Gazeteci Zagros: Türkiye, Kandil’e saldırmaya hazırlanıyor

img
HABER MERKEZİ - Gazeteci Beritan Zagros, Türkiye'nin yapılacak seçimlerden önce Kandil'e saldırmaya hazırlandığını ve bunun için de İran'a ihtiyaç duyduğunu belirterek, "Türkiye, İran'la anlaşırsa çok yakın bir zamanda saldırıya geçebilir” dedi. 
 
Türkiye’nin KDP’nin desteğiyle 17 Nisan 2022'de Federe Kurdistan Bölgesi'nin Zap, Metina ve Avaşin bölgelerine yönelik başlattığı saldırılar devam ediyor. KCK, 6 Şubat'ta Mereş merkezli depremlerin ardından yaptığı açıklamada, güçlerine herhangi bir saldırı olmadığı sürece eylemsizlik kararı aldı. Ancak bu karara rağmen Türkiye’nin havadan saldırıları bir gün dahi durmadı. Son olarak KCK Eşbaşkanı Besê Hozat, aldıkları eylemsizlik kararını 14 Mayıs seçimleri sonrasına kadar uzattıklarını duyurdu.
 
Zap, Metîna ve Avaşîn bölgelerine yönelik saldırılar, KCK'nin eylemsizlik kararını ve bölgedeki gelişmeleri Gazeteci Berîtan Zagros, Mezopotamya Ajansı'na (MA) değerlendirdi. 
 
‘TÜRKİYE İMKANLARINA RAĞMEN SONUÇ ALAMADI’ 
 
Gazeteci Zagros, bir yıldır bölgede devam eden saldırılarda Türkiye’nin tüm tekniki imkanlarına rağmen, önemli bir sonuç alamadığını belirterek, "Türk devleti, Garê yenilgisinden sonra Metîna, Zap ve Zagros bölgesi ile çevresine yönelik saldırılar başlattı. Bu saldırılar kimyasal silah kullanımına, kuşatmaya ve Kurdistan işgalcilerine hizmet eden KDP'nin desteğine rağmen başarıya ulaşamadı. Genel resimde hedefledikleri başarıyı yakalayamadılar ve tarihi bir başarısızlığı daha tattılar. Her iki mağlubiyetin ardından Medya Savunma Alanları’na geçmiş yıllara göre daha şiddetli bir saldırı getireceği varsayıldı. Yani saldırı önceden tahmin edildi ve gerilla da saldırılara hazırlıklıydı. 14 Nisan 2022’nin gecesi ağır bir hava saldırısı başlattılar ve kısa sürede sonucu almak istediler. Evdeki hesapları çarşıya uymadı. Yani gerillalar savaşın başından itibaren meşru müdafaa pozisyonuna girmemiş, kontrolleri altındaki bölgeleri savunmuş, askeri hedeflere birlikleriyle eylemlerde bulundu. Neticede Türk ordusu Aralık ayında bazı bölgelerden çekilmek zorunda kaldı ve bu yüzden yine 'Sonucu aldık' yalanını söylediler. Türk ordusunun karakterini herkes bilir, bir yere girdi mi çıkmaz. Bazı bölgelere ama gerillalar onların yerleşmelerine izin vermedi. Birçok bölgeden çekilmek zorunda kaldı. Kalabilecekleri bazı bölgelerde ise önlerini açan ve birçok yerde kendilerine yer açan KDP sayesinde kaldılar. Ordu, tamamen gerillanın kontrolünde olan dağlık bölgeleri işgal edememiş, ancak gerilla ile KDP arasına giren bölgelere yerleşmek istemiş ve bunu da KDP’nin aktif iş birliği ile gerçekleştirmiştir. KDP, PKK’nin ulus konusunda hassas olduğunu biliyordu, bu yüzden KDP bunu bir fırsat olarak değerlendirdi ve Türk işgalinin önünü açtı, yani işgalcilerin Kurdistan'ı işgali için kendilerini kalkan yaptı" dedi.
 
