Kürtçe hutbeden tutuklanan imamların iddianamesinde her şey suç unsuru!

img

İSTANBUL- Kürtçe hutbe okudukları gerekçesiyle tutuklanan DİAY-DER üyelerinin havuz medyasına servis edilen iddianamesi ortaya çıktı. İddianamede Kürtçe vaaz, sarık ve cübbe giymenin yanı sıra bir araya gelip et yemek de suç sayıldı.

İstanbul'da faaliyet yürüten Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAY-DER) üyesi 28 kişi 3 Temmuz’da gözaltına alındı. 7 gün gözaltında kalan 26 kişiden, Ali Fuat Hatip, Aydın Ayhan, Enver Karabey, Mehmet İnan, Mehmet Emin Aslan, Nezir Erdemci, Ekrem Baran, Hafik Tunç ve Sefa Mehmetoğlu Kürtçe hutbe okudukları, Sivil Cuma Namazı’na katıldıkları ve yürüttükleri dernek faaliyetleri gerekçe gösterilerek tutuklanırken, 17 ise serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 6 ay sonra hazırladığı iddianameyi İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne sundu. Hala kabul edilmeyen iddianamede, geçtiğimiz gün havuz medyaya servis edildi.

Mezopotamya Ajansı’nın (MA) tam haline ulaştığı iddianamede, 23 kişi hakkında “Örgüte üye olmak” ve “örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek”  suçlamaları yöneltildi. 5 kişi hakkında ise takipsizlik kararı verildi.

KÜRTÇE KELİMELER DE SUÇ

Söz konusu iddianamede, DİAY-DER üyelerinin telefon görüşmeleri, sanal medya paylaşımları, gözaltı esnasında el konulan dernek raporları yanı sıra açık ve gizli tanık beyanları delil olarak yer aldı. Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mehmet Emin Aslan verdiği hutbenin Kürtçenin yöresel lehçesi olmadığı ileri sürülerek, Kürtçesinin suçlama konusu yapılması dikkati çekti. İddianamede Aslan’ın hutbede “Civak, Bawermend, Heja, Jiyan, Henber, Rûmet, Taybet” gibi kelimelere yer vermesini “örgüt terminolojisi” ne kadar taşıyarak suç olarak gördü.

BİRLİKTELİK İSTEMİ RAHATSIZ ETTİ

Aslan’ın el konulan telefonunun Whatsapp programında bazı kişilere yazdığı “İşgalci Türk devleti Garê’de yenildi. Zagros’tan çekildi” şeklindeki mesajları ve arama motorlarında girdiği bazı siteler de suçlama konusu yapıldı.

Bunun yanı sıra Aslan’ın katıldığı TV kanallarından hak, hukuk ve adalet kavramları yanı sıra Kürtlerin birlikteliğinden söz etmesi iddianamede, “Müzahir kitleyi etkileyen beyanlar” olarak yer aldı.

HAK, HUKUK ÖRGÜTSEL TEMELLİ

İddianamede DİAY-DER üyelerinin aleyhine ifade veren Elhem Demir adlı kişinin beyanlarına işaret edilerek, üyelerin katıldıkları basın açıklamaları, TV kanallarına katılımı suç sayıldı. DİAY-DER Başkanı Ekrem Baran’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) Gasal olarak hizmet veren Mehmet İnan’ın derneğe aidat ödemesini istemesi yanı sıra cenaze namazlarına katılması ve bazı TV kanalları takip etmesi de suç sayıldı.

İddianamede Baran’ın katıldığı TV programlarında “Hak, hukuk, adalet, zulüm ve ezilmiş” ifadeleri kullanması da “örgütsel temelli bulunan konular” olarak yer aldı.

HER ADIMDA KÜRTÇE SUÇ

Bunun yanı sıra iddianamede, Baran’ın Whatsapp üzerinde  Ölüye Saygı İnisiyatifi grubunu oluşturması ve buradan mezarların askerler tarafından tahrip edildiğini yazması da suç sayıldı. Bunun ötesinde ise Baran’ın el konulan telefonunda Kürtçe Ramazan bayramını kutlaması ve Kürtlere birlik, beraberlik ve barış getirmesini dilemesi de suç kapsamına alındı. Öte taraftan www.ronahikovara.com sitesinin Baran ve DİAY-DER üyeleri tarafından Kürtçe olarak kurulması ve aynı şekilde Kürtçe yazıların yer alması da “örgüte üyeliğine” delil olarak gösterilmeye çalışıldı.

