmak üzere Türkiye’de bu yerel yönetimleri yönetmek isteyenler varsa kapımız açıktır buyurur açık kamuoyu karşısında konuşuruz. Bizim Türkiye haklarından saklayacak hiçbir şeyimiz yoktur. Bundan sonraki politikamız budur. Niye her dönem bu kadar bedel ödemiş bu kadar emek vermiş bu hareket bu birbirine benzer iki blok arasında seçim yapın. Birisini 100 yıldır Kürtler buradaki halklar ve inançlara uyguladığı baskı politikalarından tanıyoruz. Diğerini de son 21 yıldır bizim üzerimizden estirdiği zulüm politikalarıyla tanıyoruz. Dünyanın neresinde bir partinin eş genel başkanları belediye başkanları milletvekilleri yöneticileri içeridedir. Kürt olunca emekçiler olunca Aleviler olunca halklar olunca, gençler olunca sözünü sakınan birbirine yakın siyaset yapan bu iki blok arasında seçim yapmak zorunda değiliz. Kimsenin bize rota belirleme ne yol gösterme haddi yoktur. Bu hareket 40 yıllık büyük emekler ve bedellerle bugüne geldi. Biz kendi özgücümüze güveniyoruz kendi irademize güveniyoruz. Yeri geldiğinde kendi adaylarımızla yeri geldiğinde açık şeffaf bir işbirliğiyle seçimlere de gideriz ittifak da yaparız. Ama kesinlikle biz artık eski biz değiliz.” 

‘HALKIMIZ ADAYLARINI BELİRLEYECEK’

“Biz adaylarımızı Kürdistan’da sandıklarda belirlenen delegelerle ve halkımızın kullanacağı oylarla belirleyeceğiz” diyen Bakırhan konuşmasının devamında şunları belirtti:  “Batıda da aday başvurularımızı almaya başladık buradaki adaylarımızı en geniş eğilim yoklaması ile belirleyeceğiz. Nasıl yapacağız, kentte bulunan sadece üyelerimizle değil kentin yerel demokratik kitle örgütleri yöre dernekleriyle sendikalarıyla emek ve meslek örgütleriyle bileşen partileriyle kadın örgütleriyle, gençlik örgütleriyle, çevreleriyle yani bu topraklarda örgütlü bulunan bütün kurumların düşüncelerini alarak onlara hitap edebilecek onları temsil edebilecek nitelikte adayları tespit etmeye çalışacağız. İstanbul olduğu için net söylüyorum kimse bizim adımıza pazarlık yapmasın. Kimse bizim adımıza manipülasyonlardan etkilenerek vazife edinerek iş yapmasın. Bu parti büyük bedellerle buraya geldi ne yapacağını çok iyi bilir. Yapacağı şey kesinlikle halklarımıza kazandırmak olacaktır. 5 milyon Kürdün yaşadığı yarısının emekçi ve yoksul olduğu bu kentte biz yönetimlere layık değil miyiz? Biz yönetmeyeceksek bu kentti kim yönetecek. Müteahhitler mi? 5 milyon Kürdün iradesi bu kentin yönetimine yanmayacaksa partiyi kapatalım. Milyonlarca yoksulluk sınırı altında yaşayan emekçi yoksul, sol sosyalist insanımızın yaşadığı bu ülkede onların demokratik değerleri ve düşünceleri yönetimde yer almayacaksa varsın biz olmayalım.”