‘KDP VE TÜRKİYE’NİN YER ALTI PROJESİ’ 
 
Türkiye’nin KDP üzerinden turizm adına Bakur ve Başûr arasında yol yapmak istediğini söyleyen Zagros, "Türk devleti geçen Aralık ayından bu yana bazı bölgelerden çekildi. Kara saldırıları durdurmuş, kimyasal silahlar ve taktik bombalar ile hava saldırıları devam etmektedir. Kış ayında özellikle Çemço, Kuro Jaro ve Sidayê bölgesine yöneldi. Bu bölge Amediye’nin Şeladizê beldesinde yer alıyor ve stratejik bir bölge. Soran'ı birbirine bağlıyor. Yani o hat üzerinden Soran bölgesine ulaşabilirsiniz. KDP'nin iş birliği ile onlar Kuzey ve Güney arasında yeni bir yol inşa etmek istiyorlar. Çemço bölgesine dönük saldırılarını bu kadar çok artırması da KDP’nin işbirliği ile bölgeyi askeri ve ekonomik anlamda tamamen işgal ve talan etmek istiyor. Hali hazırda Dihok'tan Colemêrg’e kadar bir yer altı yolu projesi var ve bunun hazırlıklarına şimdiden başladılar. Ticaret adı altında Kuzey Kurdistan’da KDP işbirliğiyle koruculuğu geliştirmek istiyorlar. Şu ana kadar bir sonuç alamadılar ama çabaları devam ediyor. Çünkü bölge halkının yurtseverliği KDP'nin sonuç almasına müsaade etmiyor. Özellikle Rêkanyan aşireti ve Behdinan'ın birçok aşireti KDP ve AKP-MHP projelerine müsaade etmiyor. Stratejik olarak Zagros, Zap ve Garê'yi kontrol etmek bu hattı tamamıyla kontrol ederek, gerillaya halk desteğini bitirip Zagros bölgesinde sıkıştırmak istiyorlar. Bu nedenle bu bölge Türk devleti tarafından gece gündüz bombalanıyor. Hatta bu mevsimde yoğun bombardımanlar nedeniyle yerel halk çıkamıyor, hayvanlarını otlatamıyor ve ot toplayamıyor. Geçmişte bu bölgede çok sayıda katliam oldu. KDP'nin istihbarat ve casusluk faaliyetleriyle halk ve gerilla arasındaki ilişkiyi kesmek istiyorlar. Alanın sivil kurumlara, insan haklarına ve basına açılması halinde hem KDP'nin hem de Türkiye'nin uluslararası düzeyde suçlanacağı ve bu alanlardaki suçlarının ortaya çıkacağı açıktır” diye belirtti. 
 
‘KDP BÜYÜK BİR RANT ELDE ETTİ’
 
Zagros, bölgede KCK'nin eylemsizlik kararının olumlu karşılandığına dikkat çekerek, bu kararla KDP’nin gerilla ile Türkiye arasındaki savaşta büyük bir rant elde ettiğinin bir kez daha ortaya çıktığını kaydetti. Zagros, "KCK'nin bu kararı hem insani hem de siyasi açıdan olumluydu. Çünkü hem Türk devleti hem de KDP ve onlar gibiler düşünenler, PKK'nin savaş taraftarı olduğunu hep söylediler. Ama bu karar AKP-MHP rejimi ve halefi KDP'yi boşa çıkarttı. Bu durum, Özgürlük Hareketi'nin Türkiye'de ve genel olarak Kürtler nezdinde siyasi arenada ve kamuoyundaki prestijini yükseltti. Güney Kürdistan'da bu karar olumlu karşılandı. Toplum tarafından da kabul gördü, memnuniyetle karşılandı ve birçok aydın, siyasetçi ve kişi tarafından iki yönlü ateşkes talebi dile getirildi. PKK’ye her gün diyalog ve tartışma çağrısı yapanlar, özellikle siyasi güçler ne yazık ki bu karardan sonra sustu ve ortadan kayboldu. Bu da KDP’nin gerillanın akan kanından rant elde ettiğini, savaşın durmasını istemediğini bir kez daha gösterdi” diye konuştu.
 