BARIŞ İSTEDİĞİ İÇİN SUÇLANDI

İddianamede söz konusu sitede Kürt sorununun çözümünü konu edinen bir anket çalışması da suçlama konusu yapıldı. Ankette, “Sizce Kürdistan’da sorununun çözümü nedir” şeklindeki soru için ayrılan “Federasyon, Bağımsızlık, Özerklik” gibi şıkların olması suçlama konusu yapıldı. Baran’ın ayrıca PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın 21 Mart’ta 2013’te Diyarbakır Newrozu’ndaki Kürt sorununun çözümü konusunda demokratik yöntemlere işaret etmesi sonrasında başlayan süreci konu edinen bir basın açıklamasında katılması ve barış istemesi de suç sayıldı.

İddianamede Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili Hüda Kaya’nın bir yakınının yaşamını yitirmesi ardından Baran’ı arayıp baş sağlığı dilediği telefon görüşmesi de yer aldı. Kaya, burada “şahıs” olarak yer aldı.

HDP’NİN KARDEŞ AİLE KAMPANYASI

Sefa Mehmetoğlu’nun önüne ise Özgür Gündem Gazetesi’ne yazdığı yazılar yanı sıra telefonunda bulunan bazı videolar suçlama konusu olarak konuldu. Bir diğer suçlama konusu ise HDP’nin salgınla birlikte yoksul ailelere yardım etmek üzere başlattığı “Kardeş Aile” kampanyası oldu. İddianamede, Yeni Yaşam Gazetesi’nde çıkan bir habere işaret edilerek, bir panellin yapıldığını ve bu panel ile bu kampanyanın duyurulmaya çalışıldığı kaydedildi. Kampanya,  “terörist ailelerine destek olmak amaçlı oluşturulan” kampanya olarak lanse edilmeye çalışıldı.

DAİŞ’E KARŞI OLMAK SUÇ SAYILDI

İddianamede ayrıca Rıza Oğur’un iktidarın Kobanê’ye saldıran DAİŞ’e destek verdiği yönündeki yorumu da suçlama konusu yapıldı. Bunun yanı sıra DAİŞ’in saldırılarını protesto eden bir basın açıklamasına katılması suçlama olarak yer aldı. Öte taraftan Oğur’un DAİŞ saldırılarına karşı Urfa’nın Suruç İlçesi’ne gitmesi de suç olarak gösterilmeye çalışıldı. Aynı şekilde Oğur’un İBB’nin salgın döneminde DİAY-DER’e verdiği 300 adet alışveriş kartını üyelere vermesi de suçlama konusu yapıldı. Oğur’un üyelere verdiği bu kartların ise “Değer Ailelerine” gönderildiği iddia edildi.

ET YEMEK İÇİN BİR ARAYA GELİŞ DE SUÇ

İddianamede, Ali Fuat Hatip’in kız kardeşinin Elazığ’dan döndüğü sonra yanında getirdiği et ile ilgili Ekrem Baran’ı araması ve yemeğe davet etmesi sonrasında Baran ve beraberinde kişilerin Hatip’in evine gelmesi de suçlama konusu olarak yer aldı. İddianamede söz konusu et ile ilgili “‘Et köyden bu sabah gelmiş, yemeniz lazım, dolaba girerse bozulur’ şeklindeki söylemi ile almış olduğu bir talimatı veya kararı iletmek üzere şifreli olarak dernek yöneticilerini toplantıya çağırdığı dosya kapsamında fiziki takip sonucu şüpheli Ali Fuat Hatip'in evinde buluşan tüm şahısların görüşmeye ilişkin olarak aynı ve tutarlı beyanda bulunmaları sebebi ile örgütsel ve şifreli bir toplantı olduğuna ilişkin somut delilin yansımadığı, ancak dernek üye ve yöneticilerinin birlikteliğini ortaya koyduğunu” şeklinde ifadelere yer verildi.