FİLİSTİN'E BARIŞ ROJAVA'YA BOMBA

Dışişleri Bakanı diyor ki İsrail İle ilişkilerimiz Filistin davasına zarar vermiyor. İsrail terör devletidir denildiği gün bunları söyleyenlerin çocuklarının gemileri İsrail’e malzeme, gıda indiriyordu. Gerçekten buna inanacak mıyız? Evet İsrail’e çeliği siz veriyorsunuz. İsrail silahı sizin verdiğiniz çelik ile yapıyor. O silahlar ne yapıyor, mazlum Filistinli çocukların, kadınların ölmesine sebebiyet veriyor. Bu iki yüzlü politikayı her yerde teşhir etmemiz gerekiyor. Sözde Mescidi Aksa Filistinliler için özgürlük diyenler özde arkada ticaretine bakıyor, gemilerine yük dolduruyor, paralarına para katıyorlar. Dolayısıyla bu iki yüzlülüğü teşhir edilmesi bizim başarılı olmamız için çok önemli bir adımdır. Ben eminim değerli haklarımız İsrail Filistin arasındaki iki yüzlülüğü de çok iyi görürler. Melelerimize ve  Seydalarımıza bir çağrımız var. Onlar da bu sürede boş durmamalı. Filistin'e barış isteyenler Rojava’ya bomba yağdırıyorlar, yerleşim alanlarını vuruyorlar, çocuklar katlediyor ama kimse çocuklar katlediliyor demiyor. Bu iki yüzlülüğü de teşhir etmemiz gerekiyor. Ana muhalefet, muhalefet. Kendilerine sol deyip İstanbul Moda’da kimi merkezlerden çıkmayan, masada sosyalistlik yapanlara da çağrımızdır. 83 yaşındaki Makbule Özer anne tutuklanınca kendilerine sol sosyalist diyen kimi çevreler, - bizimle birlikte mücadele eden kardeşlerimiz yoldaşlarımız, bileşenler bundan azade- Onlara da eleştirimiz var. Söz konusu Rojava olunca, Kürt olunca herkes devlet kodlarıyla davranıyor. AKP’nin çok ilerisinde olmadıklarını belirtmek istiyorum.

AÇLIK GREVLERİ VE TECRİT

İsrail’de barış diyenler, maalesef burada cezaevinde tecrit uyguluyor. Tutsakların çok büyük bir zulüm altında yaşamlarını devam ettiriyorlar. Bu ülkede barışını sağlamayan birisi kesinlikle İsrail ile Filistin’de arabulucu müzakereci olamaz, orada barış isteyemez. Önce kendi ülkesinde barışı kurmalıdır. 2015’te denediler, işlerine gelmedi rafa kaldılar. Bu ülkede huzur, barış, adalet olacak, emekçiler insanca geçinecekleri bir ücrete sahip olacaklarsa, asgari ücret alan arkadaşlarımız çocuklarını rahatlıkla okula gönderip, ceplerine harçlık koyacakları bir geliri sahip olmasını istiyorsak. Kesinlikle bir barış olmalıdır. Barışın olması bizim düşündüğümüz kadar zor değil. 2015’te Sayın Öcalan aslında demokratik cumhuriyet diyerek, demokratik ulus, ortam yaşam, eşit yaşam diyerek büyük bir fırsat sunmuştu. Hala da aynı çizgisini devam ettiriyor. Buradan çağrı yapıyoruz, önce toplumsal barışını, Kürt barışını sağlar, bunun için de 2015’de büyük bir irade ortaya koyan, insanların bir arada kardeşçe yaşamasını isteyen sayın Öcalan üzerindeki tecridi kaldır. Cezaevindeki açlık grevinde olan şu andaki arkadaşların üzerindeki baskıları kaldır, taleplerini dikkate al, o zaman sözün dinlenir. İsrail Filistin barış dediğin zaman herkes o zaman derki helal olsun kendi ülkesinde meseleyi diyalog ve müzakere ile çözdü burayı da çöker der. Aksi halde kimse Filistin için döktüğün timsah gözyaşlarına ne de barış olsun demene inanmayacağını belirtmek istiyorum.”

Diğer başlıklar

28/02/2024
23:35 KNK’den Lozan Belediyesine teşekkür ziyareti
22:37 Özerk Yönetim: Saldırıların amacı karışıklık çıkarmak
21:57 Ağır hasta tutsak Çardak, tekerlekli sandalye ile cezaevinden çıktı
21:09 TJA’lı kadınlardan 8 Mart yürüyüşü
21:03 Êlih’teki halk buluşması mitinge dönüştü
20:56 Dêrsim’de satışa sunulan parseller için yürütmenin durdurulması kararı
20:54 Elektrik akımına kapılan çocuk ağır yaralandı
20:27 Nergis Muhammedi’den İran seçimlerine boykot çağrısı
20:17 Xelîl Xemgîn’den AKP’ye ‘çalıntı’ şarkı tepkisi: Onursuzlar!