‘EYLEMSİZLİK KARARINA RAĞMEN SALDIRILAR SÜRÜYOR’ 
 
Eylemsizlik kararına rağmen yasak silahlarla saldırıların devam ettiğine işaret eden Zagros, “Rutin bir şekilde her gün saldırı yapılıyor ama hiçbir uluslararası, bölgesel veya Kürt gücü çıkıp 'PKK askeri faaliyetleri durdurdu, neden saldırıyorsunuz' demiyor. Amaç Kurdistan'ı işgal etmek ve Türkiye'nin sınırlarını yok etmektir. Erdoğan zaten Türkiye'nin onlar için her yerde olduğunu ve geniş bir alanı işgal etmek istediklerini söylüyor. Bu durumda KDP ulusal bir suç işliyor, bu ulusal suçlar nedeniyle hiçbir ulusal çabaya ve çalışmaya dahil olmak istemiyor. Tam tersine Güney'de ulusal düzeyde çaba veren siyasi güçleri tehdit ediyor, suçluyor ve kriminalize ediyor. Çünkü Kürtler için ortak bir platform oluşturulursa Kürtlerin hesap soracağını biliyor. O yüzden ulusal düzeyde bir hesaplaşma olmasın diye Türkiye ve İran’dan Kürtleri kontrol etmesini istiyor” ifadelerini kullandı. 
 
‘TÜRKİYE KDP’Yİ SATTI’
 
Zagros, Irak Başbakanı'nın Ankara ile görüşmesine dikkat çekerek, bu görüşmede iki taraf arasında bir mutabakatın hazırlandığını ve imzalandığını belirtti. Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani’nin 21 Mart’ta Ankara'yı ziyaretine dikkat çeken Zagros, “İki tarafta birbirine şart koşarak kimi durumlarda taviz verdi. Tabi tavizlerin verilmesinde yine Kürt kartı önemli rol oynadı. Şii ve İran'a yakın olan Muhammed Şiya Sudani, büyük tartışmalar sonucunda hükümeti kurmayı başarmıştı. Bu nedenle iktidara gelmesi İran'a yakın partilerin büyük çabaları sonucunda olmuştur. Koalisyon hükümetinin inşası da koalisyon hükümetinin anlaşmasına uymak zorundadır. Şimdi Irak'ta bir seçim gündemi var ve Sudani, İran'ın temsili ile iktidara gelmek istiyor. Ayrıca yeni bir seçim yasası çıkarmış durumda. Ankara ziyareti sırasında bu hususları hayata geçirmek için bazı anlaşmalara da imza attı. Bunlardan biri de Basra Körfezi ile Türkiye arasındaki demiryolunun yapılması, Türkiye'den güneye ve Irak'ın merkezine direkt bir yolun yapılmasıydı. Böylece Başûr’un can damarı olan ekonomiyi ortadan kaldırmayı hedefliyor” dedi. 
 
‘KANDİL’E SALDIRI HAZIRLIĞI’
 
Zagros, Türkiye’nin Kandil'e saldırma hazırlığında olduğunu belirterek, bunun için de İran’la işbirliği yapmak için ciddi bir çabanın içine girdiğini aktardı. Zagros, “Erdoğan'ın seçim öncesi hızlı adımlar atmak istediğini biliyoruz. Bunu etkin bir şekilde yapmak istiyor. Türkiye ekonomik krizin olduğu bir süreçten geçiyor. Irak, Türkiye'nin ekonomi açısından en çok yatırım yaptığı ve bundan faydalandığı ülkelerden biridir. Bu nedenle hem demiryolu hem de karayolu yaparak Irak'ta daha fazla şirket açarak bir soluk alıp seçim sonuçlarına etki etmek istiyor. İkinci nokta ise seçimden önce Başûr’da PKK'ye büyük bir darbe vurmak istiyor. Böylece seçim öncesi bir takım sembolik zaferler elde etmeye çalışmaktadır. Neden sembolik diyorum? Her türlü saldırı ile sonuç almaya çalışıyor ancak başaramayacak. Erdoğan'ın daha önceki açıklamalarına göre nihai hedefleri Kandil. Kandil, Kürt Özgürlük Hareketi'nin merkezi olarak kabul gördü ve siyasi bir merkez olarak rol oynuyor. Bu yüzden tüm Kürtler ve dünya adını duymuş. Kürtler için siyasi bir kale gibidir” şeklinde konuştu. 
 