SADAKA KUTULARI

Dernek üyesi İbrahim Yalın ise esnafa sadaka kutularını dağıttığı için suçlandı. Bir başka üye olan Lütfi Büyükkefe ise Hz. Ömer mescidinde verdiği vaaz nedeniyle suçlandı. Büyükkefe’nin, “Eğer bir ülkede Cumhurbaşkanı barışçıl değilse, eğer haksız ise bize önemli bir yol açılıyor. Bu yol özgürlük, barış mücadele ve birlik ve beraberlik yoludur” şeklindeki ifadeleri iddianamede, “dini konulardan ziyade siyasi içerikli” olarak değerlendirilip suç sayıldı. Büyükefe’nin zulme karşı başkaldırının meşru olduğunu yönündeki bir vaazı da suçlama konusu yapıldı. İddianamede Büyükkefe’nin “Filistin’e gözyaşı dökenlerin Kürtlere yapılan zulmün de dile getirmesi gerekiyor” şeklindeki ifadeleri de suç olarak gösterilmeye çalışıldı.

KÜSLERİ BARIŞTIRMAK DA SUÇ

İddianamede bir diğer dikkat çeken husus ise Hafit Tunç hakkındaki iddialar oldu. Tunç’un “örgüt sempatizanları” ile oturup kalktığını yönünde iddiaların ileri sürüldüğü iddianamede, Tunç’un yoksul aileleri ziyaret etmesi ve yardımda bulunması, bunun yanı sıra HDP’nin Adalet Komisyonu kapsamında küs aileleri barıştırması buluşmalarına katılması da suç sayıldı.

KAYYIM BEYANI DA YER ALDI

DİAY-DER üyesi Enver Karabey’in STÊRK TV’de Diyarbakır, Van ve Mardin’e atanan kayyumlara karşı yapılan eylemlere katıldığı beyan etmesi de suçlama konusu yapıldı. Ali Fuat Hatip’in ise Ölüye Saygı ve Adalet Paneline sanal medya platformu ZOOM üzerinden katıldığı ve oradan yaptığı konuşuma, “din adamı hüviyetini aşacak mahiyette siyasi içerikli konuşma” olarak değerlendirilip, suçlama konusu yapıldı.

SARIK VE CÜBBE GİYMEK

İddianamede, bölgenin birçok kentinde 2015’te yaşanan çatışmalı süreci konu edinen basın açıklamasında İbrahim Şek’in durumu “savaş” olarak nitelendirdiği, bunun yanı sıra bu sürecin sona ermesi için yapılan bir etkinlikte “sarık ve cübbe” giymesi de suçlama konusu olarak yer aldı. Bunun yanı sıra bu çatışmalı sürecin yaşandığı sırada Şek’e ait telefon sinyalinin Diyarbakır’da yansıması suçlu gösterilmesine neden oldu. Şek aleyhine Hasan Karahan adlı bir kişinin ifade verdiği işaret edilen iddianamede, bu kişinin Şek’in dernekte temizlik yaptığı, belediye tarafından verilen yardım kartların dağıtması da suçlama konusu yapıldı.

GASSAL OLMAK SUÇLAMA KONUSU YAPILDI

Bir diğer suçlama ise Gassal olmak oldu. Mehmet İnan’ın İBB’de Gassal olduğu, ayrıca katıldığı NATEV TV’de sarf ettiği sözlerin, “kitlenin hoşuna giden” sözler olarak değerlendirildi. İddianamede Aydın Ayhan’ın bir mescitte Zerdüştlük üzerine beyanda bulunması “siyasi içerik” olarak kabul edilirken, ayrıca DAİŞ’in Kobanê saldırması sırasında telefon sinyalinin Diyarbakır Sur ilçesinde görülmesi orada o gün yapılan bir etkinliğe katılmış olabileceği üzerinden suçlama yapıldı.

‘NEWROZ’DA ORUÇ TUTMA’ DEMEK KUVVETLİ ŞUPHE     

İddianamede suçlanan Halil Bulut’un ise PKK Lideri Abdullah Öcalan’ı “Kürtleri dünyaya tanıtan lider” olarak görmesi suç sayıldı. Bunun yanı sarı Bulut’un Şemsettin Taş ile yaptığı telefon görüşmesinde Taş’ın oruç tuttuğunu öğrenmesi ardından sarf ettiği, “bu gün Newroz’dur, oruç tutman iyi değildir” sözleri de suç sayıldı. İddianamede, “Söz konusu herhangi bir dini temelinin bulunmadığı, Nevruz gününün İslamiyet'te önem atfedilen günlerden olmadığı, oruç tutmanın günah sayıldığı günlerin sadece dini bayramlar olduğu, bu hali ile şüphelinin örgütsel bir eğitim ve alt yapısı olmadan tape içeriklerine yansıyan örgütsel aidiyet duygusu içerisinde konuşmalar yaptığı, buradaki amacın da mütedeyyin ancak sempatizan Kürt halkının örgüt ile olan bağlarının kopmaması olduğunun anlaşıldığı, bu hali ile şüphelinin üzerine atılı suçu işlediği hususunda kuvvetli şüphenin oluştuğu” şeklinde yorumlandı.