20:15 ABD'nin Dêrazor’daki üssüne roketli saldırı
20:05 Îdir halkı Güneş ve Kartal’a dair kararı halayla kutladı
19:25 KHK eylemi 283'üncü haftasında: Vazgeçmedik
19:24 DEM Parti usulsüz seçmenler için suç duyurusunda bulundu
18:54 Îdir Eşbaşkan adaylarına dair itiraz kabul edildi
18:27 Tecride Karşı Uluslararası Hukukçular'dan Adalet Nöbeti ve DBP'ye ziyaret
18:15 İkizköylülerin delil tespiti talepleri reddedildi
17:54 Açlık grevini sürdüren 3 tutsak sürgün edildi
17:44 3 komşusunu katleden faile 'haksız tahrik' indirimi uygulandı
17:38 Ekoloji örgütleri DEM Parti’yi ziyaret etti
17:34 Şirnex’te ‘Di Helbestê De Rengên Botanî’ paneli
17:29 Basın-İş, Ekol Ofset önünde: Mücadelenin sonunda biz kazanacağız
17:18 Mor Cumartesi Hareketi’nden Afganistanlı Seddiqi için çağrı
16:56 Oy ve Ötesi Derneği 50 bin gönüllü ile veri akışı sağlayacak
16:45 Kent kent coşkulu seçim büro açılışları yapıldı
16:44 'Eşim beni öldürecek' diyen kadının cenazesi bulundu
16:36 Adalet Nöbeti: Sonuç alınıncaya kadar sürecek
16:36 MİT TIR'ları Davası’nda gazeteci Gül’e hapis cezası
16:27 Erdoğan emekliye seyyanen zamma kapıyı kapattı
15:53 ‘Roboskî Katliamı faşist politikaların başlangıç eşiğidir’
15:29 8 Mart eylemleri: Kadınlar erkek-devlet şiddetine boyun eğmeyecek
15:18 Hatimoğulları: Bugün bir demokrasi sorunu varsa sebebi Kürt sorununun çözümsüzlüğüdür
15:02 ASM çalışanlarından ‘vergide adalet’ talebi
14:43 İHD Amed Şubesi: Bölgede en az 7 bin 229 hak ihlali yaşandı
14:39 Qoser'de şüpheli kadın ölümü
14:36 PİRHA muhabiri Keser’in tutuklanmasına tepki
14:35 Bagok’ta askeri operasyon
14:34 İzmir'de 4 kişi tutuklandı
14:29 Uluslararası hukukçular tecrit gündemiyle ziyaretlerine başladı
14:28 ESP: Gözaltına alınanlar serbest bırakılsın
14:06 Hatimoğulları Kercews’te: Nereye kaçacaklarını şaşıracaklar
13:31 AKP şimdi de Xelîl Xemgîn'in şarkısını çaldı!