Bu sembolik kazanımları elde etmek için daha önce Zap, Metina, Zagros ve Garêye saldırılar yapıldığını ancak başarılı olunamadığını hatırlatan Zagros, “Ama Erdoğan'ın danışmanı Çağrı Erhan'ın da bir programda açıkça söylediği gibi en büyük ihtimal Kandil gibi görünüyor. Hem seçimler için sembolik, hem de uzun vadede stratejik. Türk devletinin asırlık planı çerçevesindedir. Kandil'e yönelik bir saldırı ihtimali var ama bunun karadan mı yoksa sadece havadan mı olacağı henüz belli değil. Ancak Soran bölgesine giren bir Kandil kapısı KDP her koşulda Erdoğan’a açacak. Türkiye, İran ile anlaştıysa veya İran kabul ederse, kısmi bir operasyonla saldırabilir ve bu operasyonun da zamanı belirlenmiştir. Kandil dört taraftan İran ile tamamen sınırdır. Dolayısıyla Kandil'e yönelik bir işgal saldırısı gerçekleştirmek için İran'la bir anlaşmaya ve hatta YNK'nın rızasına ihtiyaçları var. Şimdi de Irak'ı desteklemek istiyorlar. Irak Savunma Bakanı Sabit Muhammed Saeed Rıza Al Abbasi, Sudan ziyareti öncesinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile bir araya geldi. Sudan ziyareti sırasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile de görüştü. İki taraf arasındaki askeri ve istihbarat görüşmeleri de boş geçmiyor. Ancak Irak'ın PKK konusunda Türkiye ile hangi düzeyde ve nasıl işbirliği yapacağı sorusu var. Sudani, Erdoğan'ın taleplerine muğlak bir şekilde karşılık verdi ve net bir cevap vermedi. Bunun olabilmesi için de meclisten böyle bir talebin hükümete gitmesi gerekiyor” diye ifade etti. 
 
‘TEK ÇÖZÜM ULUSAL BİRLİK’
 
KDP'nin Kürtleri katletme politikasına karşı ulusal birliğe ihtiyaç olduğunu anımsatan Zagros, sözlerini şöyle sürdürdü: "Maalesef Güney Kürdistan yetkilileri işgalci devletlerin bu konudaki planlarını henüz anlamış ve çözmüş değil. Stratejik ve ulusal bir akıl devreye sokulmuyor. Özellikle KDP yönetiminde ve bölgedeki siyasi partilerin önemli bir kısmının 'benim olsun, az olsun' yaklaşımı hala var. Referandum tecrübesine rağmen, ders alınmıyor, ne kadar başarısız olurlarsa olsunlar yine aynı yollardan geçiyorlar, bu da Güney'de tarihin hep tekerrür etmesine neden oluyor. Kürtler bu politikanın çilesini çekiyor. Güney bölgesindeki siyasi güçler hala Kürdistan'dan kopmaya çalışıyorlar ve bölgesel ile uluslararası güçlerin her zaman yanlarında olacağını düşünüyorlar. Fakat petrol anlaşmasında görüldü ki Türkiye KDP’yi bir kez daha sattı. Ancak KDP hala ondan sonuç çıkaracak ve kendisini ulusal tarafa verecek düzeyde değil. Artık Kürtlerin önündeki tek çözüm ulusal birliktir. Kürtler birleşmeyene kadar tek bir kazanımı sağlıklı olmayacak ve hepsi soykırım riskiyle karşı karşıya kalacaktır. Bu yıl Kürtler KNK’nin öncülüğünde Lozan'ın 100’üncü yılına karşı birleşecek. Bu çaba, önemli ve çok stratejiktir. İyi işlenirse Kürdistan'da iyi bir ses oluşturabilir ve dünyanın yeni dengelerini etkileyebilir. Kürtler, küresel dengenin üçüncü gücü olabilir. Kürtler dünyanın demokratikleşmesi ve yeni inşasında üçüncü yol ile öncülük edebilir.” 