İddianamede, birçok dernek faaliyeti, telefon görüşmesi yanı sıra yazı ve haber de suçlama konusu yapıldı. 

MA / Mehmet Aslan

Diğer başlıklar

12:16 Almanya Sol Parti vekili Amed’te: İnsan hakları için herkes sandık başına
12:14 Sancar: Herkes sandığa gitsin
12:10 İmamoğlu: Helalleşeceğimiz çok şey var, yarından sonra konuşacağız
11:59 İstanbul’da silinebilir YSK imza çizelgesi
11:57 Cizîr’de okul bahçesinde plakasız araç!
11:37 Akşener oy kullandı
11:24 Hür Dava Partisi bir çocuğu müşahit yaptı
11:04 Kadınların yerine oy kullanmak isteyen erkeklere karşı çıkan CHP'li vekil saldırıya uğradı
11:01 Mêrdîn'de polis AKP'ye müşahit topluyor: Toplu oy kullanıyor
10:57 Buldan: Bir oy çok şeyi değiştirir
10:42 Emine Şenyaşar oy kullandı: Değişim olacak
10:26 Yalova’da dışarıdan getirilen zarflar tespit edildi
10:22 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tur: Değişim için sandık başına CANLI BLOG
10:17 Demirtaş'tan fotoğraflı paylaşım: Oy verme hakkınızı kullanın lütfen
09:39 Depremzedeler konteynerlerde oy kullanmaya başladı
09:36 Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri oy kullandı: Sandıklara sahip çıkalım
09:03 Av. Ekinci: Ankara JİTEM Davası kararı siyasidir
09:01 ‘İmralı’da tecrit sürdükçe ekonomi düzelmez’
09:00 28 MAYIS 2023 GÜNDEMİ
08:52 YNK’li Gelali: KDP Mexmur’u boşaltmak istiyor
08:00 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi için oy verme işlemi başladı
27/05/2023
23:55 İkinci tur seçimlerine saatler kaldı
22:41 Cannes’da en iyi kadın oyuncu ödülü Merve Dizdar’ın oldu
21:51 Tutuklamalara havai fişeklerle protesto
21:21 Binlerce kişi Habur’da bekletiliyor
21:15 Lozan ve Marsilya’da Mexmûr ablukası protesto edildi
19:55 Wan'da Şükrü Koçak bir kadını katletti
18:50 Irak ordusunun Mexmûr ablukası sürüyor
18:02 Galatasaray Meydanı'nda gözaltına alınan 18 kişi serbest bırakıldı
18:00 Seçim yasakları başladı
17:46 Yurt dışı oyların tamamı Türkiye'ye getirildi
17:36 Akın’dan sandık çağrısı: Değiştirmek zorundayız
17:12 Bayındır: Erdoğan’ı gönderme konusunda kararlıyız
16:22 Temelli: Şimdi değiştirme zamanı
16:13 Şenyaşar ailesi: Devran hep zalimden yana olmayacak!
16:12 Adana’da tutuklama protestosu
16:02 Bakırhan: Tek adam rejimini devirmek için sandığa gidelim
15:54 Cumartesi Anneleri: Adalet arayışından vazgeçmeyeceğiz
15:10 Dilara Yıldız’ı katleden faile ağırlaştırılmış müebbet
14:52 Hasta tutuklular Esmer ve Karagüzel için tahliye talebi
14:41 Çocuğa cinsel istismar girişiminde bulunan şahıs tutuklandı
14:41 'Mağduriyet edebiyatı yapanlar, en büyük mağduriyeti yaşatıyor'
14:39 F Oturumu: Ağır hasta tutuklu Devrim Ayık serbest bırakılsın
14:16 14 Mayıs seçimlerinin istatistikleri
13:50 AKP’nin politik ekonomisi: Kara Pazartesi
13:42 Mersin’de tutuklamalara tepki: Sandıkta cevap vereceğiz
13:36 Örhan’ların failleri 29 yıldır yargılanmadı
13:09 İkinci tur seçim yasakları başlıyor