12:58 Kadın kırımı: 1 günde 8 kadın katledildi
12:18 Sendikalılar 'ev hapsi' kararını tanımadı
12:07 İran bir Kürt kolberi daha katletti
11:31 Dêrik'e art arda hava saldırısı
10:48 Gazeteci Ahmet'ten 127 gündür haber yok
10:45 Cezaevlerindeki açlık grevi 94'üncü gününde
10:27 İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği durduruldu
10:26 Kadıköy'de gözaltına alınan kadınlar serbest
09:25 12 kadın tutsağın yaşadığı sağlık ihlalleri
09:23 DFG ve TGS'den Müftüoğlu için çağrı: Toplumun haber alma hakkını savundu
09:18 Barışa ve topluma adanan bir ömür: Yaşar Kemal
09:16 DEM Parti adayları: Ayrım yapmaksızın hizmet edeceğiz
09:15 Av. Öztürk: 8'inci Yargı Paketi ile AYM kararları yok sayılıyor
09:14 Fransız siyasetçi Amiot: Abdullah Öcalan'ın direnişi çok etkileyici
09:13 Siyanür havuzları her gün toprağı, suyu ve havayı zehirliyor
09:12 Kadınlardan 8 Mart çağrısı: Sokaklarda olalım
09:12 AKP'ye üye olmadığı için işten çıkarıldı iddiası
09:11 'Sanat huzurlu bir şehir yaratır'
09:10 DEM Parti Mûş’u almada kararlı
09:09 Amed halk meclislerine emanet
09:05 Kadınlar kimliğini Kuzey ve Doğu Suriye'de buldu
09:00 28 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ
07:33 PİRHA muhabiri Keser tutuklandı
27/02/2024
23:46 Nureddin Nebati, Genel Kurul'da olmadığı halde oy kullandı
21:58 Eleni Vasilopulou: Dünya halklarının Öcalan’a özgürlük borcu var
21:13 DEM Parti’nin Tetwan’daki halk toplantısına yoğun ilgi
20:58 Gazze’de 705 bin bulaşıcı hastalık vakası kaydedildi
20:28 Gözaltıları protesto eden kadınlara polis müdahalesi
19:12 DEM Parti'nin İBB adayları esnaflarla buluştu: İstanbul’u emeğin kenti yapacağız
18:48 İHD: Hak savunucuları soruşturmalarla susturulamaz
18:39 ‘Çocuğa cinsel taciz’ suçundan yargılanan sanıktan 'iftira' savunması
18:27 Adalet Nöbeti’nde ‘çözümün adresi İmralı’ vurgusu
18:18 Barış Akademisyenleri Yeşilyurt ve Sağlam yeniden ihraç edildi
17:59 Cizîr’de tacizci Burak Ercan’a ödül gibi ceza!
17:37 17 yaşındaki F.Ç çalıştığı tamirhanede ölü bulundu
17:24 Hatimoğulları Xana Axpar’da: Abdullah Öcalan özgürlüğüne derhal kavuşmalı
17:17 DFG gözaltına alınan gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi
17:11 DEM Parti, Îdir adaylarını başvurularının reddedilmesine itiraz etti
17:02 İzmir ve Denizli’de kadın katliamı
17:01 DEM Partili adaylardan sorunlarını dinledikleri halka çözüm sözü
17:00 DEM Parti'nin Bedlîs adayı değişti
16:30 Cumartesi Anneleri’nin davası görüldü: Mahkeme AYM kararına uysun
16:17 Köpekle işkence davalarında aynı tanık polis aynı ifadeler
16:16 Danıştay çimento şirketinin itirazını reddetti
16:14 8 Mart'a doğru: Kadınların sesi her yerden duyulacak
15:56 Dêrsim dağlarını Belezere süslemeye başladı
15:34 DEM Parti’den İzmit açıklaması
15:21 Çevre değil talan bakanlığı: Bir günde 15 'ÇED gerekli değil' kararı
15:20 Îdir’de protesto: Sokakları boş bırakmayacağız
15:05 Kadınlar katledilen Bulunmaz'ı andı
14:40 DEM Parti İBB eşbaşkan adaylarından Agos Gazetesi’ne ziyaret
14:33 Koçyiğit'ten Îdir tepkisi: YSK bu hakkı nereden buluyor?
14:24 Îdirliler karara tepkili: Gereken cevabı vereceğiz
13:47 Wan’da gözaltına alınan 3 gazetecinin dosyasına gizlilik kararı getirildi
13:43 Hatimoğulları: 31 Mart’ta süpüre süpüre geleceğiz
12:48 Adaylığı reddedilen Güneş: Karar Valinin talimatı ile alındı
12:30 AKP'li isimden DEM Parti adaylarının başvurusunun reddedilmesine tepki
12:27 Yapımına 11 yıl önce başlanan tünel hala bitirilemedi
12:07 Gever’de okul servis şoförleri ikinci kez kontak kapattı
12:05 Tutsak yazarın Öcalan'a gönderdiği mektuba el konuldu
11:54 Abdullah Öcalan’ın avukatlarından görüşme başvurusu
11:52 Cumartesi İnsanı Eren’den mahkemeye: Siz olsaydınız ne yapardınız?