Diğer başlıklar

00:23 Cîzir'de bir korucu arabasında ölü bulundu
00:14 Şarbajêr’de SİHA saldırısı
04/06/2023
23:09 Ataol Behramoğlu’nun Bedlis söyleşisine engel
22:58 Kuzey Doğu Suriye’den çocuklar için çağrı
21:33 Licê’de hava hareketliliği
21:25 Buldan ve Sancar kongrede aday olmayacaklarını açıkladı
20:54 MKM'den Dengbêj Şakiro için anma
20:01 Direniş sonuç verdi: Irak ordusu Mexmûr'dan çekildi
19:06 Fransa’da 64 yaş kararnameleri Resmi Gazete’de
18:43 İkizköylülerden kömür isyanı
18:09 ‘Pandemi ve Hapishaneler’ konferansı: Sağlığa erişim engellendi
16:52 Din görevlileri okullara ‘Manevi danışman’ olarak atandı
16:32 Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ile bir araya geldi
15:17 MEBYA-DER kongresi: Kürt halkı geri adım atmadı
14:59 TJA: Erkek aklının saldırılarına izin vermeyeceğiz
14:50 Son 5 günde 167 saldırı
14:38 Adalet Bakanı Tunç’tan ‘yeni Anayasa’ mesajı
14:37 Xarpêt’te göçük altında kalan işçi yaşamını yitirdi
13:58 Türkiye gıda enflasyonunda ilk 10’da
13:42 Görevi devralan Şimşek’ten ‘tek haneli enflasyon’ mesajı
13:24 Soylu dönemi kapandı
12:46 Şenyaşar ailesi: Zulme sessiz kalmayın
12:43 Suriye Dışişleri Bakanı Miqdat Irak’ta
12:38 Mexmûr kuşatması Fransa’da protesto edildi
10:33 8 yıl geçti: Katliamın arkasındaki güçler yargılanmalı
09:00 Temelli: Fikriyatımıza, paradigmamıza, halkımıza güvenelim
09:00 Gençlerden gelecek yorumu: Ya ekolojik toplum ya yok oluş
09:00 04 HAZİRAN 2023 GÜNDEMİ
08:19 Erdoğan kabinesi Resmi Gazete'de yayımlandı
03/06/2023
23:53 DFG: Tutuklu gazeteci sayısı 79
22:53 İşsizliğin nedenini kadınlara bağlayan Şimşek ekonomi bakanı oldu
22:16 Erdoğan yeni kabineyi açıkladı
22:11 Erdoğan'ın yemin töreni: Barzani, Oğan, Aliyev ve Stoltenberg bir arada
20:06 Sınır ticareti yapan binlerce kişi gümrük kapısında bekletiliyor
18:37 Şenyaşar ailesi: Herkes işlediği suçun hesabını verecek
18:31 CİSST’ten ‘Pandemi ve Hapishaneler’ konferansı: Tecrit derinleşti
17:57 Cenevre’de Mexmûr için eylem
17:38 Şellavcı’nın katledilmesiyle ilgili 12 polis hakkında iddianame hazırlandı
17:25 CHP’nin Meclis grup yönetimi belli oldu
16:44 Ters kelepçeyle gözaltına alınan Cumartesi Anneleri serbest
16:36 Kayyım Kürtçe park ismini sildirdi
16:27 Erdoğan ailesinin dünürü için yapılan imar değişikliğine izin çıkmadı
15:43 Cumartesi Anneleri: Galatasaray Meydanı’ndan vazgeçmeyeceğiz
15:18 Erdoğan yemin etti
14:57 Ekolojistlerden 'Kömürsüz Türkiye' kampanyası
14:29 'Cezaevi Tenzire Acar’ın yaşamını tehlikeye atıyor'
14:27 TUHAY-DER kongresinde İmralı tecridine tepki
14:09 İHD: Ağız içi aramayı reddeden tutuklu tedavi olamıyor
14:03 KHK eylemi 63’üncü haftasında
13:38 Kaçırıldıktan sonra kendilerinden haber alınamadı
12:56 Licê'de askeri operasyon
12:39 AYM kararına rağmen Galatasaray Meydanı’nda abluka sürüyor
12:08 29 yıldır akıbetleri bilinmiyor
12:00 Amediyê’ye hava saldırısı
11:00 Hindistan'da tren kazasında ölü sayısı 288'e çıktı
10:55 CHP PM toplantısı başladı
10:05 Ablukaya karşı gece gündüz direniş
09:45 Kayyım arsaları satışa çıkardı
09:27 Barzani, Erdoğan’ın yemin törenine katılacak
09:01 ‘Türkiye’nin Kürtlere kaybettirecek kozu kalmadı’
09:01 Gazeteci Yalçın: Hakikati yazmaya devam edeceğiz
09:01 Yüzde 62 zihinsel engelli duvar yazılamalarıyla suçlandı
09:01 ÖHD’li Polat: Tecrit yüzyıllık devlet anlayışıdır
09:00 Refakatçisi olduğu tutuklu babasının durumunu anlattı
09:00 03 HAZİRAN 2023 GÜNDEMİ
02/06/2023
23:32 Hiranur Vakfı’ndaki tecavüzü savunan okul müdürünü protesto ettiler
23:25 Bradost’ta mayın patlaması
21:59 İzmir’de 6 genç tutuklandı
21:10 Hindistan’da tren kazası: 50 ölü
21:04 Federe Kurdistan’da bir kadın ve 3 çocuk katledildi
21:01 EŞİK’ten vekillere kadın haklarını savunma çağrısı
20:39 Hezex'te ağır yaralanan çocuk yoğun bakımdan çıktı
18:54 ‘İran’da yıl sonuna kadar yaklaşık bin kişi idam edilebilir’
18:48 DSÖ: Sudan’da salgın riski artıyor
18:38 30 yıllık tutuklu Şahin’e kitlesel karşılama
17:39 AB’nin İstanbul Sözleşmesi’ne katılımı onaylandı
17:08 Munzur Dağları’nda bilirkişi keşfi
17:04 İzmir Barosu'ndan polis saldırısına karşı suç duyurusu
16:57 Mayıs ayında erkekler 40 kadını katletti
16:36 Sınır dışı edilecek 103 kişi için acil çağrı
16:24 İHD’den Barış Nöbeti: Sandıktan çıkan iradeye kulak verilsin
15:52 Dersim Katliamı’nın tanığı Çiçe ve Duman yaşamını yitirdi
15:49 8 korucunun silahına el konuldu
15:40 O’Hearn: Dünyanın en karanlık sistemi İmralı'da
15:09 Özerk Yönetim'den Şam'a Sudan tepkisi
14:06 Meclis’te yemin töreni başladı
13:38 Emine Şenyaşar: Bu zulüm son bulsun
13:34 Dersim Dernekleri'nden otobüs saldırısına tepki
13:20 Melik ve Ayyıldız mezarları başında anıldı
13:16 Rektör harem selamlık 'pikniği' savundu
12:58 Ailelerden İmralı başvurusu
12:22 Yeşil Sol Parti Meclis görev dağılımını yaptı
11:59 Bodrum’da şüpheli kadın ölümü
11:50 Amed esnafının deprem destek kredisi kesildi
11:29 Karayılan: Kürt sorununun muhatabı partiler değil devlettir
11:12 Rektörden akademisyenlere 'idari ve adli ceza' tehdidi
10:59 Mexmûr direnişi 14'üncü gününde
09:45 Mayıs ayında 8 kez yasaklı silah kullanıldı
09:11 Eğitim Sen’den YKS çağrısı: Bu yanlıştan dönün
09:07 Özdemir: ‘Devlet aklı’nın Kürt siyasetini zayıflatma hamleleri sonuç almaz
09:05 'Tahrik' savunması yapmayan sanığa 'tahrik' indirimi yapıldı
09:04 Mexmûr’da direniş diyaloğun önünü açtı
09:04 ‘Erdoğan rejiminin saldırılarına karşı Kürtlerle birleşmeli’
09:03 Hak örgütleri: İhlallere karşı mücadeleden vazgeçmeyeceğiz
09:02 Sırtında platin ve tek böbrekle yaşayan tutuklu felç geçirdi
09:01 Keskin: Seçimde en örgütlü davranan Kürtler oldu
09:01 Qerejdax'ın kara taşına şekil veriyor
09:00 02 HAZİRAN 2023 GÜNDEMİ
01/06/2023
23:19 AP’de cezaevleri ve tecrit konferansı düzenlenecek
22:10 ABD'den Sudan'a yeni yaptırımlar
22:00 LeMan kapağına seçim sonuçlarını taşıdı
20:52 Mexmûr’daki direniş Luzern’de sahiplenildi
20:33 DEDAŞ 500 hanelik köyü karanlıkta bıraktı
19:48 Kadir Şeker tutuklandı
19:10 CHP MYK üyeleri istifa etti
18:45 Muğla ve Mersin'de Gezi anması
18:35 Ethem Sarısülük Güvenpark’ta anıldı
18:30 Bolu'da iş cinayeti
18:13 IFJ’den İran’da tutuklu 12 gazeteci için çağrı
17:58 İBB çalışanlarına saldıranlardan biri tutuklandı
17:40 Amed’te bir çay ocağına silahlı saldırı
17:15 30 yıllık tutuklu Mehmet Şahin tahliye oldu
16:37 Yeşil Sol Parti milletvekilleri toplandı
16:27 ‘Millet İttifakı 28 Mayıs itibariyle bitmiştir’
16:11 Erdoğan'ın mal varlığı açıklandı
15:42 Şengal’de bir eve hava saldırısı
15:37 Çimento fabrikasına karşı çıkanlara soruşturma
15:18 DEDEF'ten 'örgütlenme' çağrısı
15:09 Erdoğan kutlamalarında vurulan çocuk yaşamını yitirdi
15:03 Şirnex’te 14 bölgeye yasak
14:46 Şenyaşar ailesinden karikatürlü mesaj
14:26 Meclis yarın yemin töreniyle açılacak
14:06 Eren Keskin beraat etti
13:53 İran’da bir ayda 142 idam
13:49 Tutuklular havalandırmaya çıkarılmıyor
13:47 CHP MYK toplantısı başladı
12:55 Dolar durdurulamıyor!
12:50 Merkez Bankası’ndan KKM kararı
12:48 Bafil Talabani: Birlikten başka seçeneğimiz yok
12:06 Rosa Kadın Derneği yöneticisi beraat etti
11:50 İkinci tur kesin sonuçları açıklandı
11:33 HDP Sözcüsü Günay: Eleştiri-özeleştiriyle büyük kongreye yürüyeceğiz
11:31 Berkin Elvan karikatürü paylaşımına beraat
11:28 İran’da bir ayda 107 tutuklama
11:20 Aydoğan hakkındaki yakalama kararına dair talebe ret
10:56 Abdullah Öcalan ile görüşmek için başvuru
10:53 Harem selamlık 'piknik' iptal edildi
10:43 29 yıl geçti: Muhsin Melik canını halkına adadı
10:39 AYM bekçilerin bazı yetkilerini iptal etti
10:14 Gebze’de işçileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 13 yaralı