13:04 Eş genel başkanlar ve eş sözcüler seçim sonuçlarını Ankara'da takip edecek
12:25 28’inci yıl eyleminde Cumartesi Anneleri’ne gözaltı
11:59 Demirtaş: Bu eli havada bırakmayın kardeşlerim
10:35 Kanaat önderleriyle buluşma: Oyumuzu kullanalım, sandıklara sahip çıkalım
10:16 Kadın örgütleri temsilcileri: Erdoğan’a oy yok
09:04 Mahkeme şiddet faili polislerin ‘geleceğini’ düşündü
09:02 Siyaset bilimci Güney: Güçlü ve iradeli katılımla sandığa gidelim
09:02 Avukat Yılmaz: Muhalefet hasta tutuklar için cesaretli davranmalı
09:02 Gulê Ana’nın vasiyeti mücadele oldu
09:01 İstanbul’dan son çağrı: Erdoğan’ı oylarımızla mahkum edelim
09:01 Tutuklunun sevk talebine 4 yıldır yanıt verilmiyor
09:00 Wan’dan sandık çağrısı: Bu ucube sistemi değiştirelim
09:00 27 MAYIS 2023 GÜNDEMİ
26/05/2023
22:44 Bayındır: Demokrasi güçlerini yeni bir mücadele dönemi bekliyor
22:24 Gemlik Yürüyüşü nedeniyle yargılanan 25 isme beraat
22:11 Dûtax’ta gözaltına alınanlar serbest bırakıldı
21:59 Kılıçdaroğlu: Telekomünikasyon şirketleri SMS atmamı engelliyor
21:38 Mexmûr'a yönelik abluka Aarau'da protesto edildi
21:29 İSİG: İş sağlığı ve güvenliği için örgütlenmeye devam edeceğiz
21:27 Kanîreş’te gözaltına alınan 6 kişi serbest
21:24 AKP’li yöneticiler kullanılan oyların kanıtını istedi
21:21 Ankara’da ‘Kayıp’ film gösterimi
20:53 Yurt dışında oy verenlerin sayısı 1 milyon 900’ü aştı
20:38 Beraat kararına tepki yağdı: Suçları kapanmayacak, unutturmayacağız
20:12 Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri’nden sandığa gitme çağrısı
20:03 İsviçreli heyetten MKGP ve DFG'ye dayanışma ziyareti
19:58 Ahmet Türk Amed’te kanaat önderleri ile buluştu
19:51 Şirnex ve Mersin'de 14 tutuklama
19:35 Tekirdağ’da 21 HDK’li tutuklandı
19:25 JİTEM Davası: Mücadelemiz bugün tekrardan başladı
19:21 JİTEM Davası’nda 11 yılda 41 hakim değişikliği, Mehmet Ağar’a özel celse!
19:19 Polisin korumadığı öğretmen saldırıya uğradı
19:15 Kocaeli’de şüpheli kadın ölümü
19:09 Kürt siyasetçi Dorak 17 yıl sonra tahliye oldu
18:54 BM ile yapılan görüşmede Mexmûr’da denetleme talep edildi
18:49 Ferit Şenyaşar: Adalet mücadelemiz sürecek
18:41 Yargılanan 14 Cumartesi Annesi/İnsanı beraat etti
18:34 Buldan’dan ÖHD ve Amed Barosu’na ziyaret
18:31 Mexmûr ablukasına tepki: Direniş sahiplenilmeli
18:26 Yeşil Sol'dan saha çalışması: 28 Mayıs’ta güçlü katılım çağrısı
18:09 Rapor: Taliban insanlığa karşı suç işliyor
17:51 Amedspor maçında gözaltına alınanlar serbest bırakıldı
17:34 Ankara JİTEM Davası’nda tüm sanıklar hakkında beraat kararı
17:24 LeMan, Almanya’daki Erdoğan seçmenini kapağına taşıdı
17:06 Rojbin Çetin’e 10 yıl hapis cezası
17:05 ESHİD’den Kürtçe seçim bilgilendirme videosu
16:56 Mersin'de 23 kişi serbest bırakıldı
16:55 İzmir ve Manisa'daki gözaltılar serbest
16:54 MA İmtiyaz Sahibi Çelik’e soruşturma
16:54 Kazanhan davasının firari sanığı hala bulunamadı
16:07 Buldan ve Aydeniz, halkı oy kullanmaya çağırdı
16:05 Kayyımdan 'fetih' programına katılım zorunluluğu
16:03 İş cinayetinde hayatını kaybeden 4 kişi defnedildi
15:09 Dersim’de kaybolan 2 kişi bulundu
14:47 Avrupa’dan Kurdistan’a çağrı: Değişimi yaratacak gücümüz var
14:00 Dilok'ta sanal medya paylaşımına tutuklama
13:59 İzmir Barosu'ndan 'avukatlar gözlemci olamaz' kararına tepki
13:55 Katıldığı açıklamalar nedeniyle 15 yıl hapsi istendi
13:43 Amedliler: Tek adamı devirmek için sandığa gideceğiz
13:07 Sınır ve sahillerdeki sağlıkçıların taleplerine dikkat çekildi
12:45 Mêrdînli gençler zehirlenme sonucu yaşamını yitirdi
12:41 Ailelerden İmralı’ya gitmek için başvuru
12:38 Amed eski Belediye Başkanı Çelik’e 6 yıl 3 ay hapis cezası
10:42 Öğretmenevi davasında Memiş’e 11 suçtan 85 yıla kadar hapis istemi
10:13 Buldan: Değişim için oyumuzu kullanalım
Türk: Oyuna gelmeyelim, sandık başında olalım
10:09 Dutax ve Kanîreş'te ev baskınları
09:35 Şiddet uygulayan polislere verilen 18'er bin ceza 20 takside bölündü
09:35 Agirî’de istediği sonucu alamayan AKP tekstil firmasını kapattı
09:29 ‘İkinci turda faşist bloğu yenilgiye uğratacağız’
09:29 Mantar toplamaya giden 2 kişiden haber alınamıyor
09:28 Bêzar Dağı'nda doğa katliamı
09:23 Perihan Koca: Seçimin mührü elimizde
09:22 Tahliye olduğu gün tutuklandı: Moral ve motivasyon suç
09:19 Din alimi Kadah: İnkar politikalarına karşı sandığa gidin
09:18 Ekonomist Erdem: Demokrasi için halk lehine politikalar lazım
09:18 Çalağan: Faşizmi durdurmak için sandığa gidiyoruz
09:17 Hasta tutuklu Adıgüzel’in tedavisi engelleniyor
09:15 Yüzde 90 görme engelli tutuklu kişisel ihtiyaçlarını karşılayamıyor
09:12 İnci Kefali HES tehdidi altında
09:11 Nakliyat-İş Genel Başkanı: Erdoğan iktidarından kurtulmak lazım
09:10 AKP’den seçim operasyonları: En az 177 gözaltı
09:09 Mülakat mağdurları işlerine geri dönmeyi bekliyor
09:08 İşçilerden ‘sandığa git’ çağrısı
09:06 Ekonomik kriz pancarı da vurdu
09:04 Kadın siyasetçilerin mücadelesi beyaz perdede
09:01 Phaselis’te mahkeme kararına rağmen talan sürüyor
09:00 26 MAYIS 2023 GÜNDEMİ
25/05/2023
23:42 Mereş’te 4 büyüklüğünde deprem
23:28 Amedspor Play Of’tan elendi
23:26 Tekirdağ’da gözaltındaki 24 kişi yarın adliyeye çıkarılacak
23:23 Şengal’de yoğun hava hareketliliği
22:19 Yeşil Sol Parti'den İstanbul'da ikinci tur çalışmaları
22:16 Sancar: Tercihimizi rejimi durdurmaktan yana kullanıyoruz
22:04 Amedspor maçında 7 gözaltı
21:09 CHP'li Mollaoğlu: Aynı adrese kayıtlı 300 seçmen tespit ettik
21:07 Mêrdîn’de 11 kişi serbest bırakıldı
20:53 Yeşil Sol Parti: Seçimde kişi değil, rejim seçeceğiz
20:40 Colemêrg’te 3 kişi tutuklandı
20:36 Tahliye olan avukatlar cezaevinden çıktı: Geri adım atmayacağız
20:11 Amed Şiddetle Mücadele Ağı: Tek adam rejimine karşı sandığa!
19:43 Çorum’da iş cinayeti
19:39 Meletî’de 4,1 büyüklüğünde deprem