11:47 Seçim meydanlarından notlar: Halkın derdi Abdullah Öcalan’ın özgürlüğü
11:40 ETHA editörü Gürbüz beraat etti
11:29 Hatimoğulları'ndan 'kirli ittifak' uyarısı
11:12 Amedspor oyuncularından kent sakinlerine maç daveti
10:53 Semsûr'da erkek şiddeti: 1'ü çocuk 3 ölü
10:52 Milletvekili Çiçek Otlu’nun evine polis baskını
10:05 Gazeteci Süleyman Ahmet kayıp, KDP yönetimi suskun!
10:00 Cezaevlerindeki açlık grevi eylemi 93'üncü gününde
09:57 SMF, ESP ve Partizan üyeleri gözaltına alındı
09:55 Türkdoğan: Türkiye krizden çıkmak istiyorsa Kürtlerle barışmak zorunda
09:45 'Çözüm' bildirgesi imzacıları: Abdullah Öcalan'ın önündeki engeller kaldırılmalı
09:13 Müzisyen Kurdî'den DEM Parti için seçim müziği
09:12 Panos eşbaşkan adayları: Tüm kararlar halkla beraber alınacak
09:11 Cumartesi Anneleri yargı kıskacında: Bizi mağdur edenler yargılanmalı
09:10 Kadınlar umudu büyütmek için 8 Mart’ta alanlarda olacak
09:10 Abdullah Öcalan’ın 55 yıllık maratonu: Dolmabahçe Mutabakatı
09:08 Semsûrlular değişimden yana
09:01 Kürt kadınlarının var olma mücadelesi: Örgütlülük değiştiriyor
09:00 27 ŞUBAT 2024 GÜNDEMİ
08:13 Wan’da gazeteciler gözaltına alındı
26/02/2024
23:18 Kayseri Melikgazi Kız Yurdu’nda şüpheli ölüm
23:04 YSK kararına karşı yürüyüş: Îdir uyuma iradene sahip çık
22:21 Adana’da ağır yaralanan kadın yaşamını yitirdi
21:33 Îdir İlçe Seçim Kurulu, DEM Parti Eşbaşkan adaylarının başvurusunu reddetti
21:19 Adana’da halk adayları bağrına bastı: Hepinize biz kaybettireceğiz
20:34 Colemêrg yolunda çığ düştü: 1 ölü, 14 yaralı
19:24 Amed’de ‘Yerel demokrasi ile Özgür Kentlere’ toplantısı
19:20 Macaristan’dan İsveç'in NATO'ya katılımına onay
18:45 DİSK Basın-İş’ten İsrail'in savaş suçlarına karşı suç duyurusu
18:25 DEM Parti’den Êlih çağrısı
18:02 DEM Parti, Deprem Bakanlığı ve Deprem Birimlerinin kurulmasını istedi
17:54 DEM Parti’den İHD ve ÖHD’ye ziyaret
17:28 Taliban’dan kadınlara radyo ve televizyon yasağı
17:07 Adana'da erkek şiddeti
16:54 İHD: Metin Can ve Hasan Kaya’yı unutmayacağız
16:35 DEM Parti'den kadın seçim bürosu açılışı
16:20 Aktaş ve Yavuzel yürüyüşle anıldı
16:06 Gar katliamı davası ertelendi: IŞİD tek başına yapmadı
15:57 89 kişinin öldüğü Diyar Galeria davasında ceza istemi
15:56 Mêrdîn'de ilçe ilçe halk buluşması: Kayyımlar gidecek
15:53 Licik'teki faciaya ilişkin 8 kentte suç duyuruları
15:07 Wan’da 8 Mart etkinliklerinin startı verildi
14:22 Göçükte kalan işçiler kurtarıldı
14:16 Hatimoğulları: DEM İstanbul’a, İstanbul DEM’e yakışacak
14:13 Hatimoğulları Adalet Nöbeti eylemcilerini ziyaret etti
13:27 19 yıl önce 'intihar etti' denilen çocuğun katledildiği ortaya çıktı
13:26 1 işçi hala toprak